Kadın Hızma

Kadın Hızma 99 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (1)
  • (3)
  • (1)
  • (7)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Goldstore
Goldstore 14 Ayar Altın Piercing GPC1997 356,00 TL
Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Gümüş Rengi Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Gümüş Rengi Çelik Toplu Hızma 14,90 TL
Solfera Kırmızı Taşlı Sallantılı Kurdela Pıercıng 26,90 TL
Toplu Halka Siyah Çelik Hızma 17,90 TL
Sıkıştırma Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Çiçekli Spiral Çelik Hızma 17,90 TL
Sıkıştırma Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Sallantılı Çelik Bonbon Hızma 17,90 TL
Sonsuzluk Çelik Hızma 17,90 TL
Sıkıştırma Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Goldstore
Goldstore 14 Ayar Altın Hızma GPCHZ2577 81,00 TL
Goldstore
Goldstore 14 Ayar Altın Piercing GPC2004 414,00 TL
Hızma Tek Taş Yuvarlak 0,15 Gram 14 Ayar Altın 79,77 TL
Taşlı Kare Çelik Hızma 17,90 TL
Toplu Gümüş Rengi Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Taşlı Spiral Sarı Çelik Hızma 17,90 TL
Sirius 0,09 Karat Pırlanta Hızma 478,00 TL
Çelik Spiral Hızma 17,90 TL
4 Renk Deliksiz Hızma Seti - Çok Renkli 24,90 TL
Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Sirius 0,06 Karat Pırlanta Hızma 363,00 TL
Toplu Halka Gümüş Rengi Çelik Hızma 17,90 TL
Sıkıştırma Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Halka Çelik Hızma 17,90 TL
Çelik Spiral Hızma 17,90 TL
Solfera Kalp Kelebek 316L Çelik Göbek Piercing P297 22,99 TL
Toplu Sarı Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Solfera Kraliyet Şovalye Arması Göbek Piercing 18,90 TL
Solfera Sallantılı Kalpler Çelik Göbek Piercing P295 22,99 TL
Toplu Halka Çelik Hızma 17,90 TL
Solfera Nota Parlak Taşlı Göbek İçin Pıercıng 19,99 TL
Siyah Toplu Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Toplu Etnik Gümüş Rengi Çelik Hızma 17,90 TL
Taşlı Üçgen Çelik Hızma 17,90 TL
Çelik Gül Hızma 17,90 TL
Solfera Gold Tone Taşlı Kurdela Göbek İçin Pıercıng 27,90 TL
Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Sarı Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Çift Taşlı Çelik Hızma 17,90 TL
Glorria
Glorria Gümüş Tektaş Hızma 24,99 TL
Goldstore
Goldstore 14 Ayar Altın Piercing GPC7262 225,00 TL
Solfera Parlak Taşlı Çiçek Göbek İçin Pıercıng 22,99 TL
Solfera Dört Yapraklı Yonca Göbek Piercing 17,90 TL
Toplu Halka Çelik Hızma 17,90 TL
Solfera Bulldog Göbek Piercing Köpek P123 22,90 TL
Sirius 0,04 Karat Pırlanta Hızma 256,00 TL
Sirius 0,03 Karat Pırlanta Hızma 224,00 TL
Toplu Siyah Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Çiçekli Spiral Çelik Hızma 17,90 TL
Solfera Kırmızı Taşlı Ay Yıldız Göbek Piercing 12,96 TL
Toplu Halka Sarı Çelik Hızma 18,90 TL
Toplu Sıkıştırma Çelik Septum Hızma 17,90 TL
Taşlı Sıkıştırma Çelik Halka Hızma 17,90 TL
Sirius 0,08 Karat Pırlanta Hızma 431,00 TL
Taşlı Çelik Hızma 17,90 TL
Çelik Papatya Hızma 17,90 TL
Taşlı Halka Çelik Hızma 17,90 TL
Taşlı Çelik Hızma 17,90 TL

Aksesuarınızla Fark Yaratın: Hızma ve Piercing

 Hızma ve piercingler, aksesuar dünyasındaki en dikkat çekici takı türlerindendir. Hızma daha çok burna takılan bir aksesuardır. Piercing ise, dudak, kaş, göbek ve dil gibi vücuttaki farklı yerlere takılabilen bir takıdır.

 Yöresel ya da geleneksel olarak en çok burna takıldığı görülmektedir. Bu örnekler ülkemizde Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri'ndeki kadınlarda görülmektedir. Hızmanın kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Hızma kültürü eskiden çok yaygın olmasına rağmen, günümüzde piercing ile birlikte tekrar hayat bulmuştur.

 Hızmanın kökeni ve tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır demiştik. Burun hızması, M.Ö. 4000 yılında Orta Doğu'da hayatımıza girmiştir. Daha sonraki dönemlerde, 16. Yüzyılda Hindistan'dan Moğol İmparatorluğu tarafından getirilmiştir hızma. Hindistan halkı hızmayı genellikle sol burun deliklerine takmışlardır. Kullandıkları hızmalar genellikle çubuk ya da halka şeklinde olan hızmalar olmuştur. İsteklerine ve tercihlerine göre bir zincir ile hızmalarını kulaklarına kadar uzatanların da olduğu görülmüştür.

 Burun halkasının yani hızmanın özellikle sol burun deliğine takılıyor olmasının tabii ki de bir anlamı vardı. Hızmalarını sol burun deliklerine takanların doğumlarının daha kolay bir şekilde olacağına inanılmıştır. Doğum ağrısının daha az olacağına inanılarak hızmalarını bu şekilde kullanmışlardır.

 Yöresel bir takı olan hızma batı dünyasına daha geç girmiştir. Daha çok piercing adıyla karşımıza çıkmıştır hızma. 60'lı yıllarda seyahat amaçlı Hindistan'a giden Avrupalı Hippiler tarafından bir akım haline getirilmiştir hızma. Hatta piercing daha ileriki dönemlerde, 70'li yıllarda Punk akımının da bir sembolü olmuştur.

 Günümüzde piercing ve hızma yöresel anlamlarının dışında da çok moda. Birçok ünlü sanatçının da kullanığı farklı modelleriyle gönlümüzü fetheden bu aksesuarlar, daha uzun süre trend kalacak gibi görünüyor.

 Hızma ya da piercing takarken bazı tehlikeleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Şöyle ki; piercing gibi vücudun farklı yerlerine takılan bir aksesuar, uzman kişiler tarafından takılmalıdır. Çünkü piercing takılan bölgelerdeki sinirleriniz zarar görebilir. Bu durum da sağlığınız açısından olumlu bir durum değildir. Piercing ya da hızma hayatınızda hep olacaksa ve bu sizin için bir yaşam tarzı haline gelmişse, taktırırken de kullanırken de dikkat etmeniz gerekir.

 

Hızma Nasıl Takılır ve Nasıl Kullanılır?

 Hızma takmayı ve hızmanın nasıl kullanıldığını merak edenlerdenseniz bu yazımız tam size göre!

 Hızma ve piercing bakım gerektiren aksesuarlardır. Bu sebeple öncelikle bu alanda uzman kişilere, seçtiğiniz altın, platin ya da titanyum materyallerinde olan bir hızmayı taktırmakla başlayabilirsiniz. Gümüş ya da imitasyon bir hızma kullanmanız genel olarak önerilmez. Çünkü gümüş, farklı komplikasyonlara neden olabilir.

 Piercing ve hızma takılacak bölgeyi delmek için iğne ya da tabanca yöntemleriyle delinebilir. Fakat tabanca yöntemi ne kadar kolay olsa da burunda şişmeye neden olabilir. Tabanca yöntemi piercing için daha doğru olabilir. Hızma için iğne yöntemi daha doğru olur.

 Hızmanız takıldıktan sonra bir hafta boyunca hızmayla oynamamız gerekir. Size önerilen kremi günde 2 defa, yine önerildiği gibi hızma takılan bölgeye uygulamanız gerekir. Günlük hayatın içindeki eylemleri gerçekleştirirken, -giyinmek, yüz yıkamak ve silmek gibi- dikkatli olmanız gerekir. Bunun sebebi de, hızmanızın kıyafetlerinize takılıp düşmemesi için bir önlemdir.

 Üzerinden 2 hafta kadar bir süre geçtikten sonra hızmanız artık ilk günkü kadar hassas değildir ve istediğiniz eylemi hızmanızda gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Tabi bu durumlar cildi hassas ya da bir komplikasyon geçirmemiş bir bölge için geçerlidir. Bu gibi olumsuz durumlarda bir uzmandan yardım alınması gerekir.

 Hızma takmayı bırakırsanız burnunuzdaki deli kısa bir süre içerisinde kapanır. Kapanmasını istemiyorsanız hızmanızı sürekli kullanmak durumundasınız.

 

Hızma Nasıl Temizlenir?

 Burun deldirme işleminizi yaptıktan sonraki 15 gün hızmanıza ve o bölgeye sürekli bakım yapmanız gerekir. İlk 15 gün antibakteriyel bir sabun kullanılarak dikkatli bir şekilde temizliğinizi yapabilirsiniz.

 Burun iyileştikten sonra ekstra bir bakım gerekmese de, burun temizleme işlemleri sırasında gerekli hijyeni sağlamak gerekir.

 Hızmanızı temiz tutmak için; eğer vidalı bir hızma kullanıyorsanız vidasını çıkarıp antibakteriyel olan bir sıvıdan yardım alarak hızmanızı temizleyin. Daha sonra çok vakit kaybetmeden, yine antibakteriyel özelliği olan bir krem yardımıyla hızmanızı takın. Çünkü ilk aylarda yukarıda da söylediğimiz gibi deliğin kapanma riski vardır.

 

Piercing Çeşitleri

 Piercingin birçok çeşidi vardır. Bunları vücudumuzdaki bölgelere göre kategorize edecek olursak:

  • Kulak piercingleri
  • Yüz piercingleri
  • Vücut piercingleri

olarak 3'e ayırabiliriz.

Kulak piercingleri: Industrial piercing, rook piercing, daith piercing, tragus piercing, snug piercing, conch piercing, anti tragus piercing ve lobe denilen normal kulak deliği de dahil edildiğinde kulakta birçok bölgede farklı piercing çeşitlerini görmeniz mümkün.

Yüz piercingleri: Kaş piercingi, nostril piercing, septum piercing, bridge piercing, dil piercingi, labret piercing, medusa piercingi, madonna piercingi, yanak piercingi ve austin bar piercing olarak 10 tane yüz piercing çeşidi vardır.

Vücut piercingleri: Göğüs ucu piercingi, göbek deliği piercingi ve madison piercingi olarak 3 çeşit vücut piercing çeşidi vardır.

 

Hızma ve Piercing Markaları

 Altın Sepeti,Chavin, Coquet Accessories  ve Goldstore gibi markalardan hızma ya da piercing çeşitlerine göz atıp seçiminizi yapabilirsiniz. Bunun yanında; Coquet ya da Hepsiburada gibi online satış yapan mağazalardan istediğiniz hızma ve piercing çeşidine kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

 

Hızma ve Piercing Fiyatları

 Hızma ya da piercing fiyatlarına bakıldığında çok pahalı bir aksesuar olmadığı görülmektedir. Bu hızma ve piercing seçiminizi yaparken, size en uygun materyalde olan bir hızma ya da piercing seçin. Çünkü her materyal herkesin tenine uygun olmaz. Bu seçimler konusunda da piercing ve hızmalar bize yardımcı oluyor. Fiyatlarını kategorize edecek olursak: