2015’in Yükselen Moda Trendleri Top 5

2015’in Yükselen Moda Trendleri Top 5

Trendler hayatımıza hep ufak değişikliklerle girerler ve zamanla bu ufak değişiklikler doz arttırımına uğrayarak göz zevkimizi manipüle etmeye başlarlar. İlk gördüğümüzde “bu nasıl moda, çok çirkinmiş” dediğimiz bir şeyi, bir ya da iki sezon sonra satın alırken buluruz kendimizi.

Yani hayatımıza er ya da geç girecek olan bu trendlere ne kadar az direnirsek, bizim için o kadar iyi. Böylece aldıklarımızı daha uzun süre kullanır, modanın gerisinde kalmamış olur ve de taklit eden değil, taklit edilen oluruz.

Sizler için hazırladığımız Top 5 listesine göz atmadan geçmeyin!

Veeee Top 5!

Haki Yeşili

Top 5 listesine girmeyi başaran haki yeşili kısa dar bir pardesünüz veya ceketiniz yoksa edinmenizi, varsa da kaldırdıgınız yerden çıkarmanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer asi kıyafetlerden keyif alıyorsanız, asker desenli veya asker akseuarlı olanlarından da alabilirsiniz. Ceket dışında, etek, şort, gömlek gibi farklı ürünlerde de haki yeşilini kullanabilirsiniz.

rihanna in khaki random girl in khaki olivia palermo in khaki

Çizgi Desenleri

Vücut tipinize göre ince çizgi, kalın çizgi, renkli çizgi, siyah beyaz farketmez ama mutlaka cizgi desenli bir parça edinmelisiniz. Maskülen bir hava yaratacak olan çizgi deseni, genelde düz kesim bir ceketle kombinlenir.

chiara in stripes rosie huntington striped balmain stripes streetstyle

Transparan Detaylar

Tül, şifon, dantel ve hatta file… Her marka kendi çizgisine gore birini veya bir kaçını seçmiş, kombinlemiş ve koleksiyonunda yer vermiş.

Siz de kombinlerinize bu detayı eklemekten sakın korkmayın, çok kısa bir sure sonra herkesin rahatlıkla giydiğini göreceksiniz.

tom ford transparan balmain şifon

Metalik Işıltı

Çok şükür pul payet trendi Top 5 listesindeki yerini çok daha kaliteli duran metalik ışıltıya bırakmak üzere düşüşe geçti. Hazır daha kimse keşfetmemişken, özel bir gecede giymek üzere mini bir elbise veya bluz edinmenizi öneririm.

tom ford metallic 2 lv metallic

 Püskül

Püskülün 2015 yılında da hakimiyeti artarak devam ediyor. Çantalarda, ceketlerde, pançolarda, hatta eteklerde bol bol kullanılmış. Ozellikle haftasonları spor kıyafetlere şıklık ve farklılık katmak açısından oldukça başarılı bir tercih olacaktır.

embedded-fringe-trend-spring-milan

PAYLAŞ
Mühendis diplomalı, yönetici ruhlu, estetik aşığı bir tasarımcıyım. Öğrenmek için okurum, düşünürüm, gözlemlerim ve uygularım. Hayatta kullanılabilir, uygulanabilir her bilgi benim için bir hazine, paylaşmaksa en büyük hobimdir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK