Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?

Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren bütün hayatınızın değiştiğini, ilgi ve özeninizin bebeğiniz üzerinde yoğunlaştığını biliyoruz. Hatta öyle ki sadece bebeğinize kanalize olan hayatınız, onun bakımı hakkında kendinizi geliştirmek ile geçiyor.

Şüphesiz ki bebek dünyaya geldikten sonra anne ve babaların aklını kurcalayan ve onları telaşa sokan aşama bebek bezi bağlama aşamasadır. Eğer daha önce hiç bebek bezi değiştirmediyseniz telaşlanacak bir şey olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizlere sunduğumuz küçük ipuçlarıyla, bu aşamayı rahatlıkla atlatacaksınız.

İlk Aşama: Bebek Bezi Nasıl Olmalı?

o Bebek bezi alırken dikkat edeceğiniz ilk nokta, bebeğinizin cinsiyetine göre seçim yapmak. Kız ve erkek bebeklerin idrarını yaptıkları bölge farklı olduğu için, cinsiyete göre bebek bezi tercihi yaptığınızda bezin o bölgelerinin emiciliği daha fazla olacaktır.

o Bebek bezi alırken bezin hijyenik olması oldukça önemli noktalardan biri. Bu nedenle paketlenmiş ürünler alınmalı, açıkta satılan bebek bezlerinden uzak durulmadır.

o Hijyenik, ergonomik olmasının yanı sıra seçim yaparken dikkat edeceğiniz diğer önemli bir unsur, bezin bebeğinizin kilosuna göre olması. Unutmayın ki bebek bezi alırken bebeğinizin kaç aylık değil, kaç kilo olduğuna dikkat etmelisiniz.

Annelütfen - Prima Jumbo Paket - Vitringez Annelütfen - Molfix Mavi Plus Bebek Bezi - Vitringez Annelütfen - Huggies Jumbo Kız 4lü Paket - Vitringez Annelütfen - Canbebe Yenidoğan Bebek Bezi - Vitringez

İkinci Aşama: Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?

o Öncelikle işe ellerinizi yıkayarak başlayın, bu hijyen için oldukça önemli.

o Daha sonra bezi değiştireceğiniz ortamda mutlaka, yedek temiz bez, pişik kremi, bebe yağı ve ıslak mendil bulundurun.

Annelütfen - Bebedor Islak Mendil - Vitringez Annelütfen - Huggies Islak Mendil - Vitringez Annelütfen - Prince Lionheart Islak Mendil - Vitringez Annelütfen - Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil - Vitringez

o Bebeğinizi değiştirme masasına ya da temiz bir örtü üzerinde düz bir yere yatırın. Bebeğinizi hareket alanını engellemek için bir elinizle mutlaka onu kontrol edin.

o Kirli bezi çıkarırken bir elinizle bebeğinizin bacaklarını havada tutun. Diğer elinizle yumuşak bir ıslak mendil ya da ıslak el havlusuyla önden arkaya doğru bebeğinizi poposunu temizleyin. Yenidoğan için ılık su ya da pamuk topları da kullanabilirsiniz.

Annelütfen - Dalin Bebek Pişik Kremi - Vitringez Annelütfen - Jonhsons Baby Bebek Pişik Kremi - Vitringez Annelütfen - Sebamed Bebek Pişik Kremi - Vitringez Annelütfen - Uni Baby Bebek Pişik Kremi - Vitringez

o Daha sonra kirli bezi bebeğinizin altından çekin ve temiz olanı yerleştirin. Eğer beziniz tek kullanımlık ise yapışkan bantlar arkaya gelir ve bez bebeğin göbek deliğinde hizalanır.

o Bezi sıkı bağlamanız önemli ama bebeğin belini sıkmadığına da emin olmanız gerekir.

o Yenidoğan bebeğiniz için göbek deliği boşluğu olan bezler kullanın.

o Bütün bu aşamaları takip ettikten sonra kirli bezi, kilitli bir poşete koyup çöpe atabilirsiniz.

Birçok anne baba, bebeğinin altını değiştirme aşamasını onunla iletişime geçmek için verimli bir zaman olarak görür. Bu gerçekten de ebeveyn ve bebek arasında güçlü bir iletişimin kurulduğu aşamadır. Artık bu ipuçlarını takip edip, bebeğin altını değiştirdikten sonra bebeğinizle keyifli bir zaman geçirmeye hazırsınız!

Bebeklerinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınız için Vitringez.com AnneLütfen Mağazası‘na göz atmayı unutmayın. Alışverişlerinizde size özel fırsatlar için VITRINGEZ15 kupon kodunuzu kullanın!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK