Başörtüsü Seçmek O Kadar Kolay Mı?

Başörtüsü Seçmek O Kadar Kolay Mı?

Ne olacak kadınların bu şıklık mücadelesi? Tam alışverişler bitiyor, tam gardıropta her parça için bir kombin hazırlanıyor, bir bakıyorsunuz raflarda, askılarda bambaşka modeller, göz alıcı tasarımlar. Sonra bu döngü böyle sürüp gidiyor işte. Özellikle, tesettür modasında kreasyonları takip edebilmek iyice güçleşti. Bu alanda öncü firmalar, birbirinden şık tasarımlarla hem göz dolduruyor hem de yepyeni kombinler için fikir veriyor. Örneğin, birbirinden hoş başörtüsü modelleri ile artık kombinlerinizi  başörtüsü tercihinize göre yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu sezon eşarp ve şal modelleri arasından seçim yapmak çok zor gibi görünüyor. Kıyafetlerinizde en çok hangi renkleri kullandığınızı bilemiyoruz, ancak bu birbirinden şık başörtüsü modellerini farklı kombinlerde kullanmak için artık çok daha fazla renk seçeneğiniz olduğu bir gerçek.

Gelin birlikte başörtüsü  bu sezonun en şık modelleri, en çok tercih edilen renk ve desenlerine şöyle bir göz atalım…

En Zarif Başörtüsü Modelleri

Zarafet detaylarda gizli

Başörtüsü modellerinde öncelikle ayrıntılı desenler dikkati çekiyor. Bu desenler, özellikle düz renk kıyafetlerle kullanıldığı zaman kalitesini ve özenli tasarımını ortaya koyuyor. Bu sayede, dikkati kombininizin üst kısmına çekiyor. Eğer fazla kilolarınızla ilgili kıyafet hilelerine başvurmayı düşünüyorsanız, ayrıntılı desenlere sahip bir başörtü ve düz renk kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Desenli Şal - Tesettür Islan & Vitringez
Desenli Şal

Mavi Dantelli Şal - Tesettür Islan & Vitringez
Dantelli Şal

Ayrıca, başörtüsü modellerinde bir diğer hoşumuza giden detay da kenarlarında kullanılan farklı kumaş veya desenlerden oluşan şeritler. Şallarda artık sıkça kullanılmaya başlayan ve düz renk başörtüsü bir anda havasını değiştiren bu detay, özellikle dantel gibi işlemeli şeritler olarak kullanıldığında, kombine hafif bir nostalji esintisi de katmıyor değil.

Pembe albenisi

Daha bebeklikten itibaren kız çocuklarının kıyafetten aksesuarlarına, mobilyalarından perdelerine kadar kullanılan bir renk olarak pembe, yetişkin bir kadın olunca bile sık sık görmek ve kullanılmak istenen bir renk olarak bilinç altına yerleşmiş oluyor. Kötü mü? Asla. Pembeyi hepimiz çok seviyoruz. Desenli, düz renk ya da farklı renklerle kullanıldığında bile pembe, kadınlar için özelliğini asla yitirmiyor.

Dolayısıyla, kadınlar için modası hiç geçmeyen ve her sezonun rengi olmayı başaran pembe, başörtüsünde de en sevilen renkler arasında…

Pembe Dantelli Şal - Tesettür Island & Vitringez
Pembe Dantelli Şal

Pembe Şal - Tesettür Island & Vitringez
Pembe Şal Modelleri

Her mevsim açsın çiçekler…

Her kadının birer çiçek olduğunu zaten biliyorsunuz. Farklı farklı tarzlarda ve renklerde birer çiçek olarak, sizler de kendi renginizi bularak, bunu başörtünüzle yansıtabilirsiniz. Nasıl mı?

Örneğin, sizin ruhunuz açık renklerde, sarılı, açık mavili, bir bahar gününü yansıtıyorsa, siz de böyle bir tercih yaparak, motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. Ya da siz asil bir menekşeyseniz ve klasik tesettür şıklığınızla nam salmışsanız ona göre bir seçim yapabilirsiniz.

Başörtü modellerini, bu sezon sona ermeden gözden geçirin. Yeni sezona kadar bu tasarımlar modanın nabzını tutmaya devam edecek.

Nevastyle Çiçekli Şal 2 - Tesettür Island &
Nevastyle Çiçekli Şal Modelleri

Nevastyle Çiçekli Şal - Tesettür Island & Vitringez
Renkli Nevastyle Çiçekli Şal Modelleri

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK