Aşkı Bulmak için Kaban Modellerini Takip Et

Aşkı Bulmak için Kaban Modellerini Takip Et

AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET

Küçücüktüm; ufacıktım. Zaten hala çok da uzun boylu bir kadın olmadığım için, çocukluğum da bir düğmeden hallice geçti. Bu nedenle sınıfın en önde oturan, koca yanaklı, koca kulaklı kızı bendim. Yüzümün kulaklarıma göre sonradan geliştiğini acaba neden kimse fark etmedi ve telaşlanmadı diye zaman zaman düşünmüyor değilim.

Kafamı kurcalayan diğer bir konu da, kış aylarında vücut ölçülerime göre yaklaşık beş beden büyük bir mont giymeme rağmen nasıl o kabanın altında kalıp boğulmadığım… Ancak, kabanın bendeki hatırası bununla sınırlı değil. Hala her giydiğim kaban bana özel ve hoş anıları hatırlatır. Sebebi ise, ilk aşk…

Pek bir bağlantı yok gibi görünse de çocukluğumuzda bazı durumlar, bazı hareketler işaret gibi algılanırdı. En azından benim için öyleydi. Bir çocuk, kitabını sizin masanın üzerine bırakırsa, cuma akşam üzeri ya da pazartesi sabah bayrak töreninde sizin yanınızda/arkanızda/önünüzde sıraya girmişse, bu kesinlikle aşka işaretti! Yani ben en azından Doruk’un bana aşık olduğundan o derece emindim. Çünkü Doruk, sınıftaki askılıkta kabanını, benim kabanımın yanına asarak işleri bana göre oldukça ilerletmişti. Yani daha ne yapsın değil mi?

Ve işte kabanlar yine bir arada

Geçenlerde bir cuma günü, öğleden önce bir saatliğine izin aldım. Vestiyerde kabanıma uzanırken, arkamda bizim müdür ve bir başka adam, sonra görüşmek üzere vedalaşıyordu. Diğer adam benim kabanımın yanındaki kabana uzandı. Asansöre ilerlerken, fısıldar gibi bir ses, “Gizem?” dedi. Kabanımı giyerken, dönmemle gözlerimin yuvalarından fırlaması bir oldu. “Doruk?!”

AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET

AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ofisin kapısında adamın birinin boynuna atlamak hoş olmayacağı için kendime hakim olmaya çalıştım. Birlikte asansöre bindiğimizde, “Hiç değişmemişsin ve söylemem gerekir ki hala çok şıksın. Sen ilkokulda da böyle farklı kabanlarla okula gelirdin” derken ben hayran hayran onu izliyordum.

“Hani biz evlenecektik?”

Çocukluğumda koca yanaklı, koca kulaklı bir kız olduğum için “Hiç değişmemişsin” dendiğine sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ancak, Doruk’la tekrar karşılaşmak ve onun şirketiyle iş yapacağımız için daha sık karşılaşacak olmamız, beni uzun yıllar sonra yeniden heyecanlandırmıştı işte. Üstelik, bana bu sefer çok şık olduğumu, mont modellerimi çok beğendiğini falan söylemişti. Hem kabanını da benimkinin yanına asmıştı yine!

İşten sonra bir şeyler içmek için sözleştik ve buluştuk. İlkokulda yalnızca kabanını benim yanıma asan küçük adamdan cesaretlenen ben, bu defa kabanımı çıkarmama yardım eden bir yetişkin adamla karşı karşıyaydım. Haydi bakalım, Gizem’e gene platonik aşk yolları göründü sanki. Zaten lafı lafı açıp, samimiyet ilerleyince “Biz evlenecektik. Bana ümit verdin. Kabanımın yanına astın kabanını” diyerek içimde ne var ne yoksa, şaka da olsa söyleyiverdim. Sonuç olarak o kadar keyifli vakit geçirdik ki anlatamam.

AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET

AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir başka kabanda tekrar görüşmek dileğiyle…

Eskileri andık; hatırladıkça daha çok güldük ve Doruk beni eve bıraktı. Arabadan çıkmadan önce, “İş yerinize geldiğimde kabanımı yine vestiyerdeki en şık kabanın yanına asacağım, haberin olsun” dedi. Evet, kesin beni seviyor. Çünkü kabanını yine benim kabanımın yanına asacak ve sonsuza kadar mutlu yaşayacağız.

Siz de bu nedenle lütfen kaban deyip geçmeyin. Bir kaban size çocukluğunuzda kalmış bir aşkı geri getirebilir, yeni bir aşk için ilk adım olabilir. Bir kabana daha ne kadar anlam yükleyebilirim bilmiyorum ama gerçekten bu kabanlarda bir şeyler var. Hissediyorum…

AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET
Kürklü Pamuklu Kaban
AŞKI BULMAK İÇİN KABANLARI TAKİP ET
Kaşe Kaban

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK