Ayakkabı Seçiminize Göre Karakter Analizi

Ayakkabı Seçiminize Göre Karakter Analizi

Dünyanın en önemli stil ikonlarından biri olan Marliyn Monroe , ‘’Bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz, dünyayı bile fethedebilir’’ sözüyle ayakkabıların kadınlar içini önemini vurgulamış ve kadınların ayakkabıya ne denli düşkün olduğunun altını çizmiştir.

Biz de biliyoruz ki, ayakkabı gerçekten kadınların en büyük tutkusu. Daha küçük yaşlarda kendini göstermeye başlayan ayakkabı aşkı, zaman içinde kadının en önemli parçalarından biri haline gelir ve vazgeçilmezleri arasında yer almaya başlar. Hem gündüz hem de gece stilinde gittiği yere göre farklı ayakkabıları tercih eden kadınlar, şıklığı ayakkabıları ile tamamlar ve seçtikleri ayakkabı ile dikkat çekerler.

Ayakkabı ile Karakter Analizi Mi?

Ayakkabıların bir diğer özelliği ise, kadınların stilleri ve karakterleri hakkında doğru bilgiler veriyor olması. Unutmayın ki, günlük stilinizde seçtiğiniz bir ayakkabı, size dair her şeyi açıkça ortaya koyar ve karakteriniz hakkında ipuçları verir.

Topuklu Ayakkabı

Günlük stilinde yüksek topuklu ayakkabı tercih eden kadınların, genellikle dikkat çekmeyi sevdikleri ve gösterişe düşkün olduklarına inanılır. Bu özelliklerinin yanı sıra, bu kadınların en büyük özellikleri cesur olmalarıdır.

Yürüme zorluğu nedeniyle genellikle tercih edilmesi zor olan topuklu ayakkabılar, her ne pahasına olursa olsun şıklıklarından vazgeçmeyen kadınların tercihidir. Eğer yüksek topuklu ayakkabılar tam size göreyse, siz cesur, özgüveni yüksek ve şıklığı her şeyin üzerinde tutan bir kadınsınız diyebiliriz.

Mizu - Süet Topuklu Ayakkabı - Vitringez Mizu - Yüksek Topuk Ayakkabı - Vitringez

Mizu - Stiletto Ayakkabı - Vitringez Mizu - Süet Siyah Topuklu Ayakkabı - Vitringez

Babet

Şıklığın ve rahatlığın en kibar temsilcilerinden olan babetler, hem rahatına düşkün hem de şıklığından ödün vermeyen kadınların tercihi. Ofisten okula, yemekten toplantıya kadar her ortama uyum sağlayabilecek babetler, bazı kadınlar için günlük stillerinin vazgeçilmezi. Geniş bir kullanım alanı ve rahatlığına sahip olan babetleri, daha çok sadeliği seven, gösterişli olmadan şıklık yaratmak isteyen kadınların tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Mizu - Süet Babet - Vitringez Mizu - Fiyonklu Babet - Vitringez

Mizu - Carla Rossi Tokalı Babet - Vitringez Mizu - Carla Rossi Babet - Vitringez

Kısa Bot

Eğer bir kadın onlarca topuklu ayakkabı, bot ve çizme arasından, topuksuz bir kısa bot seçiyorsa, bu kadın için sokak modasının sıkı takipçilerinden biri denilebilir. Son zamanlarda moda olan, zımbalı, kemerli botlar; hem rahatlığını düşünen hem de cool stiliyle dikkat çekmeyi seven kadınların tercihi.

Mizu - Kemerli Deri Bot - Vitringez Mizu - Kısa Bot - Vitringez

Mizu - Kemal Tanca Topuklu Bot - Vitringez Mizu - Fermuarlı Topuklu Bot - Vitringez

Spor Ayakkabı

Geçtiğimiz yıllarda sadece spor kıyafetler ve pantolonlarla kombinlenen spor ayakkabılar, son trendlerle birlikte ofis kombinlerinin ve sokak modasının bir parçası haline geldi. Eğer yolda yürürken deri eteği ve spor ayakkabıyı birlikte kullanan bir kadın görürseniz, o kadın için hem trendleri takip ettiğini hem de her şeyden önce rahatlığına önem verdiğini söylemek doğru olacaktır. Her zaman rahatlığını şıklığının önüne koyan kadınların tercihi olan spor ayakkabılar, onlar için günlük stillerinin vazgeçilmezlerinden biridir.

Mizu - Nike Spor Ayakkabı - Vitringez Mizu - Sport Ayakkabı - Vitringez

Mizu - Süperga Spor Ayakkabı - Vitringez Mizu - Spor Ayakkabı - Vitringez

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK