Basit Yaşa: Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamalar

Basit Yaşa: Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamalar

Akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla, iş yaşamından günlük aktivitelerimize,  hayatımızda her alanında büyük değişiklikler oldu. Kameradan fenere, müzikçalardan iletişime kadar birçok ihtiyacımızı karşılayan akıllı telefonlar; özel olarak geliştirilen uygulamalarla da hayatımızı basitleştirmek konusunda oldukça etkili.

Akıllı telefonların sunduğu tüm nimetlerden faydalanmak isteyenler için, hayatınızı kolaylaştıracak ve verimliliğinizi arttıracak uygulamaları bir araya getirdik. Çünkü teknoloji hayatı basitleştirmek için var!

evernote

Evernote

Evernote, özellikle yoğun bir iş temposuna sahip ve hatırlatma amaçlı notlara sık sık ihtiyaç duyanların vazgeçemediği akıllı telefon uygulamaları arasında yer alıyor.

Bir not alma uygulaması olan Evernote, kullanıcıların yazdıkları notları bulutta saklayarak, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan erişim sağlıyor.

Notlarınıza ses, video ve görüntü ekleyebiliyor olmanız, uygulamayı takviminizle senkronize edebilmeniz ve uygulamanın basit kullanımı da, Evernote’u çekici kılan diğer özelliklerinden.

pocket

Pocket

Pocket, online olarak takip ettiğiniz içeriklere istediğiniz her an ulaşmanızı sağlayan bir uygulama.

Her ne kadar unutmayacağımızı düşünüyor olsak da, sonra okumak için sık kullanılanlar sekmemize eklediğimiz içerikler gün geçtikçe artıyor. Pocket, dilediğiniz linki tek dokunuşla, oluşturduğunuz listeye gönderirken; Twitter, Flipboard gibi uygulamalarla da ortak çalışabiliyor.

İçerikleri okuyabilmek için internete ihtiyaç duymuyor oluşunuz da Pocket’in hayatı kolaylaştıran özelliklerinden.

moves

Moves

Sağlıklı ve fit bir yaşamın gittikçe önem kazandığı günümüzde, sporla bağlantılı uygulamalar en popüler akıllı telefon uygulamaları arasında yer alıyor.

Özellikle yürüyüş ve koşu ile ilgilenenlerin ilgisini çeken Moves, gün içerisinde attığınız adımları sayarken, kilometre bazında ne kadar yol kat ettiğinizi, kaç kalori yaktığınızı ve toplamda ne kadar süre yürüdüğünüzü tutuyor.

Tüm bu bilgileri günlük ve haftalık olarak tutarak, karşılaştırma imkanı da sağlayan Moves; harekete geçmeniz için yaptığı uyarılarla da sağlıklı bir yaşamı teşvik ediyor.

duolingo

Duolingo

Duolingo, özellikle sık seyahat edenler için faydalı olabilecek uygulamaların başında geliyor.

İngilizce’den Rusça’ya, İspanyolca’dan Almanca’ya kadar birçok farklı dili Duolingo ile öğrenmek oldukça basit ve pratik.

Seviyenizi belirledikten sonra, gün içerisinde dil öğrenmeye ayırabileceğiniz süreye göre size bir çalışma programı çıkaran Duolingo; okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi de geliştiriyor.

dropbox

Dropbox

Dropbox, bütün dokümanlarınızı, fotoğraf ve videolarınızı saklayabileceğiniz bir depolama uygulaması.

Herhangi bir cihazınızdan kaydettiğiniz bilgilere, Dropbox uygulaması olan tüm cihazlardan erişebilmenizi sağlayan uygulama, özellikle sürekli hareket halinde olanlar için oldukça kullanışlı.

remember the milk

Remember The Milk

Markete giderken, son anda biri süt almanızı rica ettiğinde genellikle sütü unutuyorsanız, yalnız değilsiniz. Hatta tam olarak bu deneyimden yola çıkan ve adını bu deneyimden alan bir uygulama var: Remember The Milk.

Görev yönetimi odaklı bir uygulama olan Remember The Milk, gün içerisinde yapmanız gereken her şeyi size hatırlatıyor. Kullanımı oldukça basit olan uygulama, kişiselleştirilebilme olanağı, Gmail, Twitter, Evernote, Takvim gibi uygulamalarla senkronize çalışabilme özelliğiyle adeta bir hayat kurtarıcı.

lastpass

Lastpass

Şifre kullandığınız mecraların tümünde farklı kombinasyonlar kullanmayı tercih ediyor; giriş yapmanız gerektiğinde doğru şifreyi bulana kadar birçok farklı opsiyonu denemeniz gerekiyorsa, LastPass vazgeçilmeziniz olacak uygulamalardan.

Bir kez kaydettiğiniz şifreyi, giriş yapmanız gerektiğinde sizin yerinize giren LastPass, güvenli şifreler oluşturmanıza da yardımcı oluyor.

Lastpass yanı zamanda isim ya da adres gibi bilgilerinizi tutarak, form doldururken de hayatınızı kolaylaştırıyor.

bkm_express

BKM Express

BKM Express, online ödeme ve para gönderme konusunda güvenli ve basit çözümler sunuyor.

Kullanımı oldukça basit olan uygulama, internet üzerinden kart bilginizi paylaşmadan, en hızlı ve en güvenli şekilde alışveriş yapmanıza, herhangi bir telefon ya da kart numarasına para göndermenize yardımcı oluyor.

Kart bilgilerinizi 1 kez girdikten sonra, sadece BKM Express kullanıcı adı ve şifreniz ile alışverişinizi tamamlamanıza olanak sağlayan uygulama, çok sayıda üye işyeri ve kampanyaları ile vazgeçilmeziniz olacak.

Çünkü teknoloji hayatı basitleştirmek için olmalı.

Dilerseniz bir de Sarp Apak’tan dinleyelim basit yaşamayı:

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK