Bi’ Mont Havasına Girdik ki Sormayın!

Bi’ Mont Havasına Girdik ki Sormayın!

Bİ’ MONT HAVASINA GİRDİK Kİ SORMAYIN!

Yaz aşklarını bilirsiniz. Zamanı gelip de havalar sonbahara dönmeye başlayınca biten ilişkilerin hüznünü taşıyan yaz aşkları… Kısa bir süre içerisinde birçok duyguyu birden yaşatarak, insanı allak bullak eden bir dönem, değil mi? Üzerine belki de bu nedenle şarkılar, şiirler yazıldı. Belki de bu nedenle kısacık sürmesine rağmen kalpleri yordu. Ancak gerçek aşkın mevsimi olmaz öyle değil mi?

Yaz aşklarından geri kalan hatırlarda kıyafetlerin pek yeri olmaz. Düşünün mesela yaz aşklarınızı. Hiç “ne güzel şortu vardı” ya da “ah o tişörtü yok mu” diye size iç geçirten bir kıyafet kalmamıştır aklınızda. Oysa yazı, kışı her mevsimi birlikte geçirdiğiniz aşklarınızdan geriye mutlaka birkaç kıyafet; kazak, mont hatırası kalır. Sadece yaşadıklarınız değil tanık olduklarınız hatta televizyonda izlediğiniz aşklardan bile aklınızda bu tarz bir kışlık kıyafet kalmış olabilir. Hafızanızı zorlarsanız televizyonda izlediğiniz dillere destan bir aşk hikayesi hemen aklınıza gelecek.

Hadi bir ipucu verelim: Taş ev. Biraz daha yaklaştınız gibi geliyor. Belki bu taş evden, Riva’ya oradan arabayla İstanbul’a gidip, sahildeki muhteşem beyaz yalıda geçen yasak aşka ulaşabilirsiniz. Evet, Aşk-ı Memnu. Biz Beren Saat’i – nam-ı diğer Bihter’i -, elbette dizi sezonunun sonbaharda başlayıp kışın devam etmesinden dolayı genellikle şık ve çeşit çeşit mont ile hatırlıyoruz. Bir de tabii Behlül’le (Kıvanç Tatlıtuğ) yaşadığı çılgın ve engel tanımayan aşktan…

Bir anda üzerinde montla arabaya atlayıp, bir cafe’de gizli bir buluşmaya gitmesini, yine üzerinde bir başka model montla Riva’da sahilde gezmesini, yakalanacaklar korkusuyla yüreğimiz ağzımızda izledik. Tam da havaları gelmişken yine Aşk-ı Memnu’yu hatırlamamız da bu yüzden. Bu heyecanı şimdi tekrar hatırlamışken, biz de bi’ mont havasına girdik ki sormayın!

Kruvaze ve dolgulu montlar

Aşk-ı Memnu boyunca, Bihter’in gece elbiseleri ve ev kıyafetleri bir yana, mont seçimleri de o kadar şık, o kadar tarzdı ki ekrandan gözümüzü alamadık. Belki de daha önce hiç montu kombin içerisinde bu kadar ciddiye almamış kadınlar, bir anda renk renk, model model montlarla yepyeni bir sokak modası yarattılar. Maşalı saçları ve yine Bihter’le özdeşleşen çizme modası dizinin yayınlandığı üç sezon boyunca sürdü. Bu süre zarfında elbette, kruvaze ve dolgulu montların pek çok çeşidi askılardaki yerlerini aldı.

Bİ’ MONT HAVASINA GİRDİK Kİ SORMAYIN!
Kruvaze Mont
Bİ’ MONT HAVASINA GİRDİK Kİ SORMAYIN!
Dolgulu Mont

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deri ve uzun montlar

Uzun montlar, kışın iyice bastırdığı dönemlerde Bihter’in farklı renkleri bir araya getirerek ortaya çıkardığı muhteşem kazak seçimleriyle hala hatırlanıyor. Uzun boylu bir kadın olmamasına rağmen, ustaca yaptığı kombinlerle uzun montun en çok yakıştığı kişilerden biri haline gelen Beren Saat, günlük hayatında da bu montları severek kullanıyor.

Ancak, deri mont Beren Saat’in Bihter karakteriyle olduğu kadar, son dizisi İntikam’da canlandırdığı Derin karakteriyle de özdeşleşti. Daha sert bir karakteri olan ve küçük yaşlardan beri zorluklarla tek başına mücadele etmek zorunda kalan Derin, deri montuyla bu tavrı daha net yansıtabildi.

Bİ’ MONT HAVASINA GİRDİK Kİ SORMAYIN!
Şişme Uzun Mont
Bİ’ MONT HAVASINA GİRDİK Kİ SORMAYIN!
Kadın Montu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mont kombinlerinde ünlü stili: Beren Saat

Bir oyunculuk yarışmasıyla yıldızı parlayan, ardından Hatırla Sevgili’yle beyaz camdan evlerimize konuk olan Beren Saat, asıl büyük çıkışını kuşkusuz Aşk-ı Memnu ile yaptı. Film sektöründe de beğeniyle izlediğimiz oyuncu, dizi sezonun sonbaharda başlamasının da etkisiyle karşımıza pek çok modelde montla çıktı. Başarılı mont kombinlerini unutamadığımız Bihter, ölümsüz bir karakter olarak hep hafızalarımızda kalacak.

Bİ’ MONT HAVASINA GİRDİK Kİ SORMAYIN!

 

 

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK