BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?

BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?

BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?

Zaman ne kadar da acımasız! Özellikle sadece 90’lı yıllarda çocuk olanlar için mi geçerli bilmiyorum ama 90’lar sanki daha dün yaşanmış gibi gelmiyor mu size de? 90’lardan bahsettiğimizde artık 20 – 25 sene öncesinden bahsetmeye başladığımızı fark ettiğimde ben resmen sarsıldım çünkü. Daha dün gibi lise sıralarında söylediğimiz 90’lı yılların popüler şarkıları… Hatta ortaokul zamanı resim dersinde patlamış mısırları kuru dallara yapıştırıp bahar dalları yapmamız. Aklım karışıyor; ellerimin arasına alıyorum başımı. Sonra avuçlarıma bakıyorum; bir tutam saç…

Hadi zaman ilerliyor. Kadınlar kadar yaş takıntımız yok çok şükür. Sorana yaşımızı söylüyoruz. Ancak, saçlar ne olacak? Elimizi her attığımızda tutam tutam saç gelecekse, birkaç seneye kafayı parlatmış olacağız bu durumda. Kadınlar nasıl kırışıklıklardan korkuyorsa, erkeklerin de korkulu rüyalarından biri, yavaş yavaş alnın açılması, saçların seyrelmesi. Buna engel olmak için de saç bakımı yapmak şart. “Unutuyorum; üşeniyorum” a gelmez saç bakımı. Bir an önce önlemini alıp, kadınların kel erkeklerden daha çok hoşlandığı varsayımlarını artık aşmamız gerekiyor.

Organik ürünlere yönelin

Erkek milleti öyle doğalı doğal olmayanı pek ayırt edemez zaten. Ne doğru dürüst hormonlu hormonsuz domatesi ayırabilirim, ne patlıcanın biberin turfandasından, tarlasından anlarım. Ancak, şimdi zora geldiğimi ve saçlarım için organik ürünlerin peşine düştüğümü kabul ediyorum.

BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?
Organik Besleyici Şampuan
BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?
Organik Hacim Verici Saç Kremi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oturdum; işe güce ara verip VitrinGez’den organik saç bakım ürünlerine baktım. Çünkü saçlarınızın daha güçlü olmasını ve dökülmemesini istiyorsanız, öyle her şampuanı, her kremi kullanmamanız gerekiyor. Ben de buradan hareketle organik bitki içerikli olanlardan birer tane attım sepete. Maksat kafam da saçım da rahat etsin.

Hazır şampuandan bahsetmişken…

Her şampuanı kullanmamak gerek demişken, bu ara iyice şampuan gurusu olduğumu söylemem gerek. Hem vücut hem de saç için kullanılabilen, yine içeriğinde bitki ve meyve özleri bulunan, çok yönlü şampuanlar da bu ara favorim. Özellikle spor çantamda bu şampuanlardan mutlaka bulunduruyorum ki ayrı ayrı vücut jeli ve şampuan taşımak zorunda kalmayayım. Muhteşem koktuğunu söylememe de gerek yok sanırım…

Ayrıca, saçlar için farklı içeriklere sahip şampuanlar denemişliğim de var. Oldukça memnun kaldığım şampuanlarla kafanızı karıştırmayayım. Çünkü saç tipinize göre değerlendirmenizde fayda var. Yağlı, kuru, kepekli saçlar için ayrı ayrı formülleri değerlendirin ve bunu mutlaka ciddiye alın. Şampuan deyip geçmeyin yani.

BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?
Saç ve Vücut Şampuanı
BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?
Şampuan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saçı şekillendirmeli mi şekillendirmemeli mi?

Şu yoğurdu sarımsaklasak da mı saklasak? İşte dananın kuyruğu burada kopuyor. Efendim, saç şekillendiricilerden lütfen cüzzamlı gibi kaçmayın. Lise dönemlerimizde bize de müdürlerimiz, “Jöle sürmeyin saçınız dökülür” diye çok kızdı ve çok defa kafamızı lavabonun altına soktu. Onlar da iyiliğimizi istediler mutlaka. Ancak, artık kozmetik sektörüne bu kadar tepki göstermeye gerek kalmadı.

Alternatifler çoğaldıkça ve saça gerçekten iyi gelen markaların tercih edilmeye başlanmasıyla, saç şekillendirici ürünler de kendilerine bir şekil verip, en iyi formüllerle karşımıza çıkmaya başladılar. Bu nedenle, özellikle bilinen, güvenilir markaların saç şekillendiricilerine bir göz atın. Saçlarınıza iyi baktığınız sürece onlara da ihtiyacınız olacak.

BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?
Saç Spreyi
BEYLER YAŞ NEYSE DE SAÇ NE OLACAK?
Krem Jöle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK