Basit Düşün, Basit Yaşa: Hayatınızı Sadeleştirmenin Yolları

Basit Düşün, Basit Yaşa: Hayatınızı Sadeleştirmenin Yolları

“Mutluluğa kestirme yol yoktur, bu bir bakış açısı meselesidir.”

Sina Afra’nın da yakın zamanda yer aldığı bir videoda dediği gibi, aslında yaşamda ve iş hayatında başarı, tamamen bir bakış açısı meselesi. İş hayatında bakış açınızı fırsatları görecek şekilde değiştirmek, başarının anahtarı. Basit düşünmek ve basit yaşamak ise, en karmaşık sorunların üstesinden gelmenin ve mutluluğu yakalamanın…

Günlük yaşamın temposunda basit düşünmek ve basit yaşamak her zaman mümkün görünmeyebilir. Ne var ki, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi tüm detaylarından ve karmaşıklığından arındırmak, yaşamınızı sadeleştirmenize ve mutluluk yolunun açılmasına ön ayak olabilir.

Peki yaşamı sadeleştirmenin yolları neler?

Fazlalıklardan kurtulun.

Hayatı sadeleştirmek denildiğinde ilk akla gelen şey tabii ki fazlalıklardan kurtulmak. Fazla düşüncelerden, fazla kıyafetlerden, fazla eşyalardan hatta fazla kilolardan bile.

Hayatınızdaki fazlalıklardan kurtulabilmek için, sizin için gerçekten anlam ifade eden şeyleri belirleyin. Sonrasında, “nasıl olsa bir gün giyerim” diye dolabınızda tuttuğunuz kıyafetlerden, sevmediğiniz yemek takımlarından ve size yük olduğunu hissettiğiniz ilişkilerinizden kurtulun.

Liste yapın.

Önceliklerinizi belirleyebilmek ve adımlarınızı basitleştirebilmek için listeler yapın ve listenize sadık kalın. Örneğin, market alışverişi listesi ihtiyacınız olan her şeyi almanızın yanı sıra fazladan nakit kaybını önlemenizin, iş akışı listesi ise eksik kalan herhangi bir işiniz kalmamasının yanı sıra boşuna vakit kaybetmediğinizin teminatı olabilir.

Odaklanın.

Zamanın çok çabuk akıp geçiyor olması gözünüzü korkutuyor olabilir. Ne var ki, verimliliğinizi arttırmanın yolu, bir şeylere yetişmek için koşturmak yerine içinde bulunduğunuz ana odaklanmak ve tadını çıkarmaktan geçiyor. Herhangi bir işe başlarken, zihninizi tüm fazla düşüncelerden arının ve odaklanın.

Hayır deyin.

Katılmak istemediğiniz etkinliklere, görüşmek istemediğini kişilere, olumsuzluklara ve mutsuzluğa hayır deyin. Böylelikle planınız ve istekleriniz dışında kalan hiçbir şeyi yapmak zorunda kalmadan listelerinize sadık kalabilir, kendinize vakit ayırabilirsiniz.

BKM Express kullanın.

Eğer siz de basit yaşamanın mutluluğa giden yol olduğuna inanıyorsanız;basit düşünmek ve basit yaşamak konusunda sizinle ve Sina Afra ile aynı fikirde olan birileri var: BKM Express.

İnternet üzerinden kart bilginizi paylaşmadan, en hızlı ve en güvenli şekilde alışveriş yapmanıza, herhangi bir telefon ya da kart numarasına para göndermenize yardımcı olan BKM Express, online ve mobil alışverişlerinizde kullanabildiğiniz bir uygulama.

Kart bilgilerinizi 1 kez girdikten sonra, sadece BKM Express kullanıcı adı ve şifreniz ile alışverişinizi tamamlamanıza olanak sağlayan uygulama, spor malzemeleri satın alabileceğiniz çok sayıda üye işyeri ve kampanyaları ile spor yapmayı sevenlerin de vazgeçilmezi olacak.

Unutmayın, en karmaşık sorunlar bile basit düşünerek çözülür. Basit düşünün ve yaşamın keyfine varın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK