Kadın Alyans

Kadın Alyans 4 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (4)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Ejoya
Ejoya Gümüş Çift Alyans P1034 301,00 TL
Ejoya
Ejoya Gümüş Çift Alyans P1057 301,00 TL
Ejoya
Ejoya Altın Alyans St00719 846,00 TL
Ejoya
Ejoya Altın Alyans St00393 1.137,00 TL

Aşkın Sembolü: Alyans

 Sonsuzluğun simgesi haline gelen alyans, evliliğin başrol oyuncusudur. “Ben evliyim” demenin söze gerek kalmadan en şık göstergesidir alyans. Alyans hem kadınların hem de erkeklerin taktığı bir aksesuar olduğu için çift olarak seçilmesi gereken ve ortak zevkler doğrultusunda alınması gereken bir aksesuardır.

 Alyans her gün parmağınızda olur. Hatta günün her saatinde… Bu sebeple, nasıl bir tarzınız var ve nasıl bir model alyansı hayatınız boyunca parmağınızda taşımak istersiniz buna karar vermeniz gerekir.

 Alyans seçerken sosyal hayatınızı ve bu sosyal hayatınızdaki konumunuzu göz önüne almanızda fayda var. Şöyle ki; bir spor hocası için sarı altın ve bol taşlı bir alyans nasıl göze hitap etmezse, şık ve gösterişli kıyafet tercihleri olan bir kadın için de çelik alyans aynı şekilde olur. Çünkü alyans, sürekli parmağınızda durması gereken bir aksesuardan çok daha fazlasıdır. Alyans aşkın sembolüdür.

 Aşkın sembolü olan alyansın kökeni Mısırlılara dayanmaktadır. Mısırlılar yüzüğe romantizm katmışlardır. O dönemlerdeki alyanslar bitki sapları gibi doğal yöntemlerle yapılmaktaydı ve sonsuz aşkı temsil etmekteydi. Sol ele takılmasının sebebi de sol elin kalbe daha yakın olmasıdır. O dönemlerden günümüze kadar bu şekilde gelmiştir alyans.

 Nişan yüzüğü olarak pırlanta alyans kullanıldığına dair tarihte kanıtlar da vardır. Avusturya Arşidükü Maximillian nişanlısı Burgonyalı Mary’ye üzerinde pırlantalar olan ve üzerinde Mary’nin baş harfi olan M harfinin olduğu alyans hediye etmiştir. Bu dönemde de nişan yüzüklerinde alyans, zenginlik ve toplumsal statü simgesi haline gelmiştir.

 Alyansın dördüncü parmağımıza takılmasının sebebi de antik çağlara kadar uzanıyor. Bu parmakla kalbin doğrudan bir bağlantısı olduğuna inanılmaktaydı. Aydınlanma dönemiyle birlikte alyansın içine isim yazma dönemi başlamıştır. Genelde romantik sözlerin yazılı olduğu bu alyanslar, nişan yüzüğünün dışında aynı zamanda o dönemlerin en popüler hediyeleriydi.

 Bazı medeniyetlerse bu kadar gösterişin ve taşın aksine nişan için daha başka yöntemler kullanmışlardır. Alyans dönemler boyunca çok kez değişik versiyonlarla tarihi çağlarda karşımıza çıkar. Günümüzde de her gün yeni bir tasarım alyansla karşı karşıya değil miyiz zaten?


 

Materyallerine Göre Alyanslar

Altın alyans: Materyali altın olan alyanslardır. Altın alyanslar değerli bir materyalden üretildikleri için gümüş alyanslara göre daha pahalıdırlar. Ayrıca altın, beyaz altın ve sarı altın gibi renk seçenekleriyle de size alternatif sağlayabiliyor.

Gümüş alyans: Gümüş, altın kadar olmasa da değerli bir materyaldir. Altına göre daha ucuz olmasından dolayı alyans olarak da çok tercih edilen bir materyaldir.

Çelik alyans: Çelik alyanslarda içerisinde krom olmasından dolayı kararma olmaz. Rahat kullanımıyla öne çıkan çelik alyans modelleri altın ve gümüş alyanslar kadar şık ve zarif. Daha spor bir alyans modeli tercih ediyorsanız çelik alyanslar tam size göre.


 

Alyans Ölçüsü Nasıl Alınır?

  • Alyans parmağının çevresini ölçme yöntemi

 Oldukça pratik bir yöntem olan ip yöntemini uygulayabilmek için, bir cetvel, makas ve bir parça ipe ihtiyacınız var. Ölçüme başlayabilmek için, ipi, alyansı takacağınız parmağın etrafına çok sıkı ya da çok gevşek olmayacak şekilde sarın. Bu noktada amaç, parmağınızın içinde rahat edebileceği bir ölçüye ulaşmaktır. Parmağınızın etrafını dolayan ipi, tam bir turu tamamladığı noktadan kesin ve ipin uzunluğunu cetvel yardımıyla ölçün. Sonrasında aşağıda yer alan tablomuz yardımıyla doğru alyans ölçüsüne ulaşabilirsiniz.

  • Alyans iç çapını ölçme yöntemi

 Alyans ölçünüzü, parmağınızın ölçüsüne uygun bir yüzüğün iç çapını ölçerek de öğrenebilirsiniz. Bu yöntemi uygularken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar, alyansın iç çapını ölçmek ve doğru ölçümü yapabilmek için yüzüğün en geniş olduğu yeri ölçmek.  Ölçümü yapabilmek için, yüzüğünüzü yatay bir zemine yerleştirdikten sonra cetveli üzerine yerleştiren, alyansın en geniş olduğu yerdeki ölçüsünü alın. Sonrasında aşağıda yer alan alyans ölçü tablosu yardımıyla alyans çapı ve alyans ölçüsü alanlarını karşılaştırarak alyans ölçünüzü belirleyebilirsiniz.


 

Alyans ölçü tablosu

İp uzunluğu

Alyans çapı

Alyans ölçüsü

46,50 mm

14,86 mm

7

47,80 mm

15,27 mm

8

49,00 mm

15,70 mm

9

50,00 mm

16,00 mm

10

50,90 mm

16,30 mm

11

51,50 mm

16,51 mm

12

52,80 mm

16,92 mm

13

54,00 mm

17,35 mm

14

55,30 mm

17,75 mm

15

56,60 mm

18,19 mm

16

57,80 mm

18,53 mm

17

59,10 mm

18,89 mm

18

60,30 mm

19,41 mm

19

61,60 mm

19,84 mm

20

 

Alyans Nasıl Parlatılır?

 Alyansınızı her zaman ilk aldığınız günkü kadar parlak görmek istersiniz. Uzun bir süre ilk günkü gibi parlasa da bir süre sonra o eski parlaklığından eser kalmaz. Alyansınızın parlamasını sebebi ışığı düzgün bir şekilde yansıtıyor oluşudur. Eğer alyansınızın yüzeyi pürüzsüz değilse alyansınız ışığı yansıtamadığı için parlamaz.

 Alyansınızı parlatmak için:

  1. Alyansınızın ilk alındığı gün gibi tekrar parlamasını sağlamanın en etkili yolu ciladır. Cila yöntemi yalnızca kuyumcularda bu işte usta olan kişiler tarafından yapılır. Bu sayede alyans üzerindeki çiziklerden kurtulursunuz ve alyansınız eski parlaklığına kavuşur.

  2. “Alyansımı evde nasıl parlatabilirim” diye soruyorsanız, öncelikle alyansınızı ılık suyla kirlerinden arınana kadar yıkayın. Daha sonra suyun içerisine karbonat ve beyaz sabun tozu ekleyin. Bu işlemi yaparken yumuşak bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Güzel bir şekilde yıkadıktan sonra temiz bir bezle alyansınızı kurulayın. Ayrıca alyansınızı sadece karbonat ile ovduğunuzda da alyansınız parlayacaktır.

  3. Bir başka yöntem de tuzlu sudur. Alyansınızı alüminyum folyo kaplı bir kabın içerisindeki tuzlu su karışımında 1 ya da 2 saat kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

  4. Kaynar suyun içerisine bulaşık deterjanı ekleyin ve alyansınızı bu suyun içerisine koyun. Kısa bir süre sonra bir araç yardımıyla alyansınızı alın ve yine yumuşak bir fırça yardımıyla alyans yüzeyini temizleyin.

 Alyans parlatmak için birçok yöntem vardır. Fakat taşı olan alyanslara daha çok dikkat etmek gerekir. Alyans üzerindeki taş su ile temas etmemelidir.


 

Öne Çıkan Alyans Markaları ve Fiyatları

 Arjuna, Atasay, Bella Gloria, Bendis, Berk Kuyumculuk, Chavin, Diva Pırlanta, Divas Diamond, Ejoya, Gizzaro, Glorria, Goldstore, Gumush, Khailo, Koçak Gold, Melin Paris ve Melis Gold gibi markalardan farklı alyans modellerine göz atarak hayalini kurduğunuz alyansa sahip olabilirsiniz.

 Bizde Uygun, Diva Pırlanta, Hepsiburada, Khailo, Lidyana ve Mizu gibi mağazalardan da online olarak alyans alışverişinizi yapabilirsiniz.

 Alyansın tasarımına ve kullanılan materyaline göre alyans fiyatları değişkenlik göstermektedir. Tüm bunlar göz önüne alınarak alyans fiyatlarını kategorize edecek olursak: