2015’in Rengi Marsala!

2015’in Rengi Marsala!

Her sene Pantone yılın rengini belirliyor ve yalnızca giyimde değil dekorasyonda, davetlerde bile bu renkler kullanılıyor. Geçen sene Orchid Violet modaydı ve hayli ilgi gördü. Bu sene ise; 2015’in rengi olarak, özellikle kış aylarından aşina olduğumuz, bordo ağırlıklı kızıl-kahve tonlar içeren Marsala rengini belirledi. Rengin adının nereden geldiğini merak edenlere; İtalya’nın Sicilya bölgesindeki Marsala şehrinde üretilen şarapların Marsala adını taşıması, bu renge de adını vermiş.

Marsala rengi nedir?

Kış aylarında özellikle hardal sarısı ile kombin edilebilen bu renk her mevsimde farklı renklerle kombinlenebilir, daha hafif bir hava tercih edenlerin gri ile denemelerini öneririz.

Özel davetler, gece kıyafetlerinde tercih edildiğinde romantik bir şıklık veren bu rengi hala kullanmamışsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Beyaz tenliyseniz bu renkte düz bir abiye ile hayli şık olmanız mümkün.

Yalnızca hanımlar değil, modayı takip eden, giyimine özen gösteren beylerin de bu renkte bir gömlek veya aksesuar ile şık giyimlerini tamamlamalarını bekliyoruz.

 

Marsala Pantone 2015 Marsala - Vitringez

518543315_c_570_411 Marsala-Color-Of-The-Year-Fashion

PAYLAŞ
Konuşmayı seven, araştıran, yeni şeyler öğrenme meraklısı bir insan olarak tipik bir ikizler kadını olan Ayşenur Baytaroğlu; aslen avukatlık yapsa da; bizimkiz.blogspot.com bloguyla ilgilenmek, fotoğraf çekmek, Mekanist Gurusu olarak İstanbul' un lezzetlerini keşfetmek, nerede sosyallik var orada olmak gibi bir dolu aktivite peşinde. Şimdi de Vitringez Blog sayfasında gezdiği, gördüğü, öğrendiği güzellikleri paylaşma heyecanında!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK