1. Bölüm: Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Bölüm: Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin adayının en önemli kararını vermeye çalıştığı gelinlik alışverişi, keyif ve stresin bir arada yaşandığı, enteresan ancak bir o kadar da güzel bir süreç. Her kadınının yaşamı boyunca hayalini süsleyen gelinlik modelleri arasından uygun ve yerinde seçimler yapmak önem taşıyor.

Gelin adayının vücut yapısından, gelinliğin kalitesine, düğünün yapılacağı mekandan, zamanlamaya kadar nihai kararı etkileyebilecek pek çok faktör karşımıza çıkıyor. Elbette gelinlikler arasında bulunan yüzlerce çeşitte biraz zorlayıcı olabiliyor. Bu sebeple, gelinlik alışverişine çıkarken, yanınızda işi bilen birinin olmasını tavsiye ediyoruz. Modadan, kumaştan, dikişten anlayan ve kendinizi yakın hissettiğiniz uzman birinin yanınızda olması, doğru seçim aşamasında size büyük ölçüde avantaj sağlayacaktır. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce işinizi kolaylaştırabilecek kilit noktaları aşağıdaki başlıklar altından inceleyebilirsiniz.

Fiziki Görünüm: Vücut Yapısına Uygun Seçimler Yapmak

Pek çok gelin adayı özellikle moda evine dikim yaptırmak isteyenler seçimini katalog üzerinden gerçekleştiriyor. Ancak ne yazık ki, bu durum kimi zaman gelin adayının mutsuz olması ile sonuçlanabiliyor. Katalogdan seçilen her model üzerinizde istediğiniz ya da gördüğünüz gibi durmayabilir. Çoğu zaman da bunun sebebi vücut yapınız ve fiziki özelliklerinizdir. Örneğin, zayıf ve uzun boya sahip olan gelin adayları, kat kat volanlı etekleri bulunan gelinlikleri tercih edebilirler. Bir diğer konuda, eşiniz ile uyumunuzdur. Yan yana durduğunuzdaki fiziki uyumu dikkate alarak, seçim yapmaya özen gösterebilirsiniz.

volan kabarık a-kesim


Gelinliğin Kalitesinden Ödün Vermeyin!

Gelinliğin kalitesini oluşturan birçok faktör mevcut. Gelinliğin üzerinde kullanılan kumaş, tül ve dikiş gibi başlıca unsurlar gelinliğin kalitesini belirliyor. Ek olarak gelinliğin üzerinde bulunan işlemeler, dantel ve benzeri detaylar da cabası… Usta ellerden çıkan kaliteli bir gelinlik su gibi görüntüsü ile size asil bir görünüm sağlayacaktır.

1 3 2


En Uygun Tarzı Bulabilmek İçin Gelinlik Denemelerinden Hiç Çekinmeyin

Eğer vücut yapınızı tanıyorsanız ve biraz da moda bilginiz varsa, ne ala. Aklınızda kendi tarzınıza uygun olan modelleri belirlemiş olma ihtimaliniz yüksek. Seçim süreci sizin için çok da zorlayıcı olmayacaktır diye düşünüyoruz. Ancak çoğumuz modacı veya stilist gibi mesleklere sahip olmadığımız için, doğru gelinliğe karar verebilmek için bolca denem yapmak gerekebiliyor.  Her ne kadar, aklınızda bir gelinlik tarzı belirlesenizde, son karar epey farklı olabiliyor. Bu nedenle, gelinlik modelleri arasından gözünüze kestirdiklerinizi denemekten çekinmeyin neticede ilk defa denenen özel bir giysi.

a deniz_kızı balo_tipi

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK