2013’e Damgasını Vuran En Leziz 3 Adres

2013’e Damgasını Vuran En Leziz 3 Adres

leziz adresler

2014’e girmeden 2013’e damgasını vuran favori mekan seçimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu mekanların ortak özelliği hem yemeklerinin çok leziz olması hem de misafirlerine orijinal bir atmosferde çok özel bir deneyim yaşatmaları.

2013 Favori Mekanlar Listesi

La Vie En Rose

Kahvaltıyla başlayalım…Kahvaltı çoğumuzun favori öğünü. İşte dışarıda kahvaltı yapacak keyifli bir mekan arayan ve Türk tipi kahvaltıya alternatif olarak nerede ne bulabiliriz diye düşünenler için favori mekanlar listemizin ilk adresi: La Vie En Rose.

Yeniköy’deki bu şirin mekan hem iç dekorasyonu hem günlük taze cupcake ve pastaları hem de leziz yemekleriyle uğranması gereken bir adres. Ama benim için asıl özelliği yabancı kültürlerdeki favori kahvaltı çeşitlerinin burada sunulması. İşte La Vie En Rose’da denemenizi tavsiye edeceğim favori 2 lezzet: Eggs en Cocotte ve French Toast. Eggs en Cocotte yumurta, kuşkonmaz, ıspanak ve kremanın fırından çıkan hali, gerçekten çok leziz. French Toast ise kahvaltıyı tatlandıracak taze meyvelerle servis edilen bir lezzet.

lavieenrose1 Lavieenrose

Adres: Köybaşı Caddesi No.80 Yeniköy

Yeni Lokanta

Öğle yemeği için değişilmez bir lezzet durağı Yeni Lokanta. Yöresel lezzetlerin füzyon halini burada bulmak mümkün. Yer bulmak oldukça zor çünkü yediklerinin tadını bir defa alanın bir daha mutlaka gelmek istediği bir lokanta burası. Tüm mezeler, başlangıçlar ve ana yemekler çok leziz. Ama benim özel favorilerim kuru patlıcanlı mantı ve kuzu incik. Gidince bu lezzetleri tatmadan oradan ayrılmayın derim…

yenilokanta yenilokanta2

Adres: İstiklal Caddesi Kumbaracı Yokuşu No 66 Beyoğlu

Ferah Feza

Akşam yemeği için ise hem çok leziz yemekler yiyebileceğiniz hem de güzel bir atmosfer ve güzel müzikler eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar keyif yapabileceğiniz mekan Ferah Feza…Karaköy’ün giderek artan populerliği üzerine açılan lezzet durakları biz yemek severleri sevindiriyor. İşte Ferah Feza da başlangıcından, ana yemeğine ve tatlısına kadar her şeyin son derece özenle servis edildiği bir yer. Yemeklerden favorim antep fıstıklı somon. Tatlılardan ise bal kabaklı crumble mutlaka denenmesi gereken bir lezzet. Yanındaki limonlu-sütlü dondurma ile daha da leziz bir hal alıyor.

ferahfeza ferahfeza2

Adres: Kemankeş Caddesi No:31 Mimarlar Odası Binası 5. Kat Karaköy

2013 bitmeden bu lezzetleri tatmak gerek!

Herkese bol keyifler…

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK