Anne ve Bebekler İçin Konforun Adresi

Anne ve Bebekler İçin Konforun Adresi

Güvenlik ve konfor; anne babaların, bebekleri söz konusu olduğunda en çok üzerinde durdukları konuların başında geliyor. Günlük yaşamın ihtiyaçları arasından sıyrılmak ve aranan konforu bulmak ise büyük mesele.

Aslında teknoloji, giyim ve hatta gıda sektöründeki yaşamı daha konforlu kılmak adına düzenlenmiş yenilikler anne, bebek ve çocukların ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte. Özellikle yeni doğan bebekler ve emziren anneler için özel olarak tasarlanan ürünler, tüm ailenin konforunu arttıracak özelliklere sahip.

Dilerseniz, anne ve bebeklerin konforunu arttıracak ve ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak bu ürünlere birlikte göz atalım.

Bebek Araç ve Gereçleri

Güvenlik, ebeveynlerin yeni doğan bebekleri için en çok önem verdiği konu. Özellikle seyahatler sırasında bebeklerin güvenliği ve konforu oldukça ön planda. Bu noktada, bebek oto koltukları ve ana kucağı anne babaların imdadına yetişiyor.

Mamaroo 3.0 App Ev Tipi Anakucağı-Classic Black
Ev Tipi Anakucağı

Chicco Keyif Oto Koltugu Night
Chicco Key Oto Koltuğu

Kidfix Xp İsofix Oto Koltuğu 15-36Kg-Kırmızı
Kidfix Xp İsofix Oto Koltuğu

Kidfix Xp İsofix Oto Koltuğu 15-36Kg-Mavi
Kidfix Xp İsofix Oto Koltuğu 15-36Kg-Mavi

 

Bebek araç ve gereçleri arasında anne ve babaların hayatını kolaylaştırabilmek adına olmazsa olmazlardan bir diğeri bebek arabaları. Farklı pozisyonlara ayarlanabilen, ana kucakları ile bağlanabilen, pratiklik ve fonksiyonelliği bir arada sunan yeni nesil bebek arabaları; her anne babanın ihtiyaç listesinde yer alıyor.

B-Agile 4 Travel Set Siyah 4Teker Bebek Arabası
Bebek Arabası Modelleri

Beebop Portbebeli Bebek Arabası-Nero
Ferrari Beebop Portbebeli Bebek Arabası

 

Ev tipi ana kucağı, park yataklar ve uyku tulumları ise, her şeyden önce bebeğinin güvenlik ve konforunu düşünen anne babaların koruma iç güdüsünü destekler nitelikte.

Lullaby Lx Element Yatak
Chicco Lullaby Lx Park Yatak Element

Max Safir Oyun Parkı Pembe 76X110 Cm
Max Safir Oyun Parkı Pembe 76×110 cm
PORTBEBE50_1_zoom

UYKUTULUMU319_1_zoom
Bebek Uyku Tulumu

 

Emziren Anneler

Emziren annelerin ihtiyaç listesi de en az bebeklerinki kadar geniş. Annelerin ve bebeklerin ihtiyaçlarıyla şekillenen listenin içerisinde neler yok ki? Göğüs kremleri ve koruyucuları, emzirme önlükleri, emzirmeye yardımcı ürünler şeklinde ilerleyen liste anne ve anne adaylarının hayatını kolaylaştırabilecek nitelikte.  Emziren annelerin yedikleri ve içtikleri, anne sütü ile bebeğe direkt aktarıldığından, annelerin beslenme konusundaki ihtiyaçları da oldukça önemli.

Çok Amaçlı Emzirme Pançosu-Haki
Çok Amaçlı Emzirme Pançosu

Emziren Anne İçeceği 4 Lü
Emziren Anne İçeceği

Chicco Anti-Bacterial Göğüs Pedi 60 Lık
Chicco Anti-Bacterial Göğüs Pedi 60 Lık

Lierac Phytolastil Jel Çatlak
Lierac Phytolastil Jel Çatlak Önleyici 200 ml Krem

 

Bebeğiniz ve kendiniz için en iyisini istiyorsanız, anne, bebek ve çocuklara özel birçok offline mağazalardan bakabileceğiniz gibi, online mağazalardan da en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Ana Kucağı Modelleri ve Ana Kucağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bebeğinizin doğacağını öğrendiğiniz andan itibaren hissettiğiniz mutluluk, bir süre sonra yerini tatlı bir telaşeye bırakır. Bebeğinizin ihtiyaçları için listeler hazırlanır, planlar yapılır. Bebeklerin anne karnındayken sahip olduğu konforu sunmak için girilen bu çabalar, çoğu zaman en kaliteli, en kullanışlı, en sağlıklı ürünlerin seçilmesi için harcanır. Kıyafetlerden mobilyalara, mamalardan aksesuarlara, her şey bebeğinizin güvenliğini ve rahatını maksimum seviyede tutmak için özenle seçilir.

Bebeğinizin konforu söz konusu olduğunda, taşıma aksesuarları önemli bir yere sahiptir. Bebeklerin olduğu kadar annelerin de konforunu düşünerek tasarlanmış hayat kurtaran taşıma aksesuarlarından olan ana kucağı modelleri, bebeğinizin konforlu bir şekilde uyumasını sağlarken annelerin de dinlenmesine olanak sunar. Öncelikli kullanım amacı, bebeklerin uyku esnasındaki rahatlığını korumak olan ana kucağı çeşitleri bebeğinizi ışıktan korurken, tıpkı anne kucağında olduğu kadar konforlu olmasını sağlar.

Ana kucağı modelleri, tasarımlarına göre taşıma amaçlı kullanılan ana kucağı, ev tipi ana kucağı ve oto koltuğu olarak kullanılabilen ana kucağı gibi farklı modellere ayrılırlar. Bu modeller arasından seçiminizi yapabilmek için de öncelikli kullanım amacınızı belirlemeniz şarttır.

Dilerseniz hem bebeğiniz hem de sizin için konfor sunacak en doğru ürünü seçebilmeniz için, ana kucağı seçerken dikkat etmeniz gereken kriterleri birlikte inceleyelim.

Ana Kucağı Modelleri

Ana Kucağı Kılıfı

Ana Kucağı

Ana Kucağı Modelleri ve Fiyatları

 

Ana Kucağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ana kucağı, bebeğinizin tıpkı anne kucağındaki kadar konforlu, rahat ve güvende hissetmesi için tasarlanmış bebek taşıma aksesuarlarındandır. Uzun süre kucakta kalmak, bebeklerin sağlığının yanı sıra anne babaların da sağlığını olumsuz etkileyen durumlardan biridir. Ne var ki, ana kucağı modelleri, bu sorunu anne babalar için kolaylıkla çözmektedir.

Ana kucağı satın alırken güvenlik, konfor ve bebeğinizin fiziksel gelişimi öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konular arasında yer alıyor. Seçiminizi kolaylaştırabilmek adına tüm bu kriterleri sizler için detaylı bir şekilde ele aldık.

Tasarım

Ana kucağı seçiminde ilk olarak üzerinde durulması gereken konu tasarım. Ana kucağı çeşitlerinin oturma ve uzanma derinliği ve sırt bölümünün şekli ile ilgili tüm özelliklerini kapsayan tasarımı, hem konfor hem de bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından önem taşıyor. Anatomik bir tasarıma sahip, bebeğinizin vücuduyla uyumlu ya da istenilen pozisyona göre ayarlanabilen bir ana kucağı, bebeğinizin yaşına uygun hale getirilerek konforlu bir şekilde oturmasına ya da uzanmasına olanak sağlar. Ana kucağı satın alırken, ürünün tasarımını mümkün olduğunca detaylı incelemenizde fayda var.

Güvenlik

Güvenlik konusu, tüm bebek ve çocuk ürünlerinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Ana kucağı modellerinde güvenliği sağlayan unsurları, emniyet kemeri ve derinlik olarak sıralayabiliriz. Ana kucağında bulunan emniyet kemerleri, sürekli hareket halinde olan bebeğinizi düşme riskine karşı koruyacaktır. Diğer yandan bebeğinizin uzanacağı kısmın yeterince derin olması da düşme riskini en aza indiren faktörlerden biridir. İncelediğiniz ana kucağı modelleri arasında emniyet kemeri boyu uzun olan ve isteğe göre ayarlanabilen bir ürün seçerek, ana kucağını daha uzun süre kullanabileceğinizi de hatırlatalım.

Materyal

Bebeğinizin hassas cildi dış etmenlerden kolaylıkla etkilenir. Bu nedenle en sık kullanılan taşıma aksesuarlarından olan ana kucağı modellerinin seçiminde materyal de oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda bebeğinizin ısınan kumaş ve metal akşamlardan rahatsız olmaması için, ana kucağı seçiminde bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Ana kucağı tasarımında kullanılan kumaşların antialerjik, antibakteriyel, terletmeyen ve mümkünse yanmaya karşı dayanıklı kumaşlardan olması, bebeğinizin konforu ve sağlığı açısından büyük önem taşır. Diğer yandan kullanılan dolgu malzemesinin ve kumaşların hafifliği de anne babaların konforu ve rahatlığı açısından önemlidir.

Kullanım amacı

Ana kucağının kullanım amacı da, size ve bebeğinize en uygun ana kucağı modelini seçebilmeniz açısından önemlidir. Örneğin taşıma amaçlı ana kucağı modelleri hafif malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Seçtiğiniz ana kucağının oto koltuğu olarak da kullanılabilme fonksiyonu var ise, bu durum araç kullanacağınız ve ana kucağına ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda işinizi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan ev içerisinde kullanılacak ana kucakları, ev tipi ana kucağı da olarak bilinen modeller arasından seçilmelidir. Böylelikle bebeğinizin güvenle oyun oynayabileceği bir alan da sunabilirsiniz.

Fonksiyon

Ana kucağı modelleri fonksiyonlarına göre birbirlerinden ayrılabilirler. Önemli olan kullanım amacınızı belirledikten sonra, bu amaca yönelik fonksiyonlarla donatılmış bir ürün seçmenizdir. Örneğin, bebeğinizin konfor içerisinde huzurla uyuyabileceği bir ana kucağı satın almak istiyorsanız, uykuya dalış sürecini kolaylaştıracak, sallanabilen, müzikli bir ana kucağı tercih edebilirsiniz. Ya da ana kucağı satın alma amacınız bebeğinizin kucağınızda değilken de oyalanması ise, oyuncaklı ya da müzikli ana kucağı modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Ev tipi ana kucağı bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz genellikle taşınabilir, oturma, yaslanma ve yatma pozisyonlarında ayarlanabilir ana kucağı modelleridir. Oto koltuğu olarak kullanılmazlar. Oto koltuğu olarak kullanılabilen ana kucağı modelleri ise, yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi otomobilinize sabitlenebilme özelliğine sahip, çocuğunuzun emniyeti için tasarlanmış ürünlerdir.

Marka

Güvenilir, tanınmış ve bilinen markalardan alışveriş yapmak garanti ve bakım konularında alacağınız hizmet kalitesi açısından önemlidir. Ne var ki, marka konusunun da yukarıda saydığımız özelliklerin yanında sonlarda gelmesi gereken kriterlerden biri olduğuna inanılmaktadır. Siz yine de sevdiğiniz markaların ürünlerini satın almak isterseniz, Baby2go, Bright Stars, Cybex, Sunny Baby, Pierre Cardin, Chicco, Kraft, Pufy Baby, Dolphin, Prego gibi markaların ürünlerini sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Beğendiğiniz markaların ürünlerini görebilmek için solda yer alan marka filtrelerimizi kullanmanız yeterli.

Fiyat

Ana kucağı satın alırken fiyatlandırma da önemli bir faktördür. Sizlere tavsiyemiz, güvendiğiniz ve bildiğiniz markaların ürünleri arasından bebeğinize ve kullanım amacınıza en uygun ürünleri belirledikten sonra fiyat kriterini devreye sokmanız. Böylelikle hem bebeğinizi hem de bütçenizi düşünen bir seçim yapabilirsiniz.

Ana Kucağı Seçimi ve Kullanımıyla İlgili Öneriler

  • Ana kucağı seçerken, güvenliği ve konforu ön planda bulundurun.
  • Bebeğinize uygun ana kucağı modelini seçerken üründe belirtilen aylara göre değil, bebeğinizin gelişimine göre seçim yapın.
  • Ana kucağınız eğer oto koltuğu fonksiyonu taşımıyorsa, oto koltuğu olarak kullanmayın; bebeğinizin güvenliğini riske atmayın.
  • Seçtiğiniz ürünün Avrupa standartlarına uygun olmasına ve kalite damgasının (ECE R44/04) bulunmasına özen gösterin.
  • Çocuğunuzun konforunu maksimum seviyeye çıkarmak için ana kucağı ile birlikte kullanılmak için tasarlanan boyun pedi ve yastık modellerini kullanmayı ihmal etmeyin.

Aradığınız tüm taşıma aksesuarları ile ilgili ürünlerini birçok mağazalardan satın alabilirsiniz.

Şimdiden keyifli alışverişler 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK