Üzgünüz,

aradığınız kriterlerde ürün tükenmiştir.

Aşağıdaki ilgili kategorilerden aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz.

Kadınlara Özel Hazırlanan Kadın Çakmak Modelleri

Aksesuar olarak pek düşünmediğimiz, ancak aksesuar gözüyle baktığımızda da çok şık tasarımlarına rastladığımız çakmak modelleri işin içine tasarım girince elbette kadınlara özel ürünleri ayrı ele alıyor. Çakmak çok sık kaybettiğimiz, herhangi bir bakkaldan 3 kuruşa alabileceğimiz bir ürün gözüyle başka bir yere oturuyor şüphesiz. Hatta belki de hiçbir şey ifade etmiyor. Ancak meraklısının peşine düştüğü, satın aldığı, gözü gibi koruyup kolladığı çakmaklar söz konusu olduğunda inanılmaz tasarımlar, inanılmaz fonksiyonlar ve hatta inanılmaz fiyatlar çıkıyor karşımıza.

Aksesuar olarak değerlendirdiğimizde biraz erkeksi bulabiliriz, bu doğru. ancak bu konuda kesin bir kanaate varmadan önce kadınlar için özel olarak tasarlanan kadın çakmak modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Sizin için hazırladığımız kadın çakmak kategorisi sayfamızda en güzel örneklerini de bulabilirsiniz.

Eğer bugüne kadar çakmaklara pek ilgi göstermiyorsanız, ancak çakmak  sürekli kullandığınız bir ürünse ve fakat bu ürünlerin nasıl kadınlara özgü tasarlandıkları ve ne tür çakmak modelleri olduğunu pek de bilmiyorsanız, şu an tam olarak doğru yazıyı okuyorsunuz. Çünkü bu yazıyı hem kadın çakmak seçeneklerine hem de çalışma prensiplerine göre başlıca çakmak çeşitlerine ayırmış bulunuyoruz.

Bu ürünlere ilgi duyanlar bilir, ilgi duymayanlar da ilgi duyan yakınlarından duymuşlardır mutlaka, çakmak fiyatları bazen rekor rakamlara ulaşıyor. Bu rekor rakamların milyon dolarlara vardığını söylesek elbette aranızda şaşıranlar olacaktır. Bu gerçek bilgidir. Yayabilirsiniz.

İsterseniz önce çalışma prensiplerine göre modellere bir bakalım, sonra da kadın çakmak seçeneklerinde tasarım alternatiflerine de birlikte göz atacağız.

Çalışma Pensiplerine Göre Kadın Çakmak Çeşitleri

Üç ana çalışma prensibine dayalı çakmak çeşitlerinden bahsedebiliriz. Eğer çalışma prensiplerine göre değil de tiplerine göre çakmak çeşitlerinden bahsedecek olursak hepsini bu yazıya sığdırmamış mümkün değil ancak siz web sitemizde kadın çakmak kategorisi sayfamıza bir göz atarak bu modellerin önemli bir kısmını görebilirsiniz.

Benzinli Çakmak Modelleri:

Genel olarak dikdörtgen formda üretilirler. İç mekanizmasında bir ipi ve yakıtı bulunur. Kapaklı bölümün iç kısmında bir ateşleyicisi vardır. Bu kategoride dünyaca ünlü bir marka olduğunu sizler de bilirsiniz. Zaten bilinen en meşhur çakmak markasıdır. Rekor fiyatlara satışa sunulan ürünler de yine bu çakmak markasına aittir. Ayrıca üst kısmında alevi rüzgardan korumak üzere bir haznesi bulunur.

Bu tip çakmak satın aldıysanız yüksek ihtimal hediyelik çakmak olarak almış olabilirsiniz. Ya siz birilerine almışsınızdır ya da birileri size hediye almıştır. Kadın çakmakları kategorisinde değerlendirme meylinde olunmasa da özellikle son dönemde üzerlerine yapılan tasarımlar ve üretimlerinde seçilen renkler itibari ile artık kadın çakmakları kategorisinde de önemli bir yer tutmaya başlamışlardır.

Hemen her yazımızda her gün kullandığımız aletler ve ürünlerin kişiselleştirilmesine değiniriz. İşte benzinli çakmak modelleri bu kişiselleştirmeye de çok müsaittir. Bunun iki yolu var. Ya zaten değişik karakterize stillerde üretilen benzinli çakmak modellerinden birini alabilirsiniz, ki bu konuda neredeyse sınırsız diyebileceğimiz sayıda seçeneğiniz vardır, ya da satın alacağınız bir benzinli çakmak modeline kendiniz istediğiniz şeyleri işleterek, boyatarak onu kişiselleştirebilirsiniz.

Manyetolu Çakmak Modelleri:

Eski zamanların en popüler ürünlerinden biriydi manyetolu çakmaklar. Manyeto sistemiyle çalışmalarından dolayı bu ismi alıyorlar. Ağırlıklı olarak metal malzemeden üretiliyorlar. Bu manyetolu çakmakların da meraklısı çok fazla. Özellikle koleksiyoncularda mutlaka en az bir tanesi bulunur. Geçmişte bu çakmak modellerinin en önemli özelliklerinden biri el sanatlarıyla çok desteklenmiş olmasıydı. Bugün belki o kadar yoğun değil ama yine de piyasada bulabileceğiniz manyetolu çakmakların önemli bir kısmında işlemelere, kakmalara, desenlere rastlamanız mümkün. Üstelik eğer isterseniz bu çakmak seçeneklerini kendi istediğiniz işlemelerle de süsletebilirsiniz. Bu işin ustaları yaptıkları işte gerçekten ustalar. Size harika tasarımlar sunabilirler.

Eğer sevdiğiniz biri için özel bir hediye düşüyorsanız da hediyelik çakmak kategorisinde bu ürün grubunu da değerlendirebilirsiniz. Emin olun hediye vereceğiniz kişi kadın da olsa erkek de ona çok değerli bir hediye vermiş olursunuz. Bu değerli tasarımlar, el emeği ürünler, sizin seçeceğiniz özel işlemelerle yıllarca saklamaya değecek güzel hediyelere dönüşebiliyorlar. Çakmak markalarının sunduğu harika ürünler de var ama siz daha özel bir seçenek arıyorsanız, bu seçeneği de aklınızda tutmanızda yarar var diyoruz.

Taşlı çakmak modelleri:

Çakmaklar kaybolmaz, sadece yer değiştirir. Tabii aynı şeyleri kalemler için de söylemek mümkün. İşte bu sözlerin atfedildiği çakmaklar tam olarak bu taşlı çakmaklar oluyor. Bu ürünleri hemen her yerden satın alabilirsiniz. Fiyatları son derece makuldür. Dolayısı ile kaybedince üzülmezsiniz. Zaten sık sık kaybetmenizin nedeni de, ya sizin yenisini almanın an meselesi olduğunu düşünmenizden kaynaklanıyor, ya da etrafınızdaki insanların ve hatta sizin de fiyatı uygun olduğu için herhangi birini alıp cebinize atmakta sakınca görmemeniz.

Özellikle iş yerlerinde aramızdaki tatlı didişmelere konu olan bu modellerin eskiden daha tek tip tasarımları vardı. Yaşı yetenler o meşhur, klasik, şeffaf tasarımları ve onun meşhur markaların hatırlar. Ancak daha sonra pazara başka bir kaç markanın da girmesiyle yani çakmak markalarının rekabetiyle ortaya gerçekten harika tasarımlar çıkmaya başladı.

Rengarenk, cıvıl cıvıl, pek çok farklı formda hazırlanan taşlı çakmak modelleri karşısına her yerden çıkabilir. Öyle sadece satıldıkları noktalardan bahsetmiyoruz. Mesela çekmecelerden, epeydir kullanmadığınız çantalardan, torpido gözünden ve hiç aklınıza gelmeyecek bir çok yerden elinize bir tanesi geçiverir. Evde çakmak olmadığını düşünerek saatler geçiren sonra başka bir şey ararken bir anda bir sürü çakmak bulanlar şu an bu yazıyı okurken gülümsüyorlardır mutlaka.

Tasarım seçenekleri neler?

Kadınlara özel tasarımlar, tasarımcıların belki de en severek uğraştıkları modeller oluyor. Gelin maddeleyelim :

  • Pastel tonlarda üretilen tek renk, şeker gibi görünen modeller.
  • Canlı renklerde üretilen, tek renk ya da iki zıt rengin kombinasyonu modeller
  • Üzerinde parlak ve renkli taşların işlendiği modeller
  • Parlak malzemelerle kaplanan modeller
  • Gold, rose ve gümüş materyallerden imal modeller
  • Üzerlerine işleme yöntemiyle hazırlanan kılıf geçirilenler
  • Üzerinde manzara, çiçek, geometrik şekil gibi desen oturtulan modeller

Dediğimiz gibi, kadınların bu ürün grubunda da seçenekleri erkeklere oranla daha fazla. Bu konuda kabahat biz kadınların değil, çünkü biz yeni tasarımlara yeni trendlere her zaman daha açık olmuşuzdur.

Kadın çakmak modelleri ve kadın çakmak fiyatları :

Çalışma prensiplerine göre kadın çakmak çeşitlerini tanıdık sayılır. Kadın çakmak modellerinin de tasarım yönünden bize zengin seçenekler sunduğu malum. Geriye satın alma kriteri olarak kadın çakmak fiyatları kalıyor. Bu da özellikle bu tarz ürün gruplarında çok belirleyici olabiliyor çünkü geniş bir fiyat yelpazesi var. Web sitemizde tüm ürünler için hazırladığımız gibi bu ürün grubunda da fiyat filtrelerimiz hazır. Oradan sınıflandırma yaparak fiyatları filtreleyebilir ve aklınızdaki fiyat aralığındaki ürünleri listeleyebilirsiniz.

Web sitemizde Hepsiburada gibi mağazalarda satılan Coney Accessory, Daniel Duff, Dupont, Handy Warmer, Honest, Jobon, Köstebek, Lotus ve Zippo markalı ürünleri bulabilirsiniz.