Ara Değerlendirme -İlk Aşk Hasar Kontrol-

Ara Değerlendirme -İlk Aşk Hasar Kontrol-

Boşa(!) geçirilmiş bir ortaokul döneminden bahsettik… Şimdi dönüp bakınca bazı şeyler aslında o yıllarda şekillenmiş. Sizlerde var mıdır? Yani dış görünüşünüz ya da başkalarının sizin hakkınızda yaptığı yorumlar ne olursa olsun kendinizi “değer” görmezsiniz. Yani kimimiz kendisini sevilmeye “değer” görmez, kimimiz kendisini sevmeye “değer” görmez, kimimiz güzel olmaya “değer” görmez… Daha bir sürü örnekleyebilirim. Buna literatürde güvensizlik denip geçiliyor ama aslında daha derin ayrıntısı var değil mi? Bu kadar genel değil yani. Bir keresinde bir mankenin röportajını okumuştum, kendini istifra ettirmesinin yani bulimia hastalığının nedeni olarak “kendisini aynada bir inek gibi görmesi” olduğunu söylemişti. Yani hatun 34-36 beden ama yine de aynada gördüğüne bakın!
Velhasıl benim de öyle olduuu… Lise geldi çattı ama her edindiğim kız arkadaşım nasılsa benden daha güzeldir, şimdi birini beğensem bu da beğenir, alır elimden amaaan aynı dert tasa diye hemen kafada yazıyorum hikayeyi 🙂 Ha bir de üstüne bakıyorum güzel geliyorlardı da gözüme valla, yani sıkıntı büyük 🙂 1-2 de üstüne (tövbe yarabbim) dönüp bakmayacağım tip bana takıldı mı… Bu best friend olaylarını ben lise yıllarında bırakmalıydım zaten. Bir de dostum dediklerim bu dönüp bakmayacakları arkadaşlara “aaa çocuk çok iyi, valla bak konuştum, sana hasta, bence kaçırma”… kendilerine gelince okulun Brad Pitt’leri önünde salınmaca. Heyhat! Yani lisede konudan iyice kopup güven kaybının yanısıra, deneyim kazanacak yerde boşa geçen yılların akıp gitmesi izlenmiştir.
ilk aşk hasar kontrol
Ha tabii o kadar da uslu durmadım. 🙂 Önce özenle popüler çocuklardan birine gizli platonik aşka başladım. 🙂 Üstüne okulun otel gezisi düzenlemesi ile depreşen hayallerimin yıkılışını tekrar izledim falan:) İnsanoğlunun özellikle de biz kadınların  her şeye rağmen beslediği ümit, hayal gücü ve sevme güdüsü bence başlı başına incelenmesi gereken bir konu!
Ama asıl geleceğimi etkileyecek “O” erkekler henüz başlamadı. İlki ortaokul son sınıfta yazlığa gidişimiz ve benim artık daha büyük arkadaş gruplarına komşumuzun kızı “Hande” ile girişim olmuştur… “En yakın arkadaşımla aynı erkeğe aşık olduk” sendromu ve etkisini gördük peki bir de “Çok iyi arkadaştık, ama ben ona aşıktım”a hazır mısınız? Yaa evet haydi acılı aşk deneyimlerini sıralayın desem %90’ınızın aklına bunlar gelirdi zaten değil mi? Oldu hepsi bana oldu hiç dert etmeyin. Hele güncel zamana geldiğimizde ipin ucu kopacak inanın bana 🙂
Mutlulukla kalın, müthiş bir hafta geçirin, sendrom uzak aşk size yakın olsun. Şans sizinle olsun. Güç sizinle olsun 🙂
Buffy hepinizi kocaman öper…
PAYLAŞ
Yaradılışı ile yaşadıkları birbirine ters; bir aşk insanı, bir sevgi manyağı, bir "varımı yoğumu versem de beni sömürseler" insanı. Vitringez'e gelmiş hoş gelmiş, inşallah sizlere sefalar getirmiş. Okuyun günün stresi gitsin, kendinizden bir şeyler bulun, kızın, sevin, acıyın ama benimle kalın :)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK