Erkek Papyon

Erkek Papyon 3 farklı mağazada 23 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
 • (1)
 • (15)
 • (3)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Gutav
Ahşap Karizma Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Samimi Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Parti Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Siyah Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Beyaz Tenli Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Kaz ayağı Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Çift Karakterli Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Siyah Kravat 79,00 TL
Gutav
Ahşap Kahveli Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Geçişli Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Siyah Kaz ayağı Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Beyaz Tenli Papyon II 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Ekoseli Mavi Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Samimi Papyon II 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Beymen Club
Beymen Collection Papyon 105,00 TL
Gutav
Ahşap Ekose Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Gutav
Ahşap Kırmızı Kutukare Papyon 90,00 TL 50,00 TL
%44 İNDİRİM
Köstebek
Köstebek Piyano Desenli Papyon 13,86 TL
La Pescara Özel Tasarım Yaka Çiçeği Yc0011 - Standart - Kırmızı 22,79 TL
Köstebek
Köstebek Aynı Yıldızın Altında - The Fault In Our Stars Replikler Papyon 13,86 TL
Köstebek
Köstebek Supernatural - The Family Business Papyon 13,86 TL
La Pescara Kahve-Yeşil Özel Tasarım Yaka Çiçeği Yc0085 - Standart - Kahverengi 22,79 TL
La Pescara Saks Mavi Papyon Sp01 - Standart - Mavi 29,00 TL

Erkek Aksesuarları Arasında Papyon Trendi

Kökeni 17. yüzyıl Hırvatistan’ına kadar dayanan ve Fransız üst sınıfı tarafından benimsendikten sonra tüm dünyaya yayılan papyonlar, günümüzde hala en sofistike erkek aksesuarlarından biri.

Centilmen erkeklerin en sevdiği aksesuarlardan olan papyonlar, son birkaç yıldır farklı kumaş ve materyallerle karşımıza çıkıyor. Örme papyon, ahşap papyon gibi erkek aksesuarları arasında spor şık bir havaya sahip papyon modelleri; resmiyet kılıfından sıyrılarak günlük yaşama ve hatta sokak modasına kadar her yerde kendilerine yer buluyor.

Erkek aksesuarları arasında en çok dikkat çekenlerden olan papyonlar her ne kadar kravatlara rakip olarak görülse de, yerleri çok ayrı. Kravattan daha uzun bir geçmişe sahip papyon modelleri, şık ve seramonik davetlerin olmazsa olmazıdır. Takım elbise ve smokinlerle birlikte kravatlardan daha çok tercih edilen papyonlar, erkeklere oldukça çekici ve stil sahibi bir görünüm kazandırıyor.

Dilerseniz farklı papyon modellerine, papyon bağlama stillerine ve papyon kullanımının püf noktalarına birlikte göz atalım.

 

Kumaşlarına göre papyon modelleri

Papyonlar ipek, sateni örgü gibi farklı kumaşlarla üretilebilirler. En çok karşımıza çıkan papyon modelleri:

 • Saten papyon: Saten papyonlar, en çok tercih edilen papyon modelleridir. Şık görünümlerinin yanı sıra uygun fiyatlarıyla da dikkat çeken saten papyonları, günlük şık kombinlerinizde de tercih edebilirsiniz.
 • İpek papyon: Saten papyonlara göre daha yumuşak ve parlak bir dokusu olan ipek papyonlar, özellikle resmi davetlerde çokça tercih edilirler. Kaliteli bir görünüme sahip ipek papyonlar, damatlık takımlarını tamamlamak için de bire birdir.
 • Örme papyon: Papyonların günlük stile dahil olmasıyla ortaya çıkan örme papyonlar, diğer papyon stillerine oranla daha spor ve günlük bir görünüme sahiptir. Papyonun sokak modasında da karşımıza çıkmasını sağlayan örme papyon modelleri, erkeklerin yanı sıra kadınlar tarafından da tercih edilmektedir.
 • Kadife papyon: Oldukça şık bir görünüme sahip kadife kumaşı ile üretilen kadife papyon modelleri, özellikle kış davetleri için tercih edilebilecek bir papyon çeşididir.
 • Ahşap papyon: Günlük stilde tercih edilen örme papyonların en eğlenceli alternatifi olan ahşap papyonlar, ince ahşaptan üretilir ve bağlama yerleri triko, saten, ipek ya da lastik gibi kumaşlarla kaplanır.
 • Hasır papyon: En az ahşap papyonlar kadar dikkat çekici bir görünüme sahip hasır papyonlar da, papyonların sokak modası ruhuna uygun olarak yeniden yorumlanmış hallerinden biridir.

Desenlerine göre papyon modelleri

Farklı kumaş ve materyallerle üretilerek stiline özen gösteren beylerin aksesuar dolaplarında yerini alan papyonlar, desenlerine göre de birbirlerinden ayrılmaktadır. Kumaşı her ne olursa olsun, en çok karşımıza çıkan papyon desenleri, ekoseli papyon, çizgili papyon ve puantiyeli papyon modelleridir. Bunların yanı sıra farklı desenlerle bezenmiş ve birçok farklı renkte üretilen papyon modellerini de görmek mümkündür.

Desen söz konusu olduğunda papyon seçiminde dikkat etmeniz gereken tek konu, seçtiğiniz papyonun giyeceğiniz gömlek ve ceketin desenleri ve renkleri ile uyumlu olması gerektiğidir.

Boyutlarına göre papyonlar

Erkek papyon modelleri genellikle tek boy olarak üretilir. Kendiliğinden bağlı ve gömlek yakasına kuşakla iliştirilen papyonlardaki kuşak uzunluğu da uzatılıp kısaltılabilir.

Yine de ölçü ile satılan bir papyon satın alacaksanız, papyon uzunluğunu şu şekilde bulabilirsiniz:

 • Gömleğinizi yakası düz bir şekilde düz bir zemine yerleştirin.
 • Yakayı bir mezura yardımıyla yakanın yan taraflarında bulunan bir yaka düğmesinden diğerine kadar ölçün.
 • Papyonunuzun yaka genişliğini ölçtüğünüz şekilde ayarlayarak papyonu deneyin.

Gömleğinizin yaka ölçüsünü bulup doğru boyda bir papyon aldıktan sonra bir daha ölçüm yapmanıza gerek kalmayacak :)

 

Bağlama Şekillerine Göre Papyon Modelleri

Papyonlar, stillerine ve bağlama şekillerine göre farklı tarzlarda kullanılabilirler. Kullanım şekillerine göre papyonlar bağlamalı, kendinden bağlanmış ve klipsli papyonlar olarak ayrılırlar.

Bağlamalı papyonlar, papyon bağlama şekilleri konusunda bilgi sahibi olanların tercih ettiği papyon biçimidir. Açık hali uçlarına doğru genişleyen bir kuşak gibi görünen papyonlar, bağlandığında organik bir görünüme kavuşur.

Önceden bağlanmış ya da hazır papyonlar, bağlandıktan sonra dikilen ve bağlamak için ekstra bir çaba gerektirmeyen papyonlardır. Genellikle gömlek yakasının altından geçen bir askıyla gömlek yakasına yerleştirilirler.

Klipsli papyonlar, doğrudan gömleğinizin yakasına bağlanarak pratik kullanım sağlayan papyonlardır. Özellikle küçük çocuklar ya da günlük stilinde papyon tercih edenler için tercih edilebilecek papyon çeşididir.

Papyon stillerine gelecek olursak; en çok tercih edilen papyon bağlama şekilleri kelebek papyon, ince kanat papyon, kulüp papyon, elmas papyon ve büyük kelebek papyondur.

Kelebek papyon: Kelebek papyon stili, görmeye en alışkın olduğumuz papyon bağlama şeklidir. Kanatları tam olarak açık ve düzgün bir üçgen şeklindedir. Neredeyse tüm yüz hatlarına uygun olan bu papyon stili, papyon kullanmaya yeni başlayan beyler için de kurtarıcıdır.

Büyük kelebek papyon: Kelebek papyona oranla daha büyük bir yapısı olan büyük kelebek stili, daha modern ve salaş bir görünüme sahiptir. Günlük stilinizde papyon kullanmayı tercih edenlerdenseniz, büyük kelebek papyon modellerini tercih edebilirsiniz.

İnce kanat papyon: İnce kanat papyon stili kelebek stiline benzemekle birlikte, kanatları daha ince olduğundan yarasa kanadı (batwing) olarak da bilinir. İnce kanatlı papyonlar kelebek papyonlara oranla daha az resmi bir görünüme sahip olmakla birlikte, smokinlerle birlikte de kullanılabilir.

Elmas papyon: Elmas papyon stilinin kenarları düz değil, üçgen şeklinde çıkıntılıdır. Çok fazla tercih edilmemesine rağmen oldukça şık ve dikkat çekici bir görünüme sahip elmas papyon stilini tercih ederek papyonunuzla fark yaratabilirsiniz.

Kulüp papyon: Kulüp papyonlar elmas papyonlara benzemekle birlikte, uçları daire şeklindedir. Yine dikkat çekici bir stili olduğu için, daha az tercih edilmektedir.

Farklı stillerdeki papyon modelleri arasından seçiminizi yaparken giyeceğiniz kıyafete, kombininizin tarzına ve kişisel beğenilerinize göre bir tercih yapabilirsiniz. Yüz şeklinize en uygun papyonu bulabilmeniz için bizim tavsiyemiz, farklı papyon şekillerini deneyerek yüzünüze en uygun olanı bulmanız.

 

Papyon Nasıl Bağlanır?

Gelelim papyon bağlamanın inceliklerine. En çok tercih edilen papyon bağlama şekillerinden olan kelebek papyon stilini aşağıdaki adımları izleyerek bağlayabilirsiniz.

 • Papyonunuzu aynen kravat bağlar gibi bir tarafı daha uzun olacak şekilde yakanıza yerleştirin.
 • Uzun olan tarafı, kısa tarafın üzerinden çaprazlayarak geçirin.
 • Çaprazladığınız uzun kısmı yakanızın içinden yukarı doğru geçirin.
 • Dışarda kalan kısmı tekrar incelmeye başladığı yerden katlayın.
 • Papyonun içerde kalan ucunu katladığınız diğer ucun üzerine yerleştirin ve içeri doğru katlayın.
 • İçeri katladığınız papyon ucunu papyonun kelebek şeklinin arkasından geçirin.
 • Papyonun iki ucunu tutarak yanlara doğru çekin.
 • Papyonunuzu düzeltin.

İşte papyonunuz hazır!

 

Papyon Fiyatları ve Papyon Markaları

Erkek aksesuar modelleri arasında en resmi olan, ancak farklı kumaş ve materyallerle hayat bulduktan sonra günlük stillere de dahil olan papyonları; stiline ve kumaşına göre farklı fiyatlarda bulabilirsiniz.

Erkek Aksesuar – Papyon kategorimizde Altınyıldız ClassicsBeymen Club, D'S Damat, Kravatistan,  Kiğılı,  Mango Man,  Valentino, Dolce & Gabbana, Karaca, Dsquared2, Armani Collezioni, Etro, Beymen Collection, Paul Smith gibi erkek stilinde öncü ve kaliteli markaların en şık papyon modellerini bulabilirsiniz.

7,89 TL’den başlayan fiyatlarla papyon modellerini keşfetmek için tıklayın.

Keyifli alışverişler dileriz…