Çocuk Dostu Kahvaltı Mekanları

Çocuk Dostu Kahvaltı Mekanları

Güne güzel bir başlangıç yapmak için, kahvaltı şart! Özellikle hafta sonları, doğanın içerisinde ya da Boğaz’a karşı uzun kahvaltı planları yapıldıysa değmeyin keyfinize…

Sevgiliyle, arkadaşlarla ya da dostlarla yapılan kahvaltılar çoğu zaman keyiflidir; ancak en güzeli aileyle yapılan ve uzun sohbetlere gebe olan kahvaltılardır. Ancak özellikle anne-babalar için, kahvaltıyı uzun süren bir kahvaltı keyfine dönüştürebilmek adına gidilecek mekanın çocuk dostu bir mekan olması şarttır.

Çocuklarla sosyalleşmek, anne-babalar için en büyük sorunlardan biridir; ne var ki, hem ebeveynleri hem de çocukları mutlu edecek ve çocuklarınızın sıkılmadan vakit geçirebileceği çocuk dostu mekanlar varsa bu sorun ortadan kalkar. Peki İstanbul’da gidilebilecek çocuk dostu kahvaltı mekanları ve alanlarını nasıl seçeceğiz?

Öncelikle, çocuklarla birlikte gitmeyi planladığınız mekanın çocuk dostu olup olmadığına karar verebilmek için dikkat etmemiz gereken özelliklere bir bakalım.

Çocuk dostu kahvaltı mekanları:

– Çocuklar için özel oyun alanı

– Çocukların rahatça hareket edebileceği (mümkünse çim) alanlar

– Güvenli oyun parkları

– Çocukların damak tadına uygun ve sağlıklı yiyecek alternatifleri

– Çocuk oturumlu yemek alanları, mama sandalyesi desteği

– Çocuklarınızın ihtiyacını kolaylıkla karşılayabileceği çocuk tuvaleti

– Bebekli aileler için alt değiştirme ve bakım üniteleri, emzirme odaları

– Çocuklarınızla doğru iletişim kurmak için eğitimli personel

– Açık hava mekan tercihleri için hava kirliliği ve gürültüden uzak bir yerleşim

– Çocukların sosyalleşmesini mümkün kılan alanlar

– Uzun süreli aktivitelerde çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesini sağlayacak boya kalemleri, kitaplar, oyuncaklar

gibi, hem çocuğunuzun hem de sizin ihtiyaçlarınıza rahatça karşılık verebilecek imkanlara sahip olmalı. Böylelikle hem siz, hem de çocuklarınız keyifli ve kaliteli bir kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

Çocuk dostu kahvaltı mekanları özelliklerini keşfettikten sonra, kahvaltı keyfi için gideceğiniz mekanı kolaylıkla seçebilmek için, Lulutata Gezi Ekibi tarafından hazırlanan “İstanbul’da Çocukla Gidilebilecek 40 Kahvaltı Mekanı” önerisine bir göz atın.

Türkiye genelindeki çocuk dostu mekan arayışlarınız için “Çocuklu Gezi Rehberi” Lulutata.com’u ziyaret edin.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK