2015 Oscar Ödüllerinde Kırmızı Halı Seramonisi

2015 Oscar Ödüllerinde Kırmızı Halı Seramonisi

Bu yıl 87. si düzenlenen Akademi Ödülleri, hem kategorilere aday gösterilen oyuncular ve filmlerle hem de kırmızı halı seramonisiyle her sene olduğu gibi bu sene de oldukça konuşuldu. Sunuculuğunu sinema ve dizi oyuncusu Neil Patrick Harris’in üstlendiği törende, yılın en iyi oyuncuları ve filmleri ödüllerini kucakladı.

Şimdi sizleri Oscar’da en az ödüller ve sahipleri kadar konuşulan kırmızı halı geçişine götüreceğiz. Kırmızı halıda şıklık yarışına giren ünlü oyuncu ve şarkıcıların stilleri ve kırmızı halıda tüm dikkatleri üzerine çeken elbiseler sizler için ilham kaynağı olacak!

Kırmızı Halı Seramonisinin Yıldızları

Reese Witherspoon

Kırmızı halıda Tom Ford elbisesiyle arz-ı endam eden Reese Witherspoon, saç ve makyaj seçimiyle göz kamaştırıcı bir stilin sahibiydi. Genelde özenle yapılmış topuzlar ve modern şekilde taranan saçlarla gördüğümüz Whitterspoon, bu sefer bizleri şaşırttı ve iri dalgalı fön çekilmiş saçları ve şeftali tonları kullanılmış makyajıyla Oscar Ödül Töreni’ndeki yerini aldı.

Reese Witherspoon

Emma Stone

Tarzını ve makyajını her zaman beğendiğimiz Emma Stone gecenin en şık kadınları arasına girmeyi başardı. Yeşil sırt dekolteli Elie Saab elbisesi ile göz kamaştırıran Stone, elbisesine uyumlu saç ve makyajıyla moda takipçilerinden tam not aldı.

Emma Stone

Scarlett Johansson

Yanları traşlanmış modern saç kesimiyle 50’lerin Hollywood’una ait klasik kadın figüründen maskülen bir tarza geçiş yapan Scarlett Johansson; zümrüt yeşili Versace kıyafeti, derin dekoltesi ve elbisesine uyumlu tasma kolyesiyle sahip olduğu maskülenliğe feminen bir dokunuş yapmış ve tüm çekiciliğini ortaya çıkaran bir stil yaratmış. Kırmızı halıya adımını atar atmaz tüm gözleri üzerine çeviren Johansson, sizin de stilinize ilham kaynağı olabilir.

Scarlett Johanson

Dokato Johnson

Grinin Elli Tonu filminden tanıdığımız Dokato Johnson, derin yan yırtmaçlı kırmızı Saint Laurent elbisesi ve  aynı renk ruju, çabasızca toplanmış mütevazı doğal at kuyruğu ile gecenin en gözde isimlerinden biriydi.

Dokato Johnson

Rosamund Pike

Doğum sonrası kilolarını veren Rosamund Pike, mütevazı Givenchy elbisesi, ayakkabıları, saçı, makyajı ve muazzam aksesuarlarıyla gecenin en dikkat çeken kadınlarından biriydi. Kısa saçlarını ensede dağınık tarzda toplayan Pike, hem modern hem seksi hem de sade nasıl olunur sorusunun cevabını veren bir stil yaratmış.

Rosamund Pike

Jennifer Lopez

Elie Saab elbisesiyle asil bir peri kızını andıran Jennifer Lopez, at kuyruğu saçları, bronz-pembe yansımalı göz makyajı, elbisesinin ten rengine uyumlu çantası ve derin göğüs dekoltesiyle gecenin en göz alıcı kadınlarından biriydi.

Jeniffer Lopez

Lady Gaga

Moda eleştirmenleri ve töreni takip edenler tarafından ”rüküş” listesine giren Lady Gaga, Azzedine Alaia elbisesini, kırmızı deri eldivenlerle kombinlemeseydi gecenin en beğenilen kadınlarından biri olabilirdi. Yine de elbisenin ne kadar göz alıcı ve ne kadar doğru bir forma sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Lady Gaga

Meryl Streep

Stiliyle her zaman kusursuz görünmeyi başaran mütevazi oyuncu Merly Streep, siyah Lanvin takımıyla Oscar Ödül Töreni’nde adeta şıklık ve zarafet dersi verdi.

Merly Streep

Behati Prinsloo ve Adam Levine

Son dönemin favori çiftlerinden model Behati Prinsloo ve şarkıcı Adam Levine, Arami Prive marka elbiseleriyle gecenin en uyumlu çiftleri arasına girmeyi başardı. Prinsloo’nun straplez, balık formundaki kırçıllı kırmızı elbisesi moda takipçilerinden tam not aldı.

Behati Prinsloo

PAYLAŞ
5 yaşından beri modaya aşık, yeni trendleri, defileleri, koleksiyonları, moda dergilerini, ünlülerin moda hayatını, stillerini deli gibi takip eder. Yazar, çizer, diker, hayata geçirir ve bunları paylaşmaya bayılır. 4 yıldır tekstil sektöründe çalışıyor ve Nişantaşı Üniversitesi’nde Moda Tasarım son sınıf okuyor. Hayatının sonuna kadar da bu aşkı hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK