Erkek Plaj Terliği

Erkek Plaj Terliği 3 farklı mağazada 20 ürün bulundu.
Beden
Marka
 • (2)
 • (1)
 • (1)
 • (1)
 • (1)
 • (6)
 • (2)
 • (5)
 • (1)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Arena
Arena HydroSoft Erkek Lacivert Terlik 79,90 TL 55,90 TL
%30 İNDİRİM
O'neill
Oneill-toksöz Profile Pattern Erkek Terlik 64,50 TL 34,90 TL
%45 İNDİRİM
O'neill
Oneill Floater Logo Erkek Terlik 64,50 TL 34,90 TL
%45 İNDİRİM
Camper
Camper - Plaj Terliği 169,00 TL 101,40 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%40 İNDİRİM
Sperry
Sperry - Plaj Terliği 99,00 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
Arena
Arena HydroSoft Erkek Siyah Terlik 79,90 TL 55,90 TL
%30 İNDİRİM
O'neill
Oneill Floater Logo Erkek Terlik 64,50 TL 34,90 TL
%45 İNDİRİM
O'neill
Oneill Floater Logo Erkek Terlik 64,50 TL 31,90 TL
%50 İNDİRİM
Nabaiji
METASLAP TERLİK - ERKEK - BEYAZ / MAVİ NABAIJI 49,99 TL
O'neill
Oneill Poseidon Stripe Erkek Terlik 74,50 TL 36,90 TL
%50 İNDİRİM
Tribord
100S NEW WAVE BASKILI PARMAK ARASI TERLİK - ERKEK TRIBORD 24,00 TL 19,99 TL
%16 İNDİRİM
Havaianas
Hawaianas Havaianas Top Dark Brown Erkek Terlik 39,90 TL 23,90 TL
%40 İNDİRİM
UMBRO
Umbro Pro Erkek Terlik 62,90 TL 29,90 TL
%52 İNDİRİM
Sperry
Sperry - Plaj Terliği 99,00 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
Tribord
100S PARMAK ARASI TERLİK - ERKEK - SİYAH TRIBORD 19,99 TL
Tribord
AREETA Caribe erkek plaj ayakkabısı TRIBORD 39,99 TL
Tribord
TO100 BASIC PARMAK ARASI TERLİK - erkek, yeşil/siyah TRIBORD 19,99 TL
O'neill
Oneill Floater Logo Erkek Terlik 64,50 TL 34,90 TL
%45 İNDİRİM
Lacoste
Lacoste Erkek Terlik 88,00 TL 44,00 TL
%50 İNDİRİM
Tribord
100S PARMAK ARASI TERLİK - ERKEK - YEŞİL / BASKILI TRIBORD 27,00 TL 17,99 TL
%33 İNDİRİM

Yaz Geldiyse, Deniz ve Havuz Seni Çağırıyorsa Alışveriş Vakti.

Konumuz Plaj Terliği

 

Beyler, yaz mevsiminin bir diğer adının tatil olduğu konusunda hemfikiriz sanıyoruz. Bütün kış, kapalı mekanlarda, kalın giysilerle, ağır ayakkabılarla ya da botlarla geçirdiğimiz onca vaktin acısını çıkarma zamanı gelmiş oluyor yaz gelince. Kendimizi bulduğumuz her fırsatta deniz kenarına, havuzlara atmanın, serin sularda huzur bulmanın keyfi gerçekten paha biçilemez.

 

Böyle zamanların huzurunun konforda gizli olduğunu da unutmamak gerekir. Malum rahatımızı kaçıracak her şeyden uzak durmak, tüm giysilerimizi ve ekipmanlarımızı en konforlularından seçmek gerekli. Söz konusu suyla ilişkide olmak olunca kullanacağımız ürünlerin fonksiyonel olması gerektiğini de söylememize gerek yok herhalde. Bu yüzden plaj giysileri özel olarak üretilir. Mayo, plaj havlusu, şortlar ve tişörtler her zaman kullandığımızdan farklı ürünlerdir. Tıpkı bunlar gibi özel olarak üretilen bir kategori daha var: Plaj Terlikleri.

 

Plaj terliği günlük hayatta kullandığımız ayakkabı ve terlik modellerinden biraz daha farklıdır. Daha doğrusu biraz daha farklı özelliklere sahiptir. Bunları zaten az sonra detaylı şekilde konuşacağız. Yalnız konumuzun başlığı her ne kadar plaj terliği olsa da burada plaj ayakkabıları üzerinde konuşacağımız konular arasında yer alıyor.

 

Plaj terliği modelleri şekillerini baz aldığımızda fazla çeşitli değildir. Birkaç farklı modelden bahsedebiliriz. Ancak plaj terliği çeşitleri renk ve desen alternatifleri bakımından neredeyse sınırsız seçeneklere sahip. Terlik markaları tüm terlik çeşitleri arasında plaj terliklerine ayrı bir hassasiyet gösteriyorlar. Belki de şekil olarak çok fazla değiştiremedikleri erkek plaj terliklerini en azından renk ve desen olarak çeşitlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Tasarımların temaları ağırlıklı olarak yaz ve yaza özgü sembol görseller üzerinden ilerliyor. Özellikle parmak arası terlik erkek modasında kabul gördüğünde beri bu alanda ciddi bir gelişme ve çeşitlilik söz konusu. Biliyorsunuz parmak arası terlik erkekler tarafından kadınlara göre daha geç benimsendi. Ama şimdi bu terlik grubunun rahatlığını ve konforunu keşfeden erkeklerin bu terlik modellerinden vazgeçmeye hiç niyetleri yok gibi görünüyor. Hal böyle olunca terlik markaları da bu alandaki tasarım gayretlerini gözler önüne sunuyorlar.

 

Evet, anlaşıldığı üzere bu yazımızın konusu plaj terliği. Biz bunları deniz terliği ya da havuz terliği olarak da isimlendiriyoruz. Yazımız elbette yalnızca plaj terlikleri ile sınırlı kalmayacak. Plaj ayakkabıları da yazımızın önemli bir bölümünde ele alacağımız bir konu. Buyurun, başlayalım.

 

Parmak Arası Modeller:

 

Dediğimiz gibi parmak arası terlik erkek dünyasında kendine yer bulmaya başladığından beri terlik markaları tarafından özellikle deniz terliği olarak epeyce ilgi gören bir model oldu. Tasarımlar rengarenk ve çeşit çeşit. Genel olarak terlik bant kısmının tek renk olduğu modellerin taban kısmı tasarımlar açısından çok zengin. Dediğimiz gibi genellikle yaz temalarıyla tasarlanıyorlar. Palmiye ağacı, sörf tahtası, dalga figürleri ve yaza özgü bitkisel desenler en çok kullanılanlardan. Bunun yanı sıra parmak arası terlik erkek kategorisindeyse markalar kendi markalarını çağrıştıran desenler de çalışıyorlar. Örneğin logolarının sembollerini, markası oldukları ülkelerin bayrak renklerini ve hatta bayrak deseninin kendisini bu terliklerin taban desenlerini oluşturuyorlar.

 

Erkek terliklerinin çok renkli ve desenli olmasına alışık değiliz ama parmak arası terlik modellerinde durum değişiyor. Malum, plaj modası kadının da erkeğin de en renkli olduğu alanlardan bir tanesi. Mayo alırken de renkli olmaya özen göstermemiz nasıl bizi daha canlı yapıyorsa plaj terlik renkliliği de aynı etkiyi yapıyor. Biz erkeklere de renkli olmaktan kaçınmamak, yazın tüm renklerini üzerimizde taşımaktan çekinmemek, giysilerimizde de terliklerimizde de en canlı renkleri kullanmak düşüyor.

 

Parmak arası terlik modelleri eğer deniz terliği olarak kullanılacaksa önemli etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 • Öncelikle tabanının ne aşırı esnek, ne de aşırı sert olması gerekir. Orta sertlikte bir deniz terliği en ideali olacaktır. Özellikle bu modelleri havuz terliği olarak kullanacaksanız, buna dikkat etmeniz çok önemli.

 • Diğer bir önemli konu, tabanın yere temas eden bölümünün yüzeyi. Eğer deniz terliği olarak kullanacaksanız kısmen daha az tırtırlı olanları seçebilirsiniz. Çünkü üzerine basacağınız zemin kum ya da çakıl olacağı, ya da ahşap zeminlerde yürüyeceğiniz için yeterli olur. Ama eğer havuz terliği olarak kullanacaksanız, bu kez taban yüzeyinin tırtırlı olması kaymanızı engellemek için önemli olacaktır.

 

Bantlı modeller:

 

Parmak arası modellerin popülerliği ile daha az tercih edilir oldular ama bantlı modeller hala kullarımda. Ayağınızın üzerinden tek ya da maksimum iki kalın bandın geçmesiyle tasarlanan bu terlik modelleri belki de en çok parmak arası modellere geçememiş erkekler tarafından tercih ediliyor. Plaj terliği almak istediğinizde parmak arası modellerden sonra ikinci seçenek olarak karşınıza bu modeller çıkıyor. Bu grubunda genel olarak ağır renkler kullanılıyor. Erkek terlikleri arasında yalnız plaj terlikleri olarak değil, terlik modellerinin tamamında bu tasarım biçimi her dönem en çok uygulanan model olmuştur. Sitemizde de en güzel örneklerini rahatça bulabilirsiniz. Bu modellerin de tıpkı parmak arası modellerde olduğu gibi kullanım alanlarına göre taban tercihlerini belirlemeniz gerekiyor. Deniz kenarında kum, çakıl ya da ahşap yüzeyde kayma riskiniz çok fazla yüksek değil ama havuz kenarında taban yüzeyinin kaymaya karşı dirençli olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

 

Plaj Ayakkabısı:

 

Evet, yazımızın başında bu kategorinin ürün gruplarından birinin de bu ürün grubu olduğunu söylemiştik. Bazen de tercihler bu ürün grubundan yana olabiliyor. Bunun da kullanım alanı havuzlardan çok denizler oluyor. Bazılarımız koy koy gezmeyi, uzun saatler açılmayı, etrafı keşfetmeyi, dere geçişi yapmayı çok seviyoruz. Ya da tekneyle yapılan tatillerde, suya basarak karaya çıkmak gerekebiliyor. Böyle durumlarda plaj terliği suda yürümek için çok elverişli olamayabiliyor. Ayağımızdan çıkabiliyor ve hatta suyun içinde ayağımızın kaymasına neden olarak sakatlanmalara bile sebebiyet verebiliyor. Böyle durumlar için en ideali plaj ya da deniz ayakkabısı diye tabir ettiğimiz ürünler oluyor. Bu ürünlerle ayağımızdaki ürünü değiştirmeden hem suda hem de karada ilerlemek mümkün olabiliyor. Eğer ihtiyaç duyduğunuz ürün grubu buysa sitemizde pek çok modelini bulabilirsiniz.

 

 

Plaj Terliği Modelleri ve Plaj Terliği Fiyatları:

 

Yaz geldiyse, havuza ve denize koşma zamanıysa bu biraz da alışveriş zamanı demek oluyor. Dolayısı ile plaj terliği modelleri incelemek için de doğru zaman demektir. Plaj terliği çeşitlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca plaj terliği fiyatları da belli bir aralıkta değişkenlik gösteriyor ama sizin için kıyaslamak hiç sorun olmayacak. Model ve fiyat kıyaslamasını sitemizdeki filtrelerden yararlanarak rahatça yapabilirsiniz.

 

 

Bu yazlık, harika ve keyifli ürün grubunun çok çeşitli ürünlerini bir arada barındıran web sitemizde Boyner, Decathlon, DeFacto, FLO, Hepsiburada, Lacoste, Lidyana, Mizu ve Morhipo gibi popüler mağazaların, Jack & Jones, New Balance, John Frank, Adidas, Koton, Reef, Seac Sub, Tribord, ve Twigy gibi markalarının ürünlerini kolayca bulabilir, yazlık alışverişinizin bu kısmını da buradan tamamlayabilirsiniz.