Çocuklar İçin Online Alışveriş Rehberi

Çocuklar İçin Online Alışveriş Rehberi

Hayat ailemizle güzel, çocuklarımızla keyifli. Buna hiç şüphe yok. Ama özellikle birden fazla çocuğunuz varsa onlarla dışarı çıktığınızda onların seveceği şeyleri yapmanız gerekiyor. Yalnızca onlar için değil, kendiniz için de bunu yapmalısınız. Aksi halde mutsuz, yorgun ve öfkeli dönersiniz eve.  

Kendinizi üç çocukla alışveriş merkezinde vitrin vitrin gezerken düşünebiliyor musunuz? Yaşlar farklı, cinsiyetler farklı, zevkler ve ihtiyaçlar farklı.

Peki düşünemiyorsak alışveriş nasıl yapılacak? Neyse ki internet çağındayız. Yeni demlenmiş çay bardağa doldurulur. Bilgisayar açılır. www.vitringez.com tıklanır. Kime ne lazım, hangi marka lazım, hangi beden lazım aranır, taranır ve bulunur.

Çocuklar için online alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Ben elbette burada e-ticaretten, tüketici haklarından bahsetmeyeceğim. Bu konuda arama yaptığınızda çok değerli içeriklere ulaşabilirsiniz. Ben, bir anne olarak online çocuk alışverişi yaptığınızda nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda önerilerde bulunabilirim yalnızca.

Çocuklar için online alışveriş rehberi

* Her şeyden önce çocuklar etrafınızda değilken alışveriş yapmanızı öneririm. Sürekli seslendikleri ve ilgi bekledikleri için ne aldınız, ne almadınız, hangi kartın bilgilerini girdiniz hepsi karışabilir. Gerçekten kendinizi düğümlenmiş bulabilirsiniz.

* Alacağınız her çeşit ürünün yakın plan görüntülerini mutlaka incelemelisiniz.

* Tekstil ürünü seçiyorsanız kumaş özelliklerini okuyun. Cilde zararlı olmasın.

* Beden seçiminde yaşa göre değil çocuğunuzun vücut özelliklerine göre seçim yapmalısınız. Mesela 5 yaş alırsınız ama çocuğunuz çok minyondur ve büyük gelebilir.

* Pantolon veya etek alacaksanız belinde içten ayarlama lastiği olmasına özen gösterin.

* Alışveriş aşamasında değil ama araştırma ve seçim aşamalarında çocuğunuza da seçenekleri gösterirseniz onun zevkine göre alışveriş yapmış olursunuz. Artık iki yaşında bile kendi seçimleri var biliyorsunuz 🙂

* Oyuncak seçiminde yine kullanışlılık, dayanıklılık ve malzeme kalitesi önemli. Bunları ürün hakkındaki açıklamaları okuyarak öğrenebilirsiniz.

* Ödeme aşamasına geldiğinizde taksit seçeneklerini dikkate alabilirsiniz.

* Sitelerde gerçekten büyük oranda indirimler oluyor. Kampanyalar düzenleniyor. Bunları takip ederek cüzdanınıza iyilik yapmış olursunuz.

* İndirimleri takip etmenin kolay yolunu biliyor musunuz? İndirim alarmı. Tıkla, seçimini yap. İndirim zamanını sen takip etme, o kendini sana hatırlatsın.

* Eğer o ürüne acil ihtiyacınız varsa kargo teslimat durumunu dikkatli okuyun. Sonra bir aksilik yaşanmasın.

* Fotoğraflar ürünün boyutu hakkında yanıltıcı olabiliyor. Ürün özelliklerini dikkatli okuyun.

* Su matarası gibi bir şey alacaksanız kapağının mekanizmasının yakın plan görüntüsünü inceleyin. Çift korumalı mı değil mi bakın.

* Sorunlu çıkan ürünlerin belirli bir değiştirme süresi vardır. Bunu kaçırmayın.

 

Keyifli alışverişler dilerim.

PAYLAŞ
Üç çocuklu, 34 beden-XS bir anneyim :) 40 yaş hazırlıklarımı, değişimlerimi, yenilenmelerimi sizlerle paylaşacağım. 40 yaş sendromu da neymiş! Bakalım enerji dolu, pozitif, keyifli, taptaze, çıtır 40 yaş kadını olunuyor muymuş?Yeni nesil aile ekranı www.ailemizle.tv ‘de beni canlı canlı izleyebilirsiniz. Değişimlerim yanında vazgeçilmezlerim: ailem, aşkım, üç çocuğum, kameram, işim, özgürlüğüm.Hayat Ailemizle Güzel! https://twitter.com/bernakserdarli https://twitter.com/ailemizletv https://www.facebook.com/Ailemizletv

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK