Erkek Çizme

Erkek Çizme 2 farklı mağazada 7 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (1)
  • (2)
  • (2)
  • (2)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Solognac
INVERNESS 100 AVCI ÇİZMESİ - ERKEK - HAKİ SOLOGNAC 35,99 TL
Harley Davidson
Harley Davidson Bailey Erkek Kahverengi Çizme (025M0110-D04) 399,00 TL
Harley Davidson
Harley Davidson Bailey Erkek Siyah Çizme 399,00 TL
Fouganza
SCHOOLING BİNİCİ ÇİZMESİ - YETİŞKİN - SİYAH FOUGANZA 49,99 TL
Fouganza
JOAO SENTETİK BİNİCİ ÇİZMESİ - YETİŞKİN - SİYAH FOUGANZA 204,99 TL
Aigle
Aigle Parcours Çizme AIGLE 349,99 TL 249,99 TL
%28 İNDİRİM
Solognac
SIBIR 300 AVCI ÇİZMESİ SOLOGNAC 199,99 TL 169,99 TL
%15 İNDİRİM

Erkek Modasında Fonksiyonellik ve Şıklık Çizmede Bir Arada

 

Beyler, biz sitemizdeki yazılarda hep ne deriz? Öyle erkek modası kadınlarınki kadar zengin değil, bizim o kadar alternatifimiz yok demeden önce yapmamız gereken kendi bakış açımızı ya da giyim alışkanlıklarımızı gözden geçirmektir. Çünkü bazen o seçenek azlığı bizim bakış açımızdan ya da giyinmek konusundaki şartlanmışlıklarımızdan hatta belki de farkında olmadan sahip olduğumuz tabulardan kaynaklanıyor olabilir. Kadınlar bizim kadar tutucu değiller. Onlar modayı, yeni trendleri ve farklı şeyleri denemek konusunda bizden daha açık görüşlüler. Hatta belki daha cesurlar.

 

Biz erkeklerin de belki de en sınırlı davrandığı kategorilerden biri ayakkabı. Kadınlar kadar ayakkabı almayabiliriz, peki. Ama gidip hep aynı ayakkabıları almak gibi bir alışkanlığımız olduğu da açık. Ayakkabı modelleri arasında pek yüz verdiğimiz modeller arasında da belki de en başta çizme modelleri geliyor. Erkek bot modellerinde biraz kendimizi aştık ama söz konusu erkek çizmeleri olduğunda geride duruyoruz.

 

Bu yazımızda erkek ayakkabı modelleri arasında çizmeleri konu alacağız. Çizmeler moda dünyasının olduğu kadar hatta belki daha fazla doğanın içinde olmayı seven, doğal aktiviteleri hobi edinmiş erkeklerin dünyasında da önemli bir yer tutuyor. Sitemizde ürün grubu olarak biz çizme çeşitlerini birbirlerinden ayırmadık. Her çeşidinden ürünü kolayca bulabilirsiniz. Durum böyle olunca biz de yazımızda erkek çizmelerini birbirinden ayırmadık. Hepsine elimizden geldiğinde yazımızda yer vereceğiz. Şimdiden keyifli okumalar, keyifli alışverişler dileriz.

 

Çizme Çeşitleri

 

Erkek ayakkabı kategorisinde pek çok modelden sonra aklımıza gelen erkek çizme modelleri aslında biz alternatif bir şıklık sunabilir. Elbette kışlık ayakkabı modellerinin şıklıklarından önce fonksiyonellikleri önem kazanıyor. Zaten çizme modellerinin de çoğunun geliştirilme amaçları fonksiyonellik. Bu yüzden de binici çizmesi, avcı çizmesi, balıkçı çizmesi gibi kategoriler de çıkıyor karşımıza. Hanımlar bu çizmeleri de modaya uydurmayı başardılar. Ne diyelim? Kadınlar ve moda dendiğinden bu ikilinin önünde hiçbir kural uzun süre dayanamıyor. Mesela binici çizmeleri kadınların günlük hayatına gireli uzun zaman oldu. Balıkçı çizmelerinden ilhamla üretilen modeller yağmurlu havalarda kullanılan popüler ürünlere dönüştü. Belki biz onlar kadar kolay uygulayamıyoruz ama bizim de kendi ufkumuzu genişletmemizin zamanı geldi.

 

Bot modeller:

 

Erkek botlarının konçlarının uzatılmasıyla oluşturulan modellerdir. Kışlık ayakkabılar arasında erkekler için alternatif oluşturmakta önemli bir ürün grubudur. Özellikle günlük yaşamında casual ya da spor giyinen erkeklere iyi bir seçenek sunar. Dar paça pantolonlarınız ve tercih ediyorsanız skinny jean pantolonlarınızda birlikte giyebilirsiniz. Elbette erkek botlarından ilhamla üretilen bu çizme pantolon paçalarını içeride kullandığınızda daha şık bir görüntü sunacaktır. Üzerine kazaklar ve kazaklarınızın üzerine alacağınız spor şık montlarla gerçekten son derece dinamik ve şık bir kombin yapmanız mümkün. Bu çizmelerde ağırlıklı olarak deri malzeme kullanılır. Hatta eskitme deri yarattığı hava ile mesela az önceki gibi bir kombinde kendi başına bir star parça olabilir.

 

Postal Modeller:

 

Postallar erkek ayakkabı modelleri söz konusu olduğunda özellikle kışlık ayakkabı modelleri söz konusu olduğunda baskın bir yere sahip olmakla birlikte yine en çok kadınlar tarafından kullanıldı diyebiliriz. Askerle özgü bir giysi olması ve askerlik yapan her erkeğin hayatının bir dönemini postallarla geçirmiş olması belki kadınlardan daha az ilgi göstermemizi bir neden olabilir. Ancak erkek ayakkabı modelleri arasında özellikle dar paça pantolonlar giyen erkekler için son derece ideal bir erkek ayakkabı modeli olduğunu da söylememiz gerekir. Postallar değişik boylarda üretiliyorlar. Kadınlarda bu boy diz mesafesine kadar yükselebiliyor. Erkek ayakkabı modellerinde postal boyları kaval kemiğinin ortasına kadar yükselebiliyor. Bu modeller yandan fermuarlı olarak üretildikleri için, askerlik günlerinizde postal bağlama merasimlerine geri döneceğinizi sanmayın. Tek hareketle giyip çıkarabilirsiniz. Maskülen spor tarzın ayakkabıdaki en iyi örneklerinden biri de postallar. Dediğimiz gibi dar paça pantolonlarla hatta paçalarını içine sokacağınız skinny pantolonlarla son derece şık bir görüntü elde edebileceğini unutmayın.

 

Çekme Modeller:

 

Özellikle bir markanın ve hadi ip ucu verelim, bir motorsiklet markasıyla aynı adı taşıyan bir markanın hayatımıza soktuğu modellerdir. Üstelik yazımızın bu kısmına kadar bahsettiğimiz modeller arasında çizme kategorisine en çok yakışan ürün grubudur. Değişik boylarda üretilir. Çok yüksek oranda deri malzemeden yapılır. Uzun modellerde yan kısımlarında nakış desenlerine rastlamak mümkündür. Kışlık ayakkabı modelleri arasında belki de kara kışa, yağmura, çamura en dayanıklı modeller bunlardır. Erkek botları içerisinde en çok ihtiyaç çözen bu ürünler diğer urun gruplarına göre daha ağır olduklarından uzun yürüyüşler için ideal olduklarını söyleyemeyiz ama özellikle karlı havalarda, yani arabamızı çıkaramadığımız, kolayca taksi bulamadığımız, toplu taşımanın trafikten dolayı ağır ağır ilerlediği durumlarda yürümek en iyi seçenek olur ve o zaman da bu erkek ayakkabı modelleri ile yürümek gibisi yoktur. Çünkü ağır oldukları için kolay kaymazlar ve ayaklarınızı sıcak tutarlar. Çekme modeller erkek modasında biraz da country bir tarz yakalamak isteyen herkesin hava koşullarından bağımsız olarak da tercih ettikleri modellerdir.

 

Fonksiyonel Modeller:

 

Adı üstünde fonksiyonel modeller oldukları için bu çizme çeşitlerini tek başlık altında toplayalım istedik. Neticede moda ürünü olarak değil, amaca yönelik ürünler oldukları için onlarla ilgili kombin önerilerimiz olmayacak. Ama bahsetmeden de geçemezdik.

 

Binici çizmeleri için daha önce de söylemiştik. Kadınlar buradan ilhamla tasarlanan ürünleri gerçek hayatlarına taşıdılar bile diye. Erkekler içinse binici çizmeleri hala üretim amaçlarıyla sınırlı şekilde kullanılıyorlar. Eğer ilgi alanınıza giriyorsa ve siz de bir tane edinmek istiyorsanız, sitemizde bu ürünerden bulmanız mümkün.

 

Avcı çizmesi satın almak ve kullanmak için illa avlanmanız gerekmiyor. Eğer doğada olmayı seviyorsanız ve bunu her mevsim yapmayı seviyorsanız, ayakkabılarınızın sizi kısıtlamasına izin vermemelisiniz. Evet bunun çamuru, su birikintisi, soğuk koşulları var biliyoruz ama avcı çizmesi tüm koşullarda sizi kurtaracaktır. Doğanın tadını her mevsim çıkarmak ve bu konuda karşınıza çıkacak engelleri bir bir ortadan kaldırmak istiyorsanız, o halde bu ürün grubu sizin için çözüm olacaktır. En azından bir çift edinmek istiyorsanız internet sitemizde bu modellerden bulmanız mümkün.

 

Ve son olarak bir de balıkçı çizmemiz var. Tüm modeller arasında en su geçirmeyen modeller bu modellerdir. Sitemizde örneklerini bulabilirsiniz.

 

 

 

Çizme Modelleri ve Çizme Fiyatları

 Günlük hayatınızda çok yer vermediğinizi bildiğimiz ama yer vermenizin aradığınız moda özgürlüğüne kapı açacağına inandığımız çizme modelleri için doğru adrestesiniz. Çizme çeşitlerimizin içerisinde gözünüze kestirebileceğiniz modeller bulmanız mutlaka mümkün olacaktır. Ayrıca çizme fiyatlarının aralıklarını da kolayca fiyat filtrelerimizden bulabileceksiniz.

 

 

Mutlaka seveceğiniz bir model bulabileceğiniz web sitemizde Beymen, Boyner, Decathlon, Deichmann, Koray Spor, Morhipo ve Sporjinal gibi popüler mağazaların, Aigle, Borelli, Caperlan, Fouganza, Harley Davadson, Highland Creek, Ilse Jacobson, Solognac ve Venice gibi markalarının hem fonksiyonel hem de popüler ürünlerine ulaşabilirsiniz.