Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Bebeklerinin güvenliğini sağlamak, tüm anne babaların öncelikleri arasında yer alıyor. Bu nedenle anne babaların bebek alışverişi listelerinde ilk sırayı, bebek güvenliği için mutlaka gerekli olan oto koltuk ve ana kucağı alıyor.

Yolculuk esnasında gerçekleşebilecek kazalara veya sarsıntılara karşı bebeğinizin güvenliğini sağlayan farklı oto koltuğu modelleri; yolculuklarda bebeğinizin yanı sıra sizin için de maksimum konforu sunuyor. Ebeveynler için kolaylık sağlayan araç gereçler arasında görülen oto koltukları, herhangi bir kaza ile karşı karşıya kalındığı durumlarda bebeğinizin göreceği zararı en aza indirgiyor.

Bebek güvenliği için gerekli olan bir diğer gereç ana kucağı ise; seyahat güvenliğinin yanı sıra bebeğinizi taşırken sağladığı kolaylık ile sıkça tercih ediliyor. Ana kucağı modelleri, oto koltuğu ana kucağı ve ev tipi ana kucağı olarak ayrılırken, fonksiyonları tercihlerin şekillenmesini sağlıyor.

Peki, bebeğiniz için oto koltuğu alırken nelere dikkat edilmeli?

Taşıma kapasitesi

0-12 yaş aralığındaki çocuklar için kullanılması gereken oto koltukları, farklı yaş gruplarının ihtiyaçlarına göre tasarlanıyor. Çocuğunuz için gerekli güvenliği sağlayabilmek adına; taşıma koltuğu satın alırken, çocuğunuzun yaşı ve kilosuna en uygun modeli tercih ettiğinizden emin olun.

Kullandığınız arabanın tipi

Kullandığınız arabanın tipi, alışverişinizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken diğer faktörler arasında yer alıyor. Oto koltuğunu kolayca monte edip çıkarabiliyor olmanız ve emniyet kemerinin çocuğunuzu sağlam şekilde kavrıyor olması, doğru seçimi yaptığınızın göstergesi olacaktır.

Kalite

Esas fonksiyonu güvenlik olan oto koltuğunu satın alırken, kaliteli bir ürün seçmeniz oldukça önemli. Çarpmalara karşı dayanıklı, çocuğunuzu rahatsız etmeyecek bir kumaş ile üretilmiş, mümkünse metal kısımları çocuğunuzla temas etmeyecek ve temizlemesi kolay modeller seçmeye özen gösterin.

Son olarak oto koltuğu fiyatları, tercihlerin şekillenmesinde büyük rol oynuyor. En iyi oto koltuğu tercihini yapmak isteyen anne babalar, özellikle ilk akla gelen markalardan olan Kraft, Chicco, Maxi Cosi markalı ürünleri tercih ediyor.

Görsellere tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

Kraft Oto Koltuğu Modelleri

   Kraft BS02-B4 Punto Oto Güvenlik Koltuğu Gray (9-25kg) KRAFT BS06 Mint Anakucağı  Oto güvenlik Koltuğu Red (0-13kgKRAFT BS06 Mint Anakucağı  Oto güvenlik Koltuğu Gray 

Chicco Oto Koltuğu Modelleri

CHICCO Oasys 2-3 (15-36kg) Oto Koltuğu - Blue CHICCO Oasys Grup 1 (9-18kg) İsofixli Oto Koltuğu - BlackCHICCO Oasys 2-3 (15-36kg) Oto Koltuğu - Natural

Maxi Cosi Oto Koltuğu Modelleri

MAXI-COSI Priori SPS Oto Koltuğu & Kafa Koruyucu 9-18 kgMAXI-COSI Pebble Oto Koltuğu Ana Kucağı  Pink Pastel  MAXI-COSI Tobi Oto Koltuğu (9-18kg)  Earth Brown

Bebeğiniz için en doğru tercihi yapabilmek için; her türlü alternatifi sabit kalite ve fiyat avantajları ile sunan Annelütfen’i ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK