Aranınca Bulunamayan Abiye Sorunsalı

Aranınca Bulunamayan Abiye Sorunsalı

Mezuniyetler, nişanlar, düğünler, kınalar derken ben şimdi ne giyeceğim sorusunu çok duymaya başladım. Yaşa göre ayrı, vücuda göre ayrı kategorilendirirsek seçenekler gittikçe daralıyor. Son zamanlarda 1 nişan, 1 kına, 1 düğün geçiren 23 yaşında balık etli bir bayan olarak büyük beden elbise bulmakta çok büyük bir sıkıntı çektim.

Beğendiğim model bana olmuyor, bedeni olanı ben beğenmiyorum. Zaten elbiselerin çoğu naylon, saten gibi terleten kumaşlar olduğu için mağazaların daracık kabinlerinde giyip çıkarırken ter içinde kalınıyor. Tabi bu durumda terli vücuda elbisenin astarı bir yapıştı mı gel de giy bakalım. Mecburen satış elemanından yada orada senin kabinden çıkmanı dört gözle bekleyen eşinden, dostundan yardım dilen. Hiç hoş durumlar değil. Bir süre sonra elbise denemek işkence haline geliyor. Bizzat kendim deneyim ettiğim için eve geldiğimde en azından abiye modellerindeki genel bedenimi öğrenmiş ve fiyat aralıklarını da gözlemlemişken. Kahvemi alıp bilgisayaramın başında ve gayet hijyenik bir ortamda abiye bakmaya başladım.

Mezuniyet için benim seçimim uçuş uçuş ve sade bir elbise olmuştu. Ben kurtarıcı renk olarak siyah tercih etmiştim ama fiziği müsait olanlar pastel tonları yada ışıltılı modelleri tercih edebilirler. Vitringez’de bulduğum ışıltılı bu modele ve göğüs bölümü harika olan dantel detaylı miniye bayıldım.

Untitled  Untitled

 

Nişanımda ise balık modelinde lacivert bir kıyafet tercih ettim. Kabarık ve aşağı doğru genişleyen modeller beni çok daha kilolu göstermişti. Vitringez de benzer renkte parlement balık model abiye buldum ancak mutlu olmadım çünkü neredeyse aldığım fiyatın neredeyse 4 katı daha ucuz.

Untitled

Gezerken vitrinleri buldum bu abiyeyi. Bunun rengine aşık oldum. Ten rengi ile uyum sağlayacak fiziğine güvenen hanımlar bu tarz bir şeyler tercih edebilir.

Untitled

Yani bu tarz davetlerde yada özel günlerde inanın abartmaya gerek yok. Artık o kabarık topuzlar, bol krepeli saçlar gibi abartılı elbiselerde eskide kaldı. Bakınız Rihanna. Koskaca Met Gala 2014 Kırmızı Halı da Bembeyaz ve sade bir elbise ile karşımızda.

Untitled

Çok kıskanılası değil mi.

Bu resimden sonra kendime not: Bence şişkolar olarak acil diyete girmeliyiz .

Sevgiler

PAYLAŞ
Gördüğüm şeyleri paylaşmayı,düşündüklerimi aktarmayı ve fark ettiğim yenilikleri insanlarla paylaşmayı seviyorum. Burada neler bulurum derseniz? Hem eğlenme hem incelme önerileri, bakım tavsiyeleri, ilişkiyi kurtaran fikirler, modayla ilgili her şey, yeni mekanları ve teknolojik gelişmeleri sizlere kendi bakış açımdan anlatacağım. Ayrıca sıkıştığınız bir konuda ya da cevabını bulamadığınız sorularda cevaplamaya hazırım....Takipte kalın :) Mühendislik okusam da her kız gibi moda, bakım, diyet benim de severek takip ettiğim başlıklar arasında. Ancak Mmorpg oyunlar, hızlı arabalar, güzel yemekler, pc ekipmanları ve web tasarım da vazgeçilmezlerim arasında. Ege'ye aşık. ;)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK