Ayakkabı Takıntısı Sadece Kadınlara Mı Ait?

Ayakkabı Takıntısı Sadece Kadınlara Mı Ait?

Ayakkabı takıntısı sadece kadınlara mı ait?

Erkek ayakkabı hakkında konuşulan bir ortam hiçbir erkek “öyle bir ayakkabı aldım ki koleksiyonumun eşsiz bir parçası olacak” benzeri bir cümle kurmaz. Zaten biz sadece koleksiyon olsun diye kadınlar gibi hiç giymeyeceğimiz ayakkabılara para da vermeyiz ama o ayrı bir konu…

Erkek ayakkabısı denilince öncelikle akla takım elbisenin altına giyilen kunduralar geliyor. İşimin resmiyeti gereği benim de renk renk takım elbiselerime uygun onlarca klasik ayakkabım var. İlk zamanlar, sabahları ayakkabı dolabını bir süre inceledikten sonra takımın altına en olmayacak ayakkabıyı seçip, iş yerinde zaman zaman sıkıntılı anlar yaşıyordum. Hele ki benim gibi rahat olduğu için aynı modelin birbirine yakın birkaç rengini alan erkeklerdenseniz, iki ayrı renk ayakkabı tekini giyip işe gitmişliğiniz de vardır. Ne yapalım, ben pratik adamım. Ayakkabı rahat ve kullanışlıysa her rengini alabilirim.

Havalar da bir tuhaf…

Şimdi bu ayakkabı konusunda erkekleri zorlayan diğer bir nokta da havalar… Evet, havalar da bir tuhaf. Ne giyeceğimizi şaşırdık artık. Yazlıklar kalksın mı; kışlıklar insin mi karar veremedik. Kadınların da bu kafa karışıklığıyla çılgınca kombinler yaptığını görüyoruz; şortların altına bot, kazakların altına şort giymeler…

AYAKKABI TAKINTISI SADECE KADINLARA MI AİT?
Salvano Erkek Ayakkabı
AYAKKABI TAKINTISI SADECE KADINLARA MI AİT?
Polaris 5 Nokta Erkek Bot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Erkek Ayakkabı Modelleri

Ben de geçen ayakkabıları cilalayayım da sabah iki ayağım bir pabuca girmesin diye -bu deyim de ilk defa birebir yerini buldu- aldım ayakkabıları elime. Fakat klasik botlarımı da diğer ayakkabıların yanına indirip indirmeme konusunda kararsız kaldım.

Bu kadar düşünmemin nedeni evdeki ayakkabı nüfusunun fazlalığı. O kadar ki; yatak odası, banyo, balkon, kısacası evin her yeri ayakkabı kutularıyla dolu. Hangilerini giymeyeceksem kaldırıp, mevsime uygun olanları ayakkabı dolabına yerleştirmem gerekiyor. Bende bir de spor ayakkabı fanatizmi var ki dillere destan. Arkadaşlarla 2 haftada bir düzenlediğimiz halı saha maçları için aldıklarım ayrı, günlük, hatta gece dışarı çıkarken giyeceklerim ayrı.

AYAKKABI TAKINTISI SADECE KADINLARA MI AİT?
Mytrax Erkek Ayakkabı
AYAKKABI TAKINTISI SADECE KADINLARA MI AİT?
Salvano Taba Erkek Ayakkabı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Günlük kullanım için, genelde spor salonu için aldığım ayakkabıları tercih ediyorum. Düzenli spor salonuna gitme alışkanlığı edinemediğim için bu ayakkabılar günlük kullanıma transfer oldu.

Akşamları da daha hareketli, daha dikkat çekici tarzdaki spor ayakkabıları kullanmayı seviyorum. Çünkü biz erkeklerin ayakkabıdaki mottosu “Para verdiysen, o ayakkabı kendini belli edecek.”

Sonuç olarak, mevsim kendini bulursa botlarla beraber kış sezonuna girmeyi planlıyorum. Spor salonu macerasının yarım kalmış olması da kafama takılıyor ama yağmurlar kesilir kesilmez halı saha maçlarına yine başlarız umarım.

 

PAYLAŞ
Siz bizim sadece spor, siyaset, araba ya da seks hakkında konuştuğumuzu düşünebilir, hatta bundan emin olabilirsiniz. Ama siz bu satırları okurken biz çoktan alışveriş yapmış, yeni kıyafetlerimizi giymiş ve en şık halimizle bir kafede oturuyormuş kahvemizi içiyor olacağız...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK