Kıyafetinize Göre Ayakkabı Seçimi

Kıyafetinize Göre Ayakkabı Seçimi

HANGİ KIYAFET HANGİ AYAKKABI İLE GİYİLİR?

Ayakkabı kadınlar için hayatlarının neredeyse en önemli parçalarından. Hatta her ayakkabı bir kadının en yakın arkadaşı olabilir. Ama dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki ayakkabıyı güzel kılan iyi bir kombindir. Bazı ayakkabılar bazı kıyafetler için yaratılmışken bazıları hiçbir zaman o kıyafetle kombinlenmemelidir.

Ayakkabı seçimi için ipuçları

Hadi gelin hangi ayakkabı hangi kıyafetin tamamlayıcısıdır birlikte inceleyelim…

Babet

Eğer birçok kıyafetle uyum sağlamasını istediğiniz bir ayakkabı satın almak istiyorsanız tercihinizi her zaman babetlerden yana kullanabilirsiniz. Risksiz ve oldukça rahat formlarda olan babetlerinizi eteklerle, elbiselerle, şortlarla ve daha aklınıza gelebilecek her şeyle kombinleyebilirsiniz. Ancak babetleri bol paça pantolonlar, kapriler ve midi boy eteklerle giyerken ise bir daha düşünmekte fayda var.

VG-siyah-beyaz-babet-vert 7f58623a8e21870c4b9201c639bc6a6f

Sandalet

Yaz sıcağında hem şık hem de rahat olmanızı sağlayan sandaletler günlük kullanım için oldukça uygun. İster topuklu ister topuksuz sandaletlerinizi, kısa ve maksi elbise ya da eteklerinizle kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda eğer sandaletleriniz bilek kısmını saklıyorsa dar paça pantolonlar da sandaletle giyilme uygun parçalardır.

HANGİ KIYAFET HANGİ AYAKKABI İLE GİYİLİR? 9cef1939b522e9a9eeaff227e5c4e5df

 

Stiletto

Stiletto ve diğer topuklu ayakkabılar Mevsim ne olursa olsun her zaman şık ve zarif olmak isteyen kadınların en popüler ayakkabısı olan stilettolar da birçok kıyafete uyum sağlar. Dar paça pantolonlar, kısa elbiseler ve özellikle de kalem etekler stilettolarla tarz oluyor. Aynı zamanda midi eteklerin de en şık tamamlayıcısı olan stilettolar özellikle iş kadınlarının vazgeçilmezlerinden biri haline geldi.

Platform Ayakkabı

Eğer bir ayakkanı alayım ama her kıyafetime uyum sağlasın diyorsanız işte karşınızda platform topuklu ayakkabılar. Özellikle bej ya da siyah gibi kullanışlı bir renk tercihi yaparsanız artık tüm kıyafetlerinizin yeni bir arkadaş kazandı demektir. Özellikle babetlerle giyemediğiniz bol paça pantolonlar için platform topuklar biçilmiş kaftan!

Dolgu Topuk Ayakkabı

Yazın en tarz ve rahat ayakkabıları hiç şüphesiz uzun elbise ve eteklerle mükemmel uyum sağlayan dolgu topuk ayakkabılar, pantolonlar ve şortlarla aynı derecede şık durmayabilir. Yine de modası bir türlü geçmeyen bu model ayakkabıları her zaman dolabımızda bulundurmakta fayda var.

HANGİ KIYAFET HANGİ AYAKKABI İLE GİYİLİR? dbaef9122388e91cb34ec736074f6219
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK