9 Adımda Çocuklar İçin Kıyafet Seçimi

9 Adımda Çocuklar İçin Kıyafet Seçimi

Bebek giyimi, tüm anne babalarının ve anne baba adaylarının üzerinde titizlikle durduğu en önemli konulardan biri. Çünkü bebek giyiminde çoğu zaman rengarenk tasarımlar ön plana çıkıyor olsa da; kullanışlı, dayanıklı ve sağlıklı bebek giyim tercihleri yapmak bebeğinizin rahatlığı açısından oldukça gerekli.

Peki hem bebeğinizi hem de sizi mutlu edecek bir bebek alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken maddeler neler?

Sizler için hazırladığımız 9 maddelik listeyle bebeklerinizi en doğru şekilde giydirmenin yollarını keşfedeceksiniz.

Görsellere tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz. 

Rahatlık

Çocuklar için kıyafet seçimi sırasında, tercih edilecek ürünlerin rahat ve kullanışlı olması en önemli faktörlerden biridir. Seçiminizi yaparken, bebeğinizin o kıyafetleri giyeceği zamanı, hava şartlarını ve aktivitelerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Böylelikle rahatsız kumaş ve modellerden uzak kalabilir ve rahatsızlıklarını sadece ağlamakla ifade edebilen bebeklerinizi mutlu edersiniz.

PARISIAN PUP PEPLUM TOP, 2 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez POLKA DOT FLEECE PANTS, 2 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez STRIPED TEE, 5-6 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez

Kolay Kullanım

Bebeğiniz için satın aldığınız ürünler arasında, kıyafetlerini değiştirirken kolay bir şekilde çıkarıp giydirebilmenizi sağlayan modeller sizin avantajınıza olacaktır. Doğru yerlerinde renkli düğmeler ve çıtçıtları olan kıyafetleri satın almanız, değiştirme esnasında size kolaylık sağlayacaktır.

Model ve Desenler

Çocuğunuzu giydirirken zorluk çıkarmamaları için onları heyecanlandıran modeller seçmeniz, ilgilerini çekmenize yardımcı olacaktır. Size rehber olması açısından birkaç örnek vermemiz gerekirse; hayvan desenler, ikon çizgi karakterler, renkli aksesuarlar çocukların favorilerindendir.

SMART FRENCHIE TSHIRT, 5-6 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez SUPER SKINNY ANKLE ZIP JEAN, 6-7 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez SUPER SKINNY JEAN VE TSHIRT, 6 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez

Parlak ve Mutlu Renkler

Hiçbir şey açık ve parlak renklerin çocuklara kattığı pozitif enerjinin önüne geçemez. Özellikle bebek ve çocuklarınıza istediğiniz renkleri kullanmakta özgürken, can sıkıcı nötr renklerden uzak durmanızı ve onların günlerine keyif katmanızı öneririz.

KAPİTONE YELEK, 5-6 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez KOT ETEK VE TSHIRT, 4 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez YAZLIK TULUM, 3-4 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez

Doğru Beden

Kıyafet sayın alırken, bebek ve çocukların çok hızlı büyüdükleri göz önünde bulundurularak biraz büyük bedenler seçilebiliyor. Ne var ki, çok büyük beden seçiminde istenmeyen problemlerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Özellikle aktif ve yerinde duramayan çocuklar için, doğru beden seçimi dikkat etmeniz gereken konuların başında gelir.

Aksesuar Boyutu

Bebeklerin giysilerinde çok fazla klipsler, zımbalar ya da farklı türde aksesuarlar bulunmamalıdır.  Fazla büyük aksesuarlar sebep olabileceği yutma, takılma, sıyırma gibi tehlikelerin yanı sıra, bu aksesuarlar takip etmesi de zor bir durum yaratabilirler. Bebek ve çocuk kıyafet modellerinde sade ve yerinde kullanılmış aksesuarları olan kıyafetleri seçmenizi öneririz.

ERKEK ÇOCUK EKOSELİ GÖMLEK, 2 YAŞ - Bebekdükkanım & VitringezDENIM PANTALON, 4 YAŞ erkek - Bebekdükkanım & Vitringez  ERKEK ÇOCUK TSHIRT, 4 YAŞ - Bebekdükkanım & Vitringez

Kardeşler İçin Kıyafet Seçimi

Kimine göre kardeşleri bir örnek giydirmek, aynı renklerin yanı sıra aynı takımları kullanmak sevimli görünse de, sürekli kullanımı rahatsız edici olabilir. Çeşitliliğin çocuk gelişime olumlu etkisini göz önünde bulundurarak kardeşleri farklı kıyafet seçimleri ile giydirmenizi; kıyafetlerinde bir bütünlük sağlamak için seçtiğiniz bir parçayı farklı şekillerde kombinlemenizi öneririz.

DENIM PANTALON, 4 YAŞ - Bebekdükkanım & VitringezKISA KOLLU TSHIRT, 5-6 YAŞ - Bebekdükkanım & VitringezÇİÇEKLİ PANTALON, 5 YAŞ - Bebekdükkanım - Vitringez

Kokoş Kızlar

Özellikle kız çocuklar için kıyafet seçimi yaparken, süslü kıyafetler sevimli görüntülerinden dolayı sizleri baştan çıkartabilir ve aşırıya kaçmanıza sebep olabilir. Bu gibi durumlarda, tercihinizi çocuğunuzun rahatlığını da göz önünde bulundurarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Etkinliğe Uygun Kıyafetler

Çocuklar için kıyafet seçiminin inceliklerinden biri de, kıyafetin giydirileceği zamanı ve etkinliği göz önünde bulundurmaktır. Örneğin çocuğunuzun açık havada vakit geçireceği zamanlar için vücudunun belirli bölümlerini örten ve güvenliklerini ön planda tutan parçalar seçmenizde fayda var. Diğer yandan açıkta kalan dizler, ayağa tam uymayan ayakkabılarla eğlenceli aktivitelerini kabusa çevirmeyi istemezsiniz değil mi?

Bebeklerin sağlığını ve mutluluğunu ön planda tutan, annelerin hayatlarını kolaylaştıran ve özenli bebek giyim tasarımları için BebekDükkanım.com’a göz atmayı ihmal etmeyin.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK