Bebekler İçin Dünyanın En Huzurlu Sesleri

Bebekler İçin Dünyanın En Huzurlu Sesleri

Bebek, anne karnındaki yolculuğuna tek bir hücreyle başlıyor ve 3 ayın sonunda organ gelişimlerini tamamladıktan sonra büyüme evresine geçiyor. Yavaş yavaş bebeğin duyuları gelişiyor ve dünyaya gelmeden, önce annesinin sesini daha sonra diğer sesleri duymaya başlıyor. Bebeğin dış dünyayla iletişimini sağlayan duyma fonksiyonu geliştikçe bebek, annesinin sesini tanıyor ve ona tepkiler veriyor. Bebek annesinin kalp atışlarını ve sesini duyduğu sürece kendini daha fazla güvende hissediyor ve daha huzurlu oluyor.

Biliyoruz ki; ses, bir bebeğin, anne karnında oluşumlarını tamamladıktan itibaren algıladığı bir olgu. Bu yüzden hem anne karnındaki bebek için hem de yeni doğan için sesin önemi büyük.

Türkiye’nin ilk bebek radyosu olan ve ‘’bebeklerimizi sağlıklı ve mutlu olarak yaşama hazırlamak, müziğin ve edebiyatın gücüyle mümkün’’ mottosuyla yola çıkan Radyo Bebek, bu yolda hem hamilelere hem de bebeğini kucağına yeni almış annelere, bebeklerini daha huzurlu büyütmeleri için birbirinden farklı müzik seçenekleri sunuyor. Dünyaca ünlü müzisyenlerin bestelerini sizlere sunan Radyo Bebek ile bebeğinizi huzurlu ve keyif dolu bir şekilde büyütebilirsiniz.

Radyo Bebek’te masaldan rahatlatıcı seslere kadar birbirinden farklı türleri bulabilirsiniz.

RadyoBebek - Vitringez

Dünyanın en huzurlu sesleri

Keyifli Masallar

Masallar hem yetişkinler için hem de çocuklar için en keyifli edebiyat türlerinden biridir. Masal, çocukları dış dünya konusunda bilgilendirir ve onların hayal kurma yeteneklerini geliştirir. Bebeğinizi masal dinleterek, hayal kurma konusunda olduğu kadar dilini geliştirme ve düzgün konuşma konusunda da eğitmiş olursunuz.

Eğlenceli Oyunlar

Çocuklar için en keyif verici şey olan oyunlar, oldukça eğitici ve öğreticidir. Bebeğinize neşeli ve sakin oyun müzikleri dinleterek, rahatlamalarını ve eğlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Uyku Müzikleri

Bir bebeğin sağlıklı ve mutlu büyümesi için en çok ihtiyaç duyduğu şey şüphesiz ki uykudur. Düzenli uyuyan bebekler, hem daha huzurlu olurlar hem de daha sağlıklı büyürler. Bu sebeple, bir bebeğin rahatça uykuya dalması oldukça önemlidir. Bebekler, müziği daha anne karnındayken duymaya başlarlar ve duydukları sesler onların ninnileri gibidir. Bu nedenle, sakin bir müzik, bir bebeğin stresten uzak bir uykuya dalması için yeterlidir.

Doğum Günü Şarkıları

Doğum günü hem yetişkinler için hem de çocuklar için oldukça özel bir gündür. Bebekler de büyüdükçe bu özel günü kavramaya başlarlar. Bebeklere doğum günü şarkısı dinletmenin en büyük faydası, onların kendilerini özel hissetmelerine yardımcı oluyor olmasıdır. Doğum günü şarkıları, bebeklere ve çocuklara dünyaya gelmelerinin ne kadar güzel bir şey olduğunu hatırlatır.

Anne Karnında Gibi

Bebekler daha anne karnındayken müziği hissetmeye ve tepki vermeye başlarlar. Bebek müziği hissettikçe ritmine uymaya ve hareket etmeye çalışır. Bu, bebeğin gelişimi için oldukça faydalıdır. Anne adaylarının, stresten uzak ve sakin olmaları bebeğin de daha huzurlu olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, bebek henüz doğmamışken sakin ve hafif müzikler dinlemek, bebeği daha rahat bir doğuma ve daha huzurlu bir dünyaya hazırlar.

RadyoBebek - Vitringez 3

Dans Müzikleri

Dans, enerjiyi açığa çıkarmanın en eğlenceli yoludur. Bebeklerin, hareketli dans şarkıları dinlemeleri onların hareket mekanizmalarını geliştirir ve enerjilerini en keyifli şekilde dışarıya vurmalarını sağlar. Unutulmamalı ki, müzik ruhun gıdasıdır ve yediden yetmişe herkese keyif verir. Bebeklerin, neşeli dans şarkıları dinlemesi ve ritme uyum sağlayabilmek için dans etmeye çalışması gelişimlerine büyük katkı sağlayacaktır.

Rahatlatıcı Sesler

Bebeklere rahatlatıcı sesler dinletmenin en büyük faydası adından da anlaşılacağı üzere, rahatlamalarını ve sakinleşmelerini sağlamaktır. Ağlayan ya da  huzursuz bir bebeğe su sesi gibi rahatlatıcı ses dinletmek oldukça iyi gelir.

Doğal Sesler

Kuş, nehir, yağmur gibi doğaya ait sesler bebeklerin dikkatini çeken seslerdir. Bebeğe doğal sesler dinletmek, evin dışındaki dünya hakkında bilgi verir, oldukça eğitici ve öğreticidir. Bebeklerinize doğal sesleri dinleterek, onların dışarıya verdiği tepkileri ölçebilir ve onları dış dünyaya karşı keyifli bir metotla hazırlayabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk bebek radyosu RadyoBebek, AppStore ve GooglePlay’de de yer alıyor. Hemen indirmek için tıklayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK