Bahçe Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Edelim?

Bahçe Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Edelim?

Bahçe aksesuarları, bahçelerin daha keyifli ve renkli mekanlar haline gelmesini sağlayan en önemli faktörler arasındadır. Bahçenizin temizlenip gerekli bakımları yapıldıktan sonra aksesuarların seçilmesi ve peyzaj düzenlemelerinizin yapılarak, aksesuarları iyi konumlandırmak hayat alanınızı güzelleştirebilirsiniz.

Bahçe aksesuarlarında ve peyzajlarında, bahçe mobilyaları ve aydınlatma ürünleri önemi büyüktür. Eğer bahçeniz büyükse, bahçeniz için alacağınız modern çizgilere ahşap görünümlü ürünlerden seçilmesi bahçenizde güzel bir hava verecektir. Bununla birlikte canlı ve renkli süslemeler de kullanabilirsiniz.

Bahçenizi aydınlatmak için kullanacağınız aydınlatma öğelerinin büyük olmamasına önem göstermelisiniz. Keskin ışıklar yerine loş özellikli ışık tercih ederek, bahçenizde geceleri daha güzel ve daha hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca birçok renkli fosforlu taşlar yardımı ile yürüyüş yolu yapabilirsiniz. Bahçeniz, böylece daha hoş ve huzurlu bir görünüme kavuşacaktır.

En Şık Bahçe Aksesuarları

Şık Tasarım Kuyu

 

Bahçeniz için alacağınız süs havuzları, salıncaklar, duvar ve bahçe çiçekleri gibi aksesuarlar ile güzel ve pozitif bir hava oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kesme taşlardan ve etrafına konumlandırabileceğiniz çakıl taşları ile bahçenize hoş bir
görünüm şık bir görsellik oluşturabilirsiniz. Küçük bir bahçeye sahipseniz, bahçe mobilyalaları ve aydınlatma, duvar çiçekleri süs havuzları gibi aksesuarları bütünlüğe dikkat edilerek yerleştirilmelidir. Aydınlatma seçerken ise güneş enerjisi ile çalışan aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Bu sayede enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz, değişik ve renkli tonlarda çimler ve şekillendirebileceğiniz çam gibi ağaçlar da hem doğallık hem de hoş bir görsellik oluşturabilirsiniz. Bunun yanısıra, bahçenizde yürüyüş alanı varsa kesme taşlardan yapılmış, canlı
tonlardan seçilmiş vazoların içersinde küçük çiçeklerin sıralanması da bahçenize hoş bir görünüm katmış olursunuz.
Bahçenizin büyüklüğü yeterliyse, bahçenize dikebileceğiniz meyve ağaçları ile renk katabilir, özellikle limon ağaçları gibi güzel koku veren ağaçlar tercih edebilirsiniz. Böylece bahçenizde güzel bir hava oluşturmuş olursunuz.
Bahçeniz için bahçe mobilyaları, süs havuzları, kamelya, süs bitkileri gibi daha birçok bahçe aksesuar ürünlerini Koçtaş mağazalarından bulabilir, ayrıca Koçtaş online sitesinde de pek çok ürünü güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
Keyifli alışverişler 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK