2013’ün En İyi Trendi: Nude Makyaj

2013’ün En İyi Trendi: Nude Makyaj

nude makyaj

Merhaba hanımlar!

2013 yazı, kendisinden öncekilere göre doğal olmak için çana harcadığımız yaz olarak tarihe geçti bile. 2012’nin neonlarını, vurgulu makyajlarını kışla beraber çöpe attık ve havaların ısınmasıyla beraber tazelenmiş, canlı ciltlerimizi sergilemenin zamanı geldi.

Nude makyajı yabancı dostlarımız bir diğer adıyla “no make up” olarak tarif ediyor. Peki bu “olmayan makyaj” için neler yapmalıyız, püf noktalarımız neler olmalı?

nude-makyaj-kate-winslet

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer pürüzsüz ve sorunsuz bir cildiniz varsa, bunu sergilemek için zaten beklememelisiniz. Nude makyaj sizin için oldukça zahmetsiz olacaktır. Ancak eğer cildinizin problemli olduğunu düşünüyorsanız ağır fondötenler, pudralardan uzak durmalı! Kozmetik dünyasının bize bahşettiği BB ve CC kremler bu iş için oldukça uygun ürünler.  Hafif tuttuğumuz cilt makyajından sonra neler yapmalıyız listeleyelim:

  • Kaşlar belirgin olmalı. Zaten oldukça renksiz ve doğal duracak yüzünüze küçük ipuçları ile karakter çizmek mümkün. Güçsüz kaşlara sahipsek kalem veya kaş farları ile desteklemek, gür ve koyu kaşlara sahipsek kaşlarımızı taramak yüzümüzde büyük değişimlere sebep olabilir.
  • Göz makyajını toprak tonlarda tutmaya özen göstermeliyiz. Nitekim “olmayan makyaj”larımız bizi belirginleştirmekten çok cildimizin ışıltısını ortaya çıkarmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Koyu renkler, büyük kalın eyeliner’lar yerine toprak tonları, krem ya da kirli beyazlar ve yoğun kirpikler ilk tercihiniz olsun.

nude-makyaj-3

  • Yanaklar ise nude makyajın en dikkat çekici parçaları. Gözlerde ve tende yaptığımız doğallık vurgusunu yanakta da korumamız gerekiyor. Özellikle mavi alt tonlu yoğun pembeler ve uçuk şeftalilerden kaçınmak verdiğiniz emek için önemli J Ancak şeftaliler, daha yumuşak pembeler tercih sebeplerimiz. Allık da ışıltıdan kaçmamıza gerek yok. Tabii ki ışıl ışıl ve doğallıktan uzak olalım demiyorum ancak yaz güneşi vurduğunda cildimizin parlıyor olması hiç fena olmaz!
  • Dudaklar bir gün nude makyaj ölse bile bu trendi taşıyacak gibi duruyor. Şimdiden “dudak rengi” tarifini taşıyan kendi stilini yarattı bile. Varla yok arası, doğal dudak rengine yakın tonlardan oluşan bu skala nude makyajın da dudak bölümünü oluşturuyor. Allık gibi dudaklarda da uçuk renklerden kaçınırken bir de fazlaca likit duran parlatıcılarımızı makyaj çekmecemizin gerilerine saklıyoruz.

Tüm bunların üzerine ılık akşamüstü esintilerini, birkaç ay sonra çok özleyeceğimiz şortlarımızı, hafif bronz tenlerimizi ve en önemlisi sıcak gülümsememizi ekliyoruz. Çünkü gülümsemeyen bir kadını hiçbir makyaj güzelleştiremez!

PAYLAŞ
Kozmetik delisi, oje hastası minik bir kız çocuğu. Renklerin, cicili paketlerin ve sağlıklı yaşamın tutkunu! Ha bu arada, oje delisi olduğumu söylemiş miydim? :)

3 YORUMLAR

  1. Bu tavsiyelerle deneyeceğim bir de, şimdiye kadar hiç beceremedim, ya fondotenin ya da allığın dozu kaçtı doğalı tutturamadım:) Bakalım şimdi nasıl olacak:)

BİR CEVAP BIRAK