Bebeğim İçin Hangi Oyuncağı Seçmeliyim?

Bebeğim İçin Hangi Oyuncağı Seçmeliyim?

Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?

Bebeğiniz bu dünyadaki en özel varlığınız. Dünyaya geldiği günden beri hayatınız artık onun ekseni etrafında dönüyor ve bu durum sizi çok mutlu ediyor. Her yeni güne bebeğinizle “merhaba” demek, sizinle iletişim kurmasına tanık olmak, onun günden güne gelişimini görmek sizin için en büyük hediye. Bebeğinizin günden güne gelişmesinde onunla kurduğunuz yakın iletişimin, beslenmesine verdiğiniz önemin katkısı çok büyük. Ancak alacağınız bebek oyuncaklarının da bedensel ve zihinsel yönden gelişimine katkısını atlamamak gerekir.

Bebek oyuncakları gözümüzden bile sakındığımız yavrularımızın el becerilerinin artmasına yardımcı oluyor. Ayrıca daha küçük yaşlarda problem çözme yeteneği ve hayal gücü de kazanmalarını sağlıyor. Peki, ilk aylardan itibaren bebek oyuncak seçimlerini nasıl yapmak gerekir? Hangi oyuncakların ne gibi faydaları olabilir? Gelin birlikte aylara göre bebek oyuncaklarını seçmenizi kolaylaştıracak önerilerimizi inceleyelim…

Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim diyenler için liste;

0-6 ay aralığında öncelik bedensel gelişim

Bebeğinizin daha çok küçük olduğu bu ilk aylarda sürekli onunla vakit geçirmek istemeniz çok normal. Teninin süt kokusunu içinize çekmek, uyurken bile onu izlemek istemeniz sadece size özel değil. Tüm yeni anneler bir mucizenin her anına tanık olmak istiyorlar. Ancak minik yavruların kendi kendine vakit geçirmeleri, kişisel gelişimleri açısından oldukça önemli.

Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?
Uyku Arkadaşı Aslan
Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?
Fil Diş Kaşıyıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle bu dönemde bebeğiniz çok küçük olduğundan, kendisine zarar vermeyecek bebek oyuncaklarını tercih etmelisiniz. Müzikli ve hareketli oyuncaklar onun daha keyifli vakit geçirmesini sağlayabilir. Ayrıca, fiziksel gelişimini destekleyecek, sert olmayan ve renkli alternatifler bebeğinizin dikkatini çekebilir. Tüysüz ve yumuşak oyuncaklar ya da hayvan figürlü diş kaşıyıcıları tercih etmeniz diş çıkarma evresi için de ideal seçimler olabilir.

Bu dönem için bir diğer alternatif ise bebek oyun halıları. Müzikli ve ışıklı olan bu halılara bebeğinizi yatırabilir, oyuncaklarıyla oynamasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz oyun oynarken etrafına destekleyici bir bebek battaniyesi koyarak, olası tehlikelerden de onu koruyabilirsiniz.

6-12 ayda bebekler daha meraklı

Artık bebeğinizde gözle görülür bir değişim var. Boyu ve kilosu artan bebeğinizin, 6-12 aylık dönem içerisinde kişiliği de gelişme gösteriyor. Minik yavrunuzun, bu dönemde analitik düşünebilmesi, problem çözme yeteneği kazanması oldukça önemli. Dolayısıyla birbirine geçebilen şekilli oyuncaklar ya da renkli kovalar bu dönem için ideal tercihler olabilir.

Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?
Renkli Kovalar
Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?
Futbol Seti

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca 6-12 aylık dönemde alacağınız konuşan eğitici hikaye kitaplarıyla bebeğinizin ilk kelimelerini söylemesini kolaylaştırabilirsiniz. Işıklı ve sesli hikaye kitaplarıyla harfleri, rakamları öğrenmesi, duyduğu şarkılara kendince eşlik etmesi kolaylaşabilir.

12 ay ve üzeri hareketli bebeklere yaratıcı oyuncaklar

Bebeğiniz büyüdükçe alacağınız oyuncaklar da çeşitleniyor. Sizin bile ilginizi çeken oyuncaklar, minik yavrunuzun daha da hareketli olduğu bu dönemde yaratıcılığını artırmaya, hayal gücünü geliştirmeye devam ediyor.

Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?
Zıpzıp Köstebek
Bebeğim için hangi oyuncağı seçmeliyim?
Keşif Topu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bebeğinize ilk aylardan itibaren doğru oyuncakları alarak onların zihinsel gelişimlerini hızlandırabilirsiniz. Bebeğiniz için en doğru oyuncağı VitrinGez’in sayısız alternatifleri arasından bulabilirsiniz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK