Balayınızı Güzelleştirecek Dünyanın En Güzel 5 Plajı

Balayınızı Güzelleştirecek Dünyanın En Güzel 5 Plajı

 

Balayı planınızda hem gezmek hem de yeni yerler keşfetmek varsa dünyanın en güzel plajlarını gezmeden balayınızı tamamlamayın. Birbirinden eşsiz plajlarda deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız bir balayı olsun.

Cam Plaj, California, ABD

Dünyanın en ilginç plajlarından biri olan “Glass Beach” (Cam Sahil ya da Camdan Plaj) zamanla kendiliğinden oluşmuş bir doğa harikası. Bu plajı farklı kılan şey, diğer plajlardaki gibi sahilinde kum ve çakılın değil birbirinden renkli camların bulunması. Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Fort Bragg sahilinde bulunan bu plajda sahildeki cam parçalarını toplamak yasak. Bu eşsiz plajı görmek isterseniz Sea Glass Museum (Deniz Camı Müzesi) adında ziyarete açık ve ücret talep edilmiyor.

camplajı3 camplajı2 Camplajı1

Zlatni Rat (Altın Boynuz), Brac Adası- Hırvatistan

Hırvatistan’ın meşhur Altın Boynuz anlamına gelen Zlatni Rat sahili, muhteşem deniziyle kendine hayran bırakıyor. V şekline benzeyen bu sahil altın renkli çakıllardan oluşuyor. Çam ağaçlarıyla çevrili bir bölgede bulanan sahil Adriyatik Denizi’nde  bulunuyor.

brac adası brac adası 3 brac adası 2

Meksika, Marieta Adaları

Meksika’nın Marieta Adaları’nda bulunan bu gizli plaj aslında bir doğa harikası değil. Bir patlama sonucu oluşmuş ve bugünkü şeklini almış. Kumsal yasalarla çok sıkı bir şekilde korunuyor ve doğaya zarar verecek avcılık, balıkçılık gibi aktiviteler yasak. Bu yüzden zengin bir ekosisteme sahip. Yıllar önce bombanın zarar verdiği bölge şimdi hiçbir zarar görmemesi için koruma altında.

merieta adaları 3 merieta adaları 2 merieta adaları 1

Sea of Stars, Vaadhoo Island, Maldives

Maldiv adalarında bulunan Vaadhoo’daki bu plajda sanki gökyüzündeki yıldızlar denize düşmüş gibi görünüyor. Bu ışıklar denizde yaşayan fitoplankton (phytoplankton) adı verilen canlıların yaydığı ışık. Tıpkı ateş böcekleri gibi. Bu muazzam manzara eşliğinde romantik bir balayı geçirmek kim istemez ki?

vaadhoo adaları2 vaadhoo adaları1 vaadhoo adaları 3

Pink Sand Beach, Harbour Island, Bahamas

Bahamalar’da bulunan Pembe Kum Plajı görenleri kendine hayran bırakıyor. 3,5 kilometre uzunluğunda olan plaj pembe bir rüya gibi adeta. Bu pembe renkli kum mercan taneleri, kırık deniz kabukları ve taş parçalarından oluşuyor. Mavi ve pembe rengin ahenkli birleşiminde sizleri rüyalar kadar güzel bir balayı bekliyor.

pink 3 pink 2 pink 1
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK