Alışverişe Bahanemiz Çok!

Alışverişe Bahanemiz Çok!

Neden bu kadar çok alışveriş yapıyoruz?

Herkese merhabalar. Bundan sonra Vitringez Blog’da ben de varım. Neleri yazıp hangi mevzulara gireceğiz hep birlikte zaman içinde göreceğiz. İlk yazım kadınlar için hayati önem taşıyan, adeta yaşam damarlarımızdan biri haline gelmiş bir konudan bahsetmek istedim. ALIŞVERİŞ TUTKUSU!

Biz kadınların alışveriş düşkünü olduğu, ihtiyaç olmadığı halde bir dolu şey aldığı söylenir. Büyük yalan, kuru iftira! Alışveriş yapmak özen, ilgi gerektiren bir aktivitedir, öyle rastgele her an yapılamaz. İşte biz kadınların alışveriş yapmasının hayli sağlam sebepleri:

Untitled2

1- İlk ve en önemli sebep; sezon sonu indirimleri başlamıştır.

Sezon sonu indiriminde alışveriş yapmak her babayiğidin harcı değildir. Koca bir sezon boyunca hangi markanın ne zaman indirime gireceği ajandalara not edilir, geri sayım yapılır, o gün geldiğinde kalabalığa kalmamak için açılış saatinde AVM önünde olunur. Sezon sonu indirimi kondisyonlu olmayı gerektirir, eee kolay mı rakipleri geride bırakıp o kafaya koyduğunuz elbisenin son kalan bedeni kapıp kasaya sağ salim ulaşmak 🙂

shooping

2- Kilo almışızdır.

En sevmediğimiz alışveriş sebebi olsa da; yeri geldiğinde onu da lehimize çevirebilir, “Biraz balık etli olmak iyidir, JLO gibi mi oldu ne?” diyerek o çok sevdiğiniz markanın geçen gün gördüğünüz şahane skinny jeanini almaya koşabilirsiniz. Daha yuvarlak hale gelen hatlara dikkat çekmek için alışveriş yapıldığı gibi, aynı hatları gizlemek, daha fit gösterecek ufak hileli parçalar almak için de bu maddeden yararlanabiliriz.

Fat women

3- Kilo vermişizdir.

Sadece bu listenin değil, bence dünyanın en güzel bahanesi! Gelsin dar jeanler, vücudu sımsıkı saran elbiseler, rengarenk seçimler. Hiç kimse bol gelen, verdiği kiloları göstermeyen kıyafetlerle dolaşmak istemez.

 

thin women

4-    Terapidir.

Canımız sıkkınsa, işyerinde sıkıntı yaşadıysak, sevgilimizden ayrıldıysak mağazalar bizim daimi mekanlarımız olmuş demektir. Hiç kimse bu madde ile dalga geçmesin, bunca dertle sıkıntıyla başa çıkabilmek için psikolojik terapiye gitmeye kalksak daha çok pahalıya patlayacak, bari alışveriş yapalım da paramız bizde kalsın 🙂

 

Untitled4

 

(Vitringez arama motorunda “payetli elbise” aramalarında gösterilen elbise)

5-  Tatil, düğün, partiye, ilk randevuya gidilecektir.

Alışverişin en büyük önem kazandığı anlardan birisi bu maddede gizli! Tatile mi gideceksiniz, aylar öncesinden gidilecek yere, konsepte uygun arayışa girilir. En şık mayoyu nerden bulurum, kayak takımlarında en iyi marka hangisi acaba, o düğünün en çekici kadını ben olmalıyım, ilk randevu için ne giysem acaba… diye türlü düşüncelerle bütün ihtiyaçlar, hayal edilenler alınır.

6-   Tamamen zorunluluktan!

En sevdiğiniz stilettonuzun topuğu kırılmıştır, yeni aldığınız çantaya uyacak ayakkabınız yoktur, favori siyah elbiseniz eskimiştir, o sezonun favori parçasından edinmeniz lazımdır, deri ceketinizi geçen akşamki partide unutmuşsunuzdur… … Bu maddedeki “zorunlu sebepler” e çevrenizdekiler bir şey diyemeyeceği için en rahat alışveriş bahanesidir. 🙂

Kim demiş mutluluk satın alınamaz diye; bizde bu liste olduğu sürece mutluluğun anahtarı elimizde 😉 Bakmayın siz altı maddeyle listenin bittiğine,  tamamen hayal gücünüze ve zekanıza ve muttlakaa ihtiyaç durumlarınıza göre uzatılabilir. Yeter ki biz alışveriş yapmak isteyelim!

 

PAYLAŞ
Konuşmayı seven, araştıran, yeni şeyler öğrenme meraklısı bir insan olarak tipik bir ikizler kadını olan Ayşenur Baytaroğlu; aslen avukatlık yapsa da; bizimkiz.blogspot.com bloguyla ilgilenmek, fotoğraf çekmek, Mekanist Gurusu olarak İstanbul' un lezzetlerini keşfetmek, nerede sosyallik var orada olmak gibi bir dolu aktivite peşinde. Şimdi de Vitringez Blog sayfasında gezdiği, gördüğü, öğrendiği güzellikleri paylaşma heyecanında!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK