Bebek Beslenmesinde Organik Ek Gıdalar

Bebek Beslenmesinde Organik Ek Gıdalar

Anne adaylarının ve bebeğini kucağına yeni alan annelerin en çok düşündüğü şey bebeklerinin beslenmesi ve organik ek gıdalar ile ilgili önemli detaylardır. Her anne, bebeğini dünyaya getirir getirmez sağlıklı ve kontrollü bir şekilde beslenebilmesi için daha etkili ne yapabileceğini düşünür ve bu konuda elinden gelen her şeyi yapar.

Biliyoruz ki, gelişen teknoloji ile birlikte, yaşam stilleri ve buna bağlı olarak da beslenme tercihleri değişiyor ve ürün çeşitliliğinin artmasına karşılık, sağlıklı ürün sayısı da bir o kadar azalıyor. Organik gıdaların durumuna baktığımızda ise, vaziyetin o kadar da kötü olmadığını ve artık her kesimden insanın organik gıdalara kolaylıkla ulaşabileceğini söylemek mümkün.

Anneler bebeklerini ilk 6 ay en güvenilir besin olan anne sütü ile beslerken, 6. aydan itibaren dışarıdan ek gıda ile beslemeye başlıyor. Dışarıdan ek gıda almaya başladığı aylarda ise sağlıklı ve güvenilir besinlerle beslemek adına organik ürünler tercih ediyor.

Organik Ek Gıdalar ve Özellikleri

Peki neden organik ürünler tercih ediliyor ve bu organik ürünlerin içeriği nedir?

Organik tarım yöntemi ile tamamen doğal yollarla üretilen besinlere organik besin deniliyor. Tarımda bilinçsizce kullanılan ilaçlar gıda maddelerinde insan sağlığını tehdit edici unsurları ortaya çıkarıyor. Bu noktada organik tarım yöntemleri, doğal yollarla ve sağlıklı, insan sağlığını tehdit etmeyen ürünler üretilmesini sağlıyor. Tarım sektöründe üretimde kullanılan hormonların insan sağlığına zararlı olduğu biliniyor. Bu nedenle anneler, yeni doğan bebeklerini, ilk kez dışardan ek gıdalarla beslemeye başladıklarında organik içerikli besinleri tercih ediyor.

Annelütfen - organik gıdalar - vitringez4 Annelütfen - organik gıdalar - vitringez3 Annelütfen - organik gıdalar - vitringez2

Eğer bebeğiniz için hangi gıdaları almanız gerektiğine dair şüpheleriniz varsa; organik bebek formülü, organik pirinçli tahıl bazlı ek gıdalar, organik yulaflı elmalı ek gıdalar, üzüm, karışık orman meyvesi gibi gıdalardan üretilmiş meyve pürelerini tercih edebilirsiniz. Meyve ve sebze açısından birçok besini içinde barındıran bu gıdalar, bebeğinizin sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlayacak ve besin değeri açısından anne sütünü aratmayan bu besinler sayesinde bebeğinizi oldukça kolay ve pratik bir şekilde besleyeceksiniz.

Annelütfen - organik gıdalar - vitringez5 Annelütfen - organik gıdalar - vitringez6 Annelütfen - organik gıdalar - vitringez7

Sizler de çevrenin zararlı etkilerinden uzak, tamamen organik besinlerle üretilen bu ek gıdalara ulaşmak istiyorsanız annelutfen.com’un çocuk beslenme kategorisine göz gezdirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK