Artık Plajda Ters Işık Kafamı Kurcalamıyor!

Artık Plajda Ters Işık Kafamı Kurcalamıyor!

Bir süre önce başladığım yaza fit girme maratonumda büyük gelişmeler var ve başarıyla sonuçlanıyor. Günlük spor egzersizlerim ve beslenme alışkanlarıma dikkat etmek, hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde istediğim forma kavuşmamı sağladı. Bu maratonun sonradan başrol oyuncusu olan yeni keşfimden de bahsetmiştim: Silk’n Silhouette. Selülit problemi ile uğraşanlara bu ürünü mutlaka öneriyorum. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde giden yolda can yoldaşınız olabilir.

Silk’n Silhouette’i kullanmak çok pratik ve zahmetsiz olduğu için kullanmaya başlayıp bir süre sonra bırakmanız söz konusu değil. Paketinde makina ile gönderilen jelden sürüp vücudunuzun problemli bölgesinde kullanım talimatlarına göre gezdirmeniz yeterli. Her kadının kendine bakmak için bir zaman ayırması şart. Siz de Silk’n Silhouette ile biraz kendinizi şımartabilirsiniz. Ben 5. haftadan itibaren gözle görülür değişiklikler gördüm ve dolayısıyla motivasyonum arttı. Ayrıca ufak bir tüyom olsun: Silk’n Silhouette’in paketinden çıkan jel bitince ultrason jellerinden kullanabilirsiniz.

Forma Girme ve Silk’n Silhouette Deneyimim

Bir önceki yazımda Silk’n Silhouette ile yaşadığım deneyime ek olarak yaptığım uygulamalardan bahsetmiştim. Aslına bakarsanız yaptığım büyük pencerede günlük yaşamımı hem düzenli spor hem de beslenmem ile şekillendirmekti. Silk’n Silhouette’in bu yolda katkısı ve motivasyonu çok büyük oldu.

Problemli bölgeden kurtulup dilediğiniz görünüme ulaşırken günlük beslenmenizi de doğru yönde yönlendirmeniz gerekli. Bu konuda bana büyük yardımı olan birkaç önerim var:

Meyve tüketmeye önem gösterin. Özeliklle karpuz, ananas yağ yakımını kolaylaştırır. Greyfurt özellikle karın bölgesindeki yaplardan kurtulmanızda etkilidir.

greyfurt ananas karpuz

 

Canınız bir içecek çektiğinde artık gazlı içecek, meyve suları yerine yabanmersini çayı (kan şekerini dengeler, açlığı hafifletir.), beyaz çay (vücut tarafından emilimini azaltıp, depolanmasını önler), yeşil çay (bulundurduğu kafein metabolizmayı hızlandırır), mate çayı, tarçın çayı, bol naneli ayran (midenizi rahatlatır ve tok tutar) veya zencefil çayından birini tercih edebilirsiniz.

tek resim

Çorba çeşitlerinden de kereviz çorbası, kabak çorbası, ıspanak çorbası en yakın arkadaşlarınız olsun.

kereviz çorba çorba kerevizçorba

Zeytinyağlı tercihlerinizde enginarı ön planda tutabilirsiniz çünkü enginar tuzun olumsuz etkilerini azaltır ve fazla suyun dışarı atılımında etkilidir. Kuşkonmaz zengin vitamin içeriğine sahiptir ve depğerli bir protein kaynağıdır. Kereviz toksinlerin atılımını ve yağ yakımını kolaylaştırır.

kereviz kuşkonmaz_ enginar


Domates
, salatalık, siyah zeytinden asla vazgeçmeyin. Domatesin cildinizi sıkılaştırdığını biliyor muydunuz? Zeytini çok tüketmemek şartıyla bağışıklık sisteminizi güçlendirmesine izin verin, ayrıca zeytin kolesterolünüzü düşürür.Zeytinyağlı tercihlerinizde enginarı ön planda tutabilirsiniz çünkü enginar tuzun olumsuz etkilerini azaltır ve fazla suyun dışarı atılımında etkilidir. Kuşkonmaz zengin vitamin içeriğine sahiptir ve depğerli bir protein kaynağıdır. Kereviz toksinlerin atılımını ve yağ yakımını kolaylaştırır.Çorba çeşitlerinden de kereviz çorbası, kabak çorbası, ıspanak çorbası en yakın arkadaşlarınız olsun.

Yoğurt bir numaralı atıştırmalık; öğün yanında tüketilebilir ya da kahvaltıda yiyebilirsiniz. Tansiyon dengeler, tok tutar, kemiklerinizi güçlendirir. Yumurta yağ yakar, zengin protein kaynağıdır. Maydanozdan vazgeçmeyin ve tüketiminizi arttırmaya çalışın.

Ara atıştırmalıklar: Badem ve ceviz elinizin altında olsun, iştahınızı kesecek ve kas yapımında yardımcı olacaktır.

ceviz badem

 

Değişen beslenme programım, spor yapmak ve Silk’n Silhouette ile sağlıklı ve bakımlı biri olarak ruhum da bedenim de beslendi ve güzellendi.  Ben yaza hazır olduğumu hissediyorum ve artık plajda ters ışık kafamı kurcalamıyor!Ara atıştırmalıklar: Badem ve ceviz elinizin altında olsun, iştahınızı kesecek ve kas yapımında yardımcı olacaktır.

Herkese şimdiden iyi tatiller!

 

Silk’n Silhouette ile daha detaylı bilgi almak için Tavsiye Kanalı Kampanya sayfasına göz atmayı unutmayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK