30 Yaşından Sonra Vedalaşmanız Gereken Giysiler

30 Yaşından Sonra Vedalaşmanız Gereken Giysiler

30 YAŞINDAN SONRA VEDALAŞMANIZ GEREKEN GİYSİLER

30 yaş, özellikle kadınlar için milat gibi bir yaş olarak bilinir. Birçok kremin üzerinde de “30 yaş ve üstü kadınlar için” gibi ifadeler görebilirsiniz. 29 yaş sanki her şey için çok erken, gençliğin baharıyken, 30’a vardığınızda sanki bambaşka bir zaman boyutuna geçmiş olursunuz.

Belki de bu yüzden 30 yaş doğum günleri özel geçer. Bu yaşın kendine has hüzünleri, dönüşümleri ve değişimleri de vardır. Yakın zamana kadar, kadınlar evlilik için de 30 yaşı bir çıta olarak düşünür ve 30 yaşından sonrası için felaket senaryoları kurardı. 30 yaşa kadar evlenme mücadelesi pek çok kadının yüzünde kremlerin giderebileceği kırışıklıklardan daha yıpratıcı çizgiler bıraktığı kesin…

Sonuç olarak 30 yaş, her alanda olduğu gibi modada da bir devrin kapanmasına, yeni bir devrin başlamasına yol açıyor. Artık her ne kadar, her yaşta her şeyin giyilebileceği, her aksesuarın kullanılabileceği ve hatta artık her yaşta genç kalınabildiği gibi bilgilerle donatıldıysak da moda otoritelerine göre gardıroplarda, 30 yaşına gelindiğinde bazı değişikliklere gidilmesi gerekiyor.

İşte 30 yaş ve üzeri kadınların gardıroplarından çıkarmaları gerekenler:

Vücudu saran elbiseler mazi oluyor

Vücudu saran sargı elbiseler ya da streç miniler artık mazi oluyor. Yerine daha şık ve trend olan sırt dekolteli ve rahat kokteyl elbiseleri geliyor. Bu elbiselerle de çok şık olacağınızı göreceksiniz.

30 YAŞINDAN SONRA VEDALAŞMANIZ GEREKEN GİYSİLER

Straplez kısa üstler gidiyor

Straplez ve kısa üst giyim ürünleri de artık ne yazık ki size göre değil. Ceketlerin içine giyilen, daha uzun ve beli kapatan modeller belki bir süre daha sizinle kalabilir. Ancak üzerine hiçbir şey giymeden özgürce kullandığınız kısacık straplez badilerinizi de gardıroptan yollamanın zamanı geldi. Onun yerine ince ve sıkı askılı, dökümlü bluzlar kullanabilirsiniz.

İş görüşmelerinde artık takım yok

İş görüşmesine giderken takım elbise giymek ancak kariyerine yeni başlayanlar, hayata henüz atılanlar için doğru bir seçim olabilir. Sizin içinse yüksek belli kalem pantolon ve üzerine şık bir bluz çok daha iyi bir seçim olacak.

Kot eteklerinizle vedalaşın

Evet, artık kısa kot eteklerinizle de vedalaşabilirsiniz. Daha iyi ve 30 yaş şıklığını yakalamak için onlarla bir daha bir araya gelmesiniz daha iyi olacak gibi görünüyor. Ancak siz de bir kot etek müdavimiyseniz, kalem kot eteklerden denemek isteyebilirsiniz. Ne kadar şık durduğunu siz de göreceksiniz.

30 YAŞINDAN SONRA VEDALAŞMANIZ GEREKEN GİYSİLER

Küçük kız ayakkabılarını unutun

Artık yetişkin bir kadınsınız. Bu nedenle topuksuz, yuvarlak burunlu, bantlı küçük kız ayakkabılarından uzak durmanız gerekiyor. Çok hafif topuklu, küt ya da hafif sivri burunlu ve bantsız ayakkabılar, daha uygun olabilir. Eğer daha spor bir şeyler arıyorsanız da yılların espadrilleri sizi bu kaostan kurtaracak.

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK