8 Mart’a Özel Stil Önerileri

8 Mart’a Özel Stil Önerileri

8 Mart Dünya Kadınlar günü, insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, aynı zamanda ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılan uluslararası bir gün. Böyle bir günde çevremizdeki güçlü ve ayakları yere sağlam basan kadınları görmek bize hem ilham, hem de güç veriyor.

Gücünden, başarılarından ve hayatlarından ilham aldığımız kadınlardan söz etmek gerekirse, tarihte şapka üretiminin patentini alan Mart Kies ve elle çalışan bulaşık makinesinin patentini alan Josephine Cochrane’den bahsedebiliriz. Ülkemize dönecek olursak, Semiha Berksoy, Afife Jale, Füreya Koral, Benal Nevzat Arıman gibi siyasetten sanata birçok alanda kendini kanıtlamış isimlerden de bahsedebiliriz. Yani aslında gücünüzün farkına vardığınızda yapabileceklerinizin sınırı yok.

Eğer sizin de çevrenizde stiliyle ya da yaptığı işlerle adından söz ettiren, gücünden ilham aldığınız kadınlar varsa; bu özel günde onları hediyelerinizle mutlu edebilirsiniz. Kadınlar Günü hediye alıp verme odaklı bir gün olmamakla birlikte, verdiğiniz değeri onun için özel olarak seçtiğiniz hediyelerle gösterebilirsiniz.

Dilerseniz de kendinize alacağınız Kadınlar Günü hediyesi ile stilinize küçük dokunuşlar yaparak kıyafetlerinizden aldığınız gücü içinizdeki enerjiyle birleştirebilirsiniz 🙂

Örneğin günlük hayatınızda ya da çalışma ortamınızda daha güçlü bir duruş sergilemek için kontrast renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. Siyah-beyaz kombinler, yalnız siyah kullanılan kombinlere oranla daha otoriter bir görüntü çizmenize yardımcı olacaktır.

 

Kadınlar Günü Hediye 2

 

Kadınlar Günü Hediye 1 Kadınlar Günü Hediye 3

 

Oldukça pozitif bir renk olan mavi, sakin ve huzur veren kişilerin öncelikli tercihleri arasında yer alır.  Mavi rengin ayrıca sözlü iletişimi kuvvetlendiren bir yanı da vardır. Sunum yapacağınız, toplantılara katılacağınız günlerde tercihinizi maviden yana yapabilirsiniz.

 

Kadınlar Günü Hediye 4

Kadınlar Günü Hediye 6 Kadınlar Günü Hediye 5

 

Asaletin rengi olarak bilinen mor, ekstra güç anlamına da gelir. Mor, kıyafetlerde kullanıldığında, asalet vurgusunun yanı sıra duygusal ve güçlü bir izlenim de katar.

Kadınlar Günü Hediye 7 Kadınlar Günü Hediye 8 Kadınlar Günü Hediye 9

 

Kendi ayakları üzerinde duran, yenilikçi, çalışkan ve kendi yolundan vazgeçmeyen tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK