2014 Yazı Güneş Gözlüğü Trendleri

2014 Yazı Güneş Gözlüğü Trendleri

Özellikle son yıllarda güneş gözlükleriyle ilgili birçok yeni trendin ortaya çıkmasıyla birlikte, gözlüklerin altın çağını yaşadığını söyleyebiliriz. İster optik, ister güneş gözlüğü olsun bu sezon gözlükler en önemli aksesuarımız olmaya aday! Bu yüzden hazır güneş de yüzünü yeni yeni göstermeye başlamışken 2014 yazı gözlük trendlerine bir göz atmakta fayda var.

Genel olarak bakarsak bu sezonun trendlerini yedi başlık altında toplayabiliriz.

2014 yılının güneş gözlüğü trendleri

Instagram Trendi

Belki başlığı okuyunca şaşırdınız ama şu anda dünyada en çok konuşulan gözlük trendi bu desem? : ) İnternet, hayatımızın her alanını ele geçirdikten sonra gözlük seçimlerimize kadar sıçradı. Güneş gözlüklerinde özellikle kahve ve gold tonlarındaki cam renkleriyle hayata aynı Instagram’daki gibi Earlybird, Sutro gibi benzeri sepya filtrelerle bakıyoruz. Bu trendin en çok yakıştığı çerçeve modelleri ise özellkle 1970’li yıllardan esintiler taşıyan iri ve kare olanlar.. Buraya tıklayarak bu trend için seçtiğim modeli görebilirsiniz.

CARRERA 5003 DES SQ 58 Unisex Güneş Gözlüğü - Vitringez.com

Floral Çerçeveler

Özellikle çiçek deseniyle öne çıkan bu trendde zaman zaman parlak taşları ya da incileri de görebiliyoruz. Özellikle iri ve yuvarlak çerçeveli gözlüklerde, çerçevenin tamamı üç boyutlu olarak çiçeklerle ya da incilerle kaplanmış oluyor. Evet belki günlük kullanım için biraz abartılı bulabilirsiniz ama bu yazın bombalarından olmaya aday.. Eğer üç boyutlu objelerle süslü çerçeveler fazla gelirse, burada görebileceğiniz gibi sadece desenli olanlara da yönelebilirsiniz. Bu trend ise en çok haki yeşili ve fuşya tonlarında görülüyor ve genelde gül kurusu tonlarındaki camlarla tamamlanıyor.

DIESEL DL0083 52E 51 Bayan Güneş Gözlüğü - Vitringez.com

Okyanus Kadar Mavi

Evet! Mavi bu sezon gözlüklerde de çok moda.. Çerçeve olarak da kullanabilirsiniz ancak asıl trend camda mavi tonlarını kullanmak. Hele bir de bu gözlük gibi aynalı cama sahipseniz kombininize bir anda karakter kazandırıp stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta çerçevesiz yuvarlak gözlüklerde de mavi cam trendini uygulayabilirsiniz. Denizi, güzel havayı, tatili, yazı çağrıştıran bu rengi sevmemek mümkün mü?

MUSTANG MU1342 07 51-21-145 Unisex Güneş Gözlüğü - Vitringez.com

Ombre Çerçeveler

Aslında bu trend geçtiğimiz yıllardan beri yükselişe geçmişti ama bu sezon saçlarda ombre trendinin önlenemez patlayışıyla daha da farklı versiyonlarıyla karşımıza çıkmaya başladı. Yukarıdan aşağıya doğru renk geçişlerine alışkındık ama şimdi çerçevedeki bir gözün farklı renk, diğer gözün farklı renk olduğu ombreleri ya da çerçeveden gözlük sapına doğru yaşanan renk geçişlerini görüyoruz.  Ayrıca buradaki gözlük gibi kontrast iki rengin kullanımı da oldukça yaygın.

DIESEL DL0012 89F 57 Unisex Güneş Gözlüğü

Endüstriyel Seçim

Bu trendi güneş gözlükleriyle birlikte optik gözlük seçimlerinde de sıklıkla görebiliriz. Özellikle bu linkteki gibi iri, hafif köşeli ve doğal renk tonlarındaki çerçevelerle bütünleşen bu stil ile “sınıfın çalışkan öğrencisi” imajını alıp birkaç küçük dokunuşla değiştirerek çok daha sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca bu tarz için siyah beyaz desenli çerçeveleri de tercih edebilirsiniz.. Bu arada önümüzdeki yıl siyah beyaz desenli çerçeve trendi patlayacak, size şimdiden tüyo vermiş olayım ; )

DOLCE GABBANA DG 2130 11816G 60 Unisex Güneş Gözlüğü - Vitringez.com

Bohem Stil

Aslında John Lennon trendi diye de tabir edebileceğimiz bu stil, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da popüler olmaya devam edecek. Hatta 2014 çerçeve kataloglarında bu tarz yusyuvarlak ve küçük çerçeveli gözlüklere “Harry Potter” diye isim verildiğini bile görüyoruz. Duruşunuza oldukça bohem bir görünüm katacak bu tarz gözlükler için çerçevesiz modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözlüklerinizi bu yaz kocaman fötr bir şapkayla da kombinlerseniz önünüzde kimse duramaz : ) Bu trend için benim seçimimi görmek isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

PERSOL PO 2422SJ 99251 49 Unisex Güneş Gözlüğü - Vitringez.com

Yarım Çerçeveler

İşte benim favori trendim! Üst kısımda kalınca bir çerçeve ve alt kısım çerçevesiz! Özellikle çerçeve kısmını parlak neon renklerde seçerseniz bu yazın yıldızı siz olabilirsiniz. Ayrıca bu sezon erkekler için de renkli gözlüklerin öne çıktığını söyleyebilirim. Kalıpları yıkıyoruz, özellikle limon yeşili ve saks mavisi detayları, erkek gözlüklerinde inanılmaz moda! Bu trend için favori modelim ise bu linkteki gözlük oldu, hatta size örnek gözlük göstermek için sitede gezerken kendimi tutamayıp çoktan satın aldım : )

OSSE OS1706 02 57-17-140 Bayan Güneş Gözlüğü - Vitringez.com

 zümra çelik - osse gözlükburda & vitringez.com 3

 zümra çelik - osse gözlükburda & vitringez.com 4

Fotoğraflarda görmüş olduğunuz gözlük modelleri ve daha fazlası için buraya tıklayarak bir sürü trendy gözlüğe ulaşabilirsiniz.. Bol güneşli ve çok mutlu bir yaz diliyorum : )

Sevgiler!

PAYLAŞ
Rengarenk ve eğlenceli bir blog olan Lunapark Queen’de okuyucularına moda ve güzellik üzerine ipuçları veren Zümra Çelik, bir yandan da genç bir avukat olarak kariyerinde hızla ilerliyor. Hayallerinin peşinden koşmaktan hiç vazgeçmeyerek tabuları yakan yazarımız Vitringez Blog’da da sizlerle buluşarak renkli paylaşımlarına devam ediyor…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK