Bebeğinizin ilk Adımları ve ilk Ayakkabısı

Bebeğinizin ilk Adımları ve ilk Ayakkabısı

Dört gözle beklenen o an, bebeğinizin ilk adımları ve beraberinde gelen yeni ayakkabılar..

Bebekler emekleye başladığı andan itibaren, yürümek için ilk çabalarını ortaya koyar ve anne babalarının yüzünde kocaman bir gülümsemeye sebep olur. Bir bebeğin yürümeye başlaması, büyüdüğüne dair ilk önemli ipuçlarını verir. Bu nedenle bebeğinizin büyüme aşamasına daha fazla katkıda bulunmak ve sağlıklı adımlar atmasını sağlamak istiyorsanız, bebeğinizin ilk ayakkabısını ve bundan sonraki bütün ayakkabılarını seçerken dikkatli olmalı ve seçimlerinizde özenli davranmalısınız.

Unutmadan söylememiz gereken bir şey var: Bebeğinizin yürümeye başladığı ilk zamanlarda ayağı hala gelişme dönemindedir ve ayak bileğinde içe dışa basma gibi açılanmalar görülebilir.  Bu sebeple bebeğinizin yürümeye başladığı zamanlarda iyi gözlemler yapmalı ve bebeğinizin adımlarını dikkatli incelemelisiniz.

Bebek ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar:

* Bebeğinizin ilk adımları için hava alan, hafif malzemeden üretilmiş ayakkabılar seçin. Yumuşak deri ya da kumaş ideal cinslerdendir. Sentetik ürünler bebeğinizin ayağının hava almasını önleyeceğinden uygun fiyatlı da olsa tercih edilmemelidir.

butikbebe - Carisma-Pembe  - vitringez butikbebe - Flexible-İlk Adım-Ekru  - vitringez

* Ayakkabının tabanını katlayarak esnekliğini ölçün. Bebeğinizin ayakları için sert malzemeler uygun değildir ve aldığınız ayakkabı esnek olmalıdır.

butikbebe - Carisma-Siyah  - vitringez (2) butikbebe - Sport-Pembe - vitringez

* Bebeğinizin ayağında ayakkabının çıkmaması için bileğini kavrayan ayakkabılar tercih etmeli ve altının kayıp kaymadığını kontrol etmelisiniz.

butikbebe - Carisma-Siyah - vitringez butikbebe - Elegance Beyaz  - vitringez

* Aldığınız ayakkabının bebeğinizin ayağında kalmasını ve çıkıp çıkmamasının sizin kontrolünüzde olmasını istiyorsanız, bir diğer tercihiniz bağcıklı ve cırt cırtlı ayakkabılar olabilir.

butikbebe - Elegance-Lacivert-Gümüş - vitringez butikbebe - Sport-Siyah - vitringez

butikbebe - Elegance-Lacivert - vitringez butikbebe - Carisma-Kırmızı  - vitringez

Son olarak;

* Aldığınızın ayakkabının bumarasını kontrol edin. Parmak ucu ile ayakkabının burnu arasında boşluk olmasına dikkat edin. Bebeklerin ayakları çok çabuk büyüdüğü için de ayakkabıları kontrol etmeyi unutmayın.

* Ayakkabı alışverişini gün içerisinde yapın. Bebeklerin ayakları gün sonunda şişebilir dolayısıyla sabah alınan ayakkabılar gün sonunda dar hissi verecektir.

* Bebeğiniz ayakkabıyı denedikten sonra bebeğinizi ayağa kaldırıp yürüterek ayakkabının rahat olup olmadığını kontrol edin. Sonrasında ayakkabıyı çıkarıp ayağında şişlik ya da iz var mı diye bakmayı unutmayın.

Anne adayları, anneler, bebekler ve çocuklar için en güvenilir ve en kaliteli ürünleri bir araya getiren ve her geçen gün sağlıklı alışverişin adresi olma misyonunu arttıran butikbebe.com‘un diğer modellerine göz atmayı unutmayın!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK