Âlâ Tesettür Deniz Giyim Modelleri

Âlâ Tesettür Deniz Giyim Modelleri

Yaz ayları geldi çattı ve herkes tatil hazırlıklarına başlandı. Yakıcı güneşin altında, kendisini sıcak kumlara ve ılık denizlere bırakmak isteyenler tatil bavullarını hazırlarken tesettürü tercih eden kadınların tercihi olan  yarı kapalı tesettür mayo modelleri ve tam kapalı tesettür mayo modelleri de valizlerdeki yerini aldı.

Yarı Kapalı Mayo Nasıl Olur?

Kapalı mayo modelleri, saçlar da dâhil olmak üzere vücudu tamamen kapatarak yüz dışında hiçbir bölgenin açık kalmasına izin vermeyerek tesettürlü bayanların plajlarda rahat hissedebilmelerine olanak sağlıyor. Yarı tesettür mayo modelinde ise saçlar açıkta kalırken, uzun kollu tunik, uzun tayt görünümünde seçenekler sunuluyor. Tesettürlü olmayan ancak açık mayolarla rahat edemeyen bayanlar da yarı kapalı mayo modellerini tercih edebiliyor.

Yaz tatili sırasında tesettürlü bayanların sürekli olarak sadece kadınların bulunduğu alanlarda denize ya da havuza girmek zorunda olması dönemi kapandı. Kapalı mayo ve haşema modelleri sayesinde tesettürlü bayanlar da vücudunu gizlemek isteyen bayanlar da rahatlıkla her alanda deniz girebiliyor. Tatilin bir inzivaya dönüşmesini istemeyenler için her ortamda kendilerini rahat hissedebilmelerine olanak sağlayacak olan mayo modelleri iyi birer seçenektir.

Tesettür Spor / Deniz Modelleri ve Akıllı Tercihler

Biliyorsunuz, eğer tesettürlü bir hanımsanız, özellikle sportif faaliyetlerde tesettüre uygun giyinmek için doğru tercihler yapmak her zamankinden daha önemli oluyor. Çünkü siz her zamankinden daha fazla hareket halinde ve yabancı insanların içinde oluyorsunuz. Dolayısı ile yapacağınız tesettür spor / deniz ürünleri tercihlerinin beklentilerinizi tam olarak karşılaması ve her şeyden de önce sizi yarı yolda bırakmaması gerekir.

Biz de sizin için bu seçimleri kolaylaştırmak için varız. Hem web sitemizde bir arada bulundurduğumuz ürünlerle, hem de yazılarımızda yaptığımız tavsiyelerle hemen her konudaki alışverişinizi kolaylaştırmaya gayret ettiğimiz gibi tesettür spor / deniz ürünleri konusunda da aynı gayreti göstereceğiz. Size hem ürünleri tanıtacağız, hem de bu ürünleri satın alırken nelere dikkat etmek icap eder, onlara bir göz atacağız.

Malum, her zaman tekrarlıyoruz, tesettür giyim kendine has, özel koşulları içerisinde barındıran bir giyim tarzıdır. Hatta ona sadece giyim tarzı demek eksik kalır, çünkü bu aynı zamanda ve daha çok bir yaşam biçimidir.

Ve söz konusu spor yapmak ve denize girmek olduğunda bu özel koşulları sağlayabilecek seçimler yapmak son derece önemlidir. İşte tam da bu yüzden biz de bu yazımızda tesettür spor / deniz ürünlerini ele alıyoruz ve elimizden geldiğince size alışverişinizi kolaylaştıracak bir içerik sunmaya gayret ediyoruz. Buyurun, başlayalım:

Tesettür Spor / Deniz Çeşitleri:

Bu kategoride iki ana temel kategorimiz ve 3 ana ürün grubumuz var. İşe bir spor kısmından, bir de deniz kısmından bakacağız. İsterseniz, işe zor kısmından başlayalım ve tesettür spor / deniz kıyafetleri arasından biz tesettür deniz kıyafetleri ile başlayalım.

Tesettür Deniz Kıyafetleri

Denize girmek çok serinletici, çok rahatlatıcı, aynı zamanda çok sağlıklı ve tabii insana kendini çok iyi hissettiriyor. Sıcak yaz günlerinde denize girmek istediğimizde eğer tesettürlü bir hanımsak ya da genel olarak kapalı giyinmeyi tercih ediyorsak ve kendimize ait bir plajımız yoksa, o halde  tesettür deniz kıyafetlerine ihtiyacımız var demektir. Bu alanda iki seçeneğimiz var. İlki tesettürlü hanımlar için tam kapalı mayolar, ikincisi ise tesettür giyim tarzını tamamen uygulamayan ama açık giyinmeyi de tercih etmeyen hanımlar için yarı kapalı mayolar.

Her ikisi için de ortak noktada buluşan önerilerimiz var ama, onlara geçmeden önce bu iki tesettür deniz kıyafetleri kategorisi ürününe kısaca bir göz atalım.

Tam Kapalı Mayo:

Hanımlar biliyorsunuz bu kategoride önceden tek seçeneğimiz haşema gibi görülüyordu. Bugün hala çok şık haşema modelleri var ve hala kullanıyoruz, ancak seçeneklerimizin artık haşema modelleri bile sınırlı olmadığını bilmek de ayrı güzel.

Haşema ile tam kapalı mayo arasında aslında öyle bariz farklılıklardan söz etmek çok zor. Haşema bu işin çıkış noktasıydı ve tasarımlar geliştikçe ve kapalı mayoların da birer moda ürünü haline gelmesiyle birlikte biraz form ve bununla birlikte isim değiştirmiş gibi oldu. Özetle bugün tam kapalı mayolar olarak adlandırdığımız bu ürün grubu, tesettür giyim markaları tarafından da titizlikle hazırlanıyorlar.

Bu alanda da pek çok renk, desen ve uygulama biçimi alternatifiniz var. Genel olarak uzun bir tunik, alt kısmında bir pantolon ve üst kısmında türban olarak yapılandırılan tam kapalı mayolar genellikle bu üç parçadan oluşuyorlar.

Bazı kapalı mayo ya da haşema modellerinde türban yerine bone de kullanılıyor. Burada tercin artık tamamen kullanıcının. Boyun ve ense kısmının görünmesinde sakınca görmeyen hanımlardansanız, bu modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bunu sakıncalı buluyorsanız o zaman ense ve boyun kısmını da kapatan türbanlı modelleri de seçmeniz mümkün. Kapalı mayoların bunun haricinde çok bariz farklılıkları yok. Seçiminizi tamamen sevdiğiniz renkler ya da hoşunuza giden desenler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Teknik açıdan dikkat etmeniz gerekenlere ise yazımızın devamında değineceğiz, okumaya devam.

Çiçek Desenli Kapalı Mayo

Siyah Kapalı Mayo

Mavi Kapalı Mayo

 

Yarı Kapalı Mayo

Evet hanımlar, eğer suya girerken açık mayolar giymekten hoşlanmıyorsanız ama tesettür mayoda da biraz esnek davranabiliyorsanız, o zaman yarı kapalı mayo tam size göre.

Aslında arada büyük farklılıklar bulmak zor. Yine uzun bir tunik ve bone var. Ancak bu kez kollar ya tam ya da yarım şekilde açıkta ve bacaklar da diz hizasından aşağıda yine açık.

Siyah Yarı Kapalı Mayo

Kırmızı Yarı Kapalı Mayo

Kırmızı Yarı Kapalı Mayo

 

Tesettür Mayo hakkında nelere dikkat etmeli?

İsterseniz hem okuması hem de akılda tutması kolay olsun diye madde madde yazalım:

  • Öncelikle üretildiği kumaşın kalitesi çok çok önemli.
  • Islandığındaki performansını önceden denetlemek isteyebilirsiniz ve bunu evde de yapabilirsiniz.
  • Kumaşının doğaya ve cildinize dost malzemelerden üretildiğinden emin olur.
  • Ve yine kumaşının hızlı kuruması en önemli kriterdir.

Tesettürlü Eşofman

Evet, spor yapmıyorum diyorsanız o cümleyi hemen spora başlıyorum diye değiştirmenizi rica edeceğiz. Biliyorsunuz, her yaştan insan için mutlaka gerekli bir aktivite olan spor hem sağlığımız hem de mutluluğumuz için çok önemli.

Eğer tesettürlü bir hanımsanız, belki normal eşofmanlar sizin yaşam biçiminize ve giyim anlayışınıza yeterli gelmeyebilir ama bu spor yapmamak için bir bahane değil hanımlar. Çünkü tam da bunun için hazırlanmış tesettürlü eşofmanlar var.

Tesettürlü eşofmanlar tesettür giyim kurallarına uyan değişik seçenekler sunuyorlar. Bunların seçenek değişiklikleri daha çok tasarım yönünde. Eşofmanın üst kısmının uzunlukları, bel bölgesinin tasarımı modellere göre farklılık gösteriyor. Tesettür giyim kurallarına sağdık kalarak denenebilecek her tür tasarım değişikliği deneniyor.

Tesettür Eşofman Takımı

Tesettür Gri Eşofman Takımı

Tesettür Eşofman Takımı

 

Tesettürlü eşofman alırken;

  • Kumaşının terletmemesine
  • Hava almasına,
  • Doğa dostu kumaşlardan yapılmasına özen göstermelisiniz.

Bu sayede tesettürlü eşofmanınız size spor yaparken hem şıklık, hem de konfor sağlayacaktır.

Tesettür spor / deniz kıyafetleri hakkında bilgilenmiş olduk. Hadi bir de fiyatlara ve markalara da göz atalım.

Tesettür Spor / Deniz Modelleri ve Tesettür Spor / Deniz Fiyatları

Evet, inancımız öyle söylediği için ya da biz öyle tercih ettiğimiz için seçebileceğimiz pek çok tesettür spor / deniz modelleri mevcut. önemli olan kendimizi hangi tesettür spor / deniz çeşitleri kategorisinin ürünleriyle daha rahat hissettiğimiz. Aradığınız en şık tüm tesettür modellerine, birçok mağazalardan bulabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK