Çocuk Fırça Tarak

Çocuk Fırça Tarak 2 farklı mağazada 30 ürün bulundu.
Marka
 • (2)
 • (3)
 • (7)
 • (1)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Wee Baby Çıt Çıt Tırnak Makası 7,99 TL
Suavinex Fırça Tarak Seti -Mavi 28,99 TL
Furminator
Furminator Uzun Tüylü Kediler için Tüy Toplayıcı S (Küçük)kk 105,01 TL
Köpek Fırça 19*12Cm 21,11 TL
Karlie Flamingo
Karlie Flamingo Tüy Toplama Rulosu 12,00 TL
Eastland Köpek Diş Fırçası 2 Adet 10,96 TL
Nobby Doğal Ahşap Saplı Tüy Tarağı 12 X 7,5 Cm - 0 31,95 TL
Eastland Tahta Saplı Çift Taraflı Köpek Fırçası 18 X 10 Cm 14,00 TL
Karlie Flamingo
Karlie-Flamingo Köpek Lastik Fırça 20,01 TL
Karlie Flamingo
Karlie-Flamingo Plastik Saplı İğneli Fırça Küçük 101,00 TL
Trixie Alt Kürk Temizleme Tarağı, 8x14 cm - 8 x 14 cm 91,62 TL
Bobo
Bobo Tüy Toplayıcı Tarak S 104,55 TL
Petrelax Yıkanabilir Tüy Toplama Rulosu (3000 Yıkamalı) 14,90 TL
Karlie Flamingo
Karlie-Flamingo Çift Taraflı Fırça Tahta Saplı 18,75 TL
Trixie Alt Kürk Temizleme Tarağı, 8x14 cm - 11 x 15 cm 120,18 TL
Furminator
Furminator Longhair M Dog 94,59 TL
Fırça, Plastik Tutamaçlı Çift Taraflı, 17x10 cm 31,24 TL
Bobo
Bobo İnce Uçlu Kedi Köpek Fırçası L 23,50 TL
Eastland Kedi Köpek Plastik Saplı Tel Fırça 19 Cm X 12 Cm 18,00 TL
Karlie Flamingo
Karlie-Flamingo Tarama Eldiveni 20Cm 56,25 TL
Eastland Pati Desenli Köpek Fırçası 11 X 7 Cm 28,00 TL
Trixie köpek alt kürk tarağı, 11x15cm 131,01 TL
Eastland Kedi Köpek Plastik Saplı Tel Fırça 16 Cm X 12 Cm 13,75 TL
Furminator
Furminator Uzun Tüylü Köpekler İçin Tüy Toplayıcı Tarak Long Hair 4.45Cm kk 75,23 TL
Karlie Flamingo
Karlie-Flamingo Plastik Saplı Tel Fırça Orta 31,25 TL
Practika
Buffer Furminator Kedi Köpek Tarağı 7 Cm gk 35,59 TL
Nobby Tahta Saplı Tel Uçlu Ve Çift Taraflı Fırça - 0 26,77 TL
Eastland Kedi Köpek Plastik Saplı Tel Fırça 14 Cm X 10 Cm 11,00 TL
Nobby Doğal Ahşap Saplı Çift Taraflı Tüy Tarağı 31 X 12 X 6 Cm - 0 27,00 TL
Karlie Flamingo
Karlie-Flamingo Trimmer Tarak 22 Uçlu 46,39 TL

Her şey gibi çocuklarınız için onlar da özel üretiliyorlar: Çocuk fırça / tarak

 

Çocuklarla ilgili her yazdığımız yazıda belirttiğimiz gibi yine söyleyelim. Minik yavrularınız için üretilen her ürün yetişkinler için hazırlananlardan daha özel, daha hassas olmalıdır. Çünkü bebekler ya da çocuklar yetişkin insanların yalnızca daha küçük ebatlı versiyonları değildir. Bu yüzden çocuk doktoru diye bir şey vardır. Onlar hemen her konuda bizden hassastır. Gereksinimleri başka başkadır. Üstelik bunları dile getiremedikleri için bizim onların adına her şeyi en ince detayına kadar düşünmemiz gerek.

 

Yani konumuz çocuk fırça / tarak modelleri, biraz abartmıyor muyuz diye düşünebiliriz, ama abartmadığımızı söylememiz gerekir. Onların o ipek saçları bizimkine benzemez. Hele kafa derileri bizimkine göre çok çok daha hassastır. Üstelik, tam bu noktada belirtmemiz gereken bir nokta var ki, o da çocuk fırça / taraklarının aynı zamanda birer oyuncak da olduğudur. Özellikle kız çocuklarının evcilik oyunlarının çok önemli bir elemanıdır çocuk tarakları. Zaten siz ona kendine ait bir saç fırçası ya da bebek tarak fırça seti almazsanız, o alıp sizinkilerle oynayacaktır.

 

Minik prensesleriniz için bu alanda tercih edebileceğiniz pek çok çocuk fırça / tarak çeşitleri mevcut. Üstelik eğer isterseniz tek bir çocuk tarak ya da tek bir bebek saç fırçası satın alabileceğiniz gibi bebek bakım seti ya da bebek tarak fırça seti şeklinde, ürünleri set halinde de alabilirsiniz. Bu sayede minik prensesinize tam bir set hediye ederek içinde bebek saç fırçası veya çocuk tarak ürününden başka süs şeylerin olduğu bir oyun kiti de vermiş olursunuz.

 

Bu alanda seçenekleriniz çok. Hem ürünün sunuş biçimi haliyle, yani tek ya da set halinde, hem renkler, desenler, tasarımlar bakımından geniş bir alternatif yelpazeniz var.

 

Ancak bu çocuk tarakları ya da saç fırçası hakkında düşünmeniz gerekenler sadece ürünlerin sunum biçimi ya da renkleri veya tasarımları ile ilgili değil elbette. Bununla ilgili dikkati olmanız gereken konular da var. İsterseniz, modellerden önce bu konuya bir eğilelim.

 

Çocuk fırça /tarak çeşitlerini alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Bir kez daha hatırlıyoruz, neydi?

 

Çocuklar yetişkinlerin daha küçük bedenlisi değildi. Her şeyleri çok hassas, çok özeldi.

 

Ayrıca çocuklarımıza satın alacağımız saç tarakları veya saç fırçası onun için aynı zamanda oyuncak gibi de olacaktı.

 

İşte bu yüzden dikkat etmemiz gereken şeyler var. İsterseniz bunları saç fırçası için ayrı, çocuk tarak için ayrı inceleyelim, çünkü ikisi biraz birbirinden farklı.

 

Bebek saç fırçası için dikkat edilmesi gerekenler:

 

Gelin okuması ve akılda tutması kolay olsun diye dikkat etmemiz gerekenleri madde madde yazalım:

 

 • Söz konusu çocuklarımız ve onların sağlığı olduğu için dikkat etmemiz gereken ilk madde çocuğunuz için seçtiğiniz saç fırçasının tek parça olması. Sapı ve gövdesi ayrılan bir bebek saç fırçası ayrılan parçaları itibari ile tehlikeli olabilir. Özellikle bu parçalar ağıza atılabilir büyüklükte olursa, iyice tehlikeli olabilir. Bu yüzden bebek tarak fırça seti aldığınızda da içinden çıkan ürünü kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz.  
 • Bebek saç fırçasının kıllarının yumuşak olması çok önemlidir. Biz daha sert ürünleri tercihan kullanabiliriz ama minik prenseslerimiz için seçtiğimiz ürünlerin kıllarının mutlaka yumuşak olmasına özen göstermeliyiz. Çünkü çocuklarımızın hem saçları hem de saç derileri bizimkine göre çok daha hassastır ve çok daha fazla özen gösterir. Hem canlarının yanmaması hem de saçlarının ve saç derilerinin zarar görmemesi için buna dikkat ediyoruz, unutmuyoruz.

 

 

Çocuk tarak için dikkat edilmesi gerekenler:

 

Burada dikkat edilmesi gerekenleri de hep yaptığımız gibi madde madde yazalım:

 

 • Çocuk taraklarının seyrek dişli olması çok önemlidir. Sık dişli bir çocuk tarak tarama esnasında minik yavrunuzun canının yanmasına sebep olabilir. Ayrıca, bu aynı zamanda bir oyuncak demiştik, hazırlıyorsunuz. Eğer ürünün dişleri seyrek olursa minik yavrunuz kendi saçını da kolayca tarayabilecektir.
 • Alacağınız çocuk tarak ya da bebek tarağı diyelim, mutlaka yuvarlatılmış ve yumuşak uçlu dişlere sahip olmalı. Bu da özellikle bebek tarağının en vazgeçilmez özelliklerinden biri olmalı. Çünkü özellikle bebek tarağı çok çok hassas bir kafa derisine temas edecek, bunu unutmamalıyız.

 

Çocuk fırça / tarak alırken genel olarak nelere dikkat etmeliyiz?

 

Evet, ürünlerin kullanım farklılıklarından doğan bir ayrımla bebek tarakları için ayrı, fırçalar için ayrı ayrı dikkat etmemiz gereken teknik bir takım durumları incelemiş olduk. Bir de genel olarak çocuk fırça / tarak satın alırken nelere dikkat etmemiz gerek, bir de onlara bakalım ve tabii olarak onları da madde madde yazalım:

 

 • Öncelikle bebek tarakları ve hatta bebek bakım setinin içindeki tüm ürünler, fırçasından aynasına, çocuklarınız için oyuncaktır. Bu yüzden onlara oyuncak alırken dikkat ettiğimiz her şey, bebek tarak fırça seti ürünlerinde de geçerlidir.
 • Çocuk fırça / tarak modelleri piyasada epeyce bulunur. Bizim ilk dikkat etmemiz gereken şey bu ürünlerin tüm bebek ürünlerinde olduğu gibi nasıl üretildiğidir. Zararlı kimyasallar kullanılmadan üretilmiş, minik yavrunuzun sağlığı açısından risk taşımayacak çocuk tarakları satın aldığınızdan emin olmalısınız.
 • Bebek ürünlerinin tamamında geçerli olan satın alma kriterleri, aynen bu ürün grubunda da geçerlidir. Bu yüzden kocaman bir bebek tarak fırça seti de alsanız, tek bir bebek tarağı da satın alsanız üreticinin muteber bir firma olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bunu önemli ölçüde garantilemenin en iyi yolu alışveriş için bildiğiniz markaları, mağazaları ya da internet sitelerini seçmeniz olacaktır. Yoksa ne koşullarda ve hangi malzemelerden üretildiği belli olmayan, merdiven altı ürünlerden de satın almış olabilirsiniz.

 

 

Dediğimiz gibi çocuk fırça / tarak satın alırken dikkatli olmamız gereken bir ürün. Bu ürünleri tek tek, ya da set halinde bulabileceğiniz gibi minik prensesleriniz için ayna tarak seti de almanız mümkün. Elbette en önemli bu tarz ürünleri aldıktan sonra çocuklarınıza bu ürünlerin hayatlarının neresinde yer alacağını, onları nasıl kullanabileceklerini öğretmek ve çocuklarınız bu ürünlerle oynarken, onlarla birlikte zaman geçirebilmek.

 

Elbette satın alma kriterleriniz arasında modeller, çeşitler, renkler, tasarımlar ve bizim site bahsettiğimiz “mutlaka dikkat etmeniz” gerekenler arasında bu ürünlerin fiyatları ve markaları da olacaktır. Bu konuda da sitemizde size geniş bir yelpazede seçeneklerimizi sunuyoruz.

 

Çocuk fırça / tarak modelleri ve çocuk fırça / tarak çeşitleri

 

Eveet, her yönü ile bizlerden çok daha hassas olan ve özel ilgi gerektiren çocuklarımız için sizlerin de gördüğünüz üzere son derece sevimli çocuk fırça / tarak modelleri mevcut. Sizin de pek çoğumuz gibi bu çocuk fırça / tarak çeşitleri arasında karar vermekte güçlük çekmeniz inanın çok normal. Çocuk fırça / tarak fiyatları, çeşitlerine göre, set olup tek olmalarına göre değişiklik gösteriyor.

 

Web sitemizde Civilim, Hepsiburada, Joker, Lidyana, Toyzz Shop mağazalarında satışa sunulan Baby Soft, Bebe Confort, Karlie Flamingo, Tanglee Teezer, Bebedor, Bobo, Chicco, Ferplast, Nuk ve Switel gibi markların birbirinden sevimli ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.