Acımasız Gerçekler: “Sen Kilo mu Aldın?”

Acımasız Gerçekler: “Sen Kilo mu Aldın?”

ACIMASIZ GERÇEKLER: SEN KİLO MU ALDIN?

“Sen kilo mu aldın?” bir kadının neredeyse her hafta en az bir kez duyduğu bir cümledir. Bunun peşi sıra:

– Ne oldu sana yüzün sapsarı?

– İyi misin?

– Bak, kötü bir şey olduysa benimle paylaşabilirsin.

– Gerçekten ne olursa olsun bana anlatabilirsin.

– Anlatsana yaa ne oldu? gibi cümleler gelir.

Peki “Sen kilo mu aldın?”

Çıldırırsınız. Kilo almadığınızı bildiğiniz halde, ortaya attıkları kılçık, aklınızın bir köşesinde durur ve hiç çıkmaz. “Gerçekten kilo mu aldım?” demeler başlar. Lavoboya gittiğinizde yüzünüzün sararıp sararmadığına mutlaka bakarsınız. Histerik olursunuz. Bu da yetmezmiş gibi şizofreniye bağlama ihtimaliniz de yüksektir. Akşam eve gittiğinizde kendinizi yatağa zor atarsınız. “Ay ben çok kötüyüm.” der durursunuz. Ortada hiçbir şey yokken kendi kendinizi hasta etmeyi böylece başarmış olursunuz.

Ertesi sabah tartıda aynı kilonuzu gördüğünüzde, bunun aslında şişkinlik olup olmadığını bir etek giymek suretiyle denersiniz. Yoo kilo almamışsınız. Neşeniz yerinize gelir. Yüzünüzün de sarı değil;  aksine süreceğiniz allıkla yanaklarınız Amasya elması gibi.

Kadınların haftalık “birbirimizin moralini bozma seansı” böylece son bulur. Çabuk atlatanlar kendine enfes bir akşam yemeği ziyafeti verirken, atlatamayanlar kendini alışveriş yaparken bulur. Bir anda rengarenk kıyafetler bütün albenisini yitirir. Neşelenmek ne haddine, bir hafta evde yas ilan edilir. Kibrit kutusu ölçüsünde yenilen peynirler yarıya indirilir, ta ki biri çıkıp da “bugün çok güzel görünüyorsun” diyene kadar.

Acısız çözüm önerileri

Bu sihirli sözleri duymak bile yeterli olacaktır ama siz önlemi baştan almak ve giyiminizdeki bir iki ufak detay ile “kilo mu aldın” sorusuyla yüz yüze gelmekten kurtulabilirsiniz.

Bu konuda ilk akla gelen siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkleri tercih etmek. Bu üçlü arasında kahverenginin en iyi sonucu verme ihtimali daha yüksek.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

52e460041ff91-tile ACIMASIZ GERÇEKLER: SEN KİLO MU ALDIN?

Gündelik bir giyimde jean üzerine dar olmayan bir hırka, biraz daha resmi bir durumda ise bol bir bluz ve üzerine koyu renk bir ceket işinizi görebilir.

Aksesuarlar bu durumda dostunuz olabilir. Kalın bir kemer vücudunuzu daha orantılı gösterirken, kendini gösteren kolyeler de dikkatleri kendi üzerine çekecektir.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK