Bireysel Takım Sporları

Bireysel Takım Sporları

Bireysel ve takım sporlarının farklı avantajları olsa da, birbirlerinden büyük farklılıklar da göstermektedir. Takım sporlarında, başarının ya da rekabette başarısızlık birçok değişkene bağlıdır. Birkaç istisna dışında hangi takımın en iyi oyuncusu olduğu önemli değil, nihai sonuç takımın tamamına bağlıdır. Takım sporunda yetenek seviyeniz ne olursa olsun takım arkadaşlarınıza güvenmeniz gerekir. Aynı şekilde takım sporları birlikte çalışmanın erdemini teşvik eder. Eşzamanlı karmaşık hareketleri gerçekleştiren bir grup oyuncu aynı hedefe yönelmezse, takım performansı zayıflayacaktır.

Takım sporlarının en güzel örneklerinden biri futbol sporudur. Futbolda mükemmel bir şekilde uygulanan ekip çalışması vardır. Oyun başladıktan sonra, takım başarılı bir oyun için birden başka değişkene güvenir. İlk olarak hücum hattı, oyun kurucusunu korumalıdır. Her bir görevlinin sorumlulukları bildirmesi ve rakibin geçişini etkili bir şekilde etkisiz hale getirmesi gerekir. Eş zamanlı olarak oyun kurucusu oyunu kontrol ederek gol atan forvet ekibine iyi bir vuruş sunmalıdır.

Bireysel sporlarında ise durum biraz farklıdır. Bireysel sporların takım sporlarından çok farklı yönleri vardır. Bireysel sporda artık takım yok, tek kişi olarak yarışmakta veya oynamaktasınız. Takım sporları en iyi oyuncuların etkisini azalttığı gibi en kötü oyuncuların etkisini maskeler. Ancak bireysel sporla takım arkadaşlarının arkasına saklanamazsın. Başarı ve başarısızlık sporcunun kendi elindedir. Takım sporlarında bir takım arkadaşına güvenebileceğiniz yerlerde, bireysel spor dalında kendinize güvenmelisiniz.

Bireysel Sporlar

Takım Sporları

 

Bireysel sporlarından en önemlilerinden biri de bisiklettir. Bisiklet sürmeyi yarışlarda sporcuların kullanmasını yanı sıra, 7’den 70’e tüm insanların kullanması-sürmesi gerekmektedir. Bisiklet sürmek kişilerin, hem fiziki hem ruhsal anlamda çok iyi gelmekte hem de vücut direncini artırmada önemli yere sahiptir.

Günümüzde bisiklet alanında artık daha konforlu ve daha güvenli bisikletler de üretilmektedir. Bununla birikte birçok bisiklet çeşitleri bulunmaktadır. Sizlerde bisiklet almayı düşünüyorsanız, Decathlon mağazalarında yer alan modelleri inceleyebilir, en uygun ve kredi kartına taksit imkanları ile beğendiğiniz model bisikleti satın alabilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz. 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK