Çocuklar için Oyuncak Seçmenin İncelikleri

Çocuklar için Oyuncak Seçmenin İncelikleri

Dünyadaki en değerli varlığımız olan çocuklarımız için kullandığımız her ürüne dikkat ediyor ve onlar için en iyi ve en kaliteli ürünleri almaya gayret ediyoruz. Çocuklar için oyuncak alırken de aynı özeni göstermeli ve uzmanların çocuklarımız için önerdiği oyuncaklara yönelmeliyiz.

Biliyoruz ki; oyuncakların, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine olan katkısı büyük. Bu nedenle çocuklarımız için seçtiğimiz oyuncakların ne gibi özellikleri olduğuna ve özellikle güvenilir olup olmadıklarına dikkat etmeliyiz.

Konu bu kadar hassas olunca, oyuncak alırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini sizler için listeledik.

Çocuklar için oyuncak seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Görüntüye aldanmayın. Özellikle çok renkli oyuncaklarda,  zararsız boya kullanılmış mı, gerekli tescilleri var mı kontrol edin. Unutmayın ki; içerisinde tehlikeli kimyasallar bulunduran oyuncaklar, çocukları ölüme götürebilecek kadar zararlıdır.

morhipo - MM-73182-L Bmw Coupe M3 118 Die Cast Mo - vitringez morhipo - 1493 - vitringez

Kurşundan kaçının. Oyuncak yapımında kullanılan kurşun, çocuklar için son derece zararlı ve zehirli kimyasal bir maddedir. Bu nedenle oyuncakların hangi maddelerden üretildiğine dikkat etmelisiniz.

morhipo - TN075 Traffic Light Wooden Puzzle - vitringez morhipo - 1994 Vur Ve Yuvarla - vitringez

Polivinil Klorür (PVC) ve Bisfenol A (BPA) diğer uzak durulması gereken malzemelerdendir. Aslında çok kullanılan PVC; plastik vinil klorür, diyoksin, ftalat gibi kanserojen kimyasallar içerir. Çocuklarınızda alerjik reaksiyonlara ve astıma sebep olabilir. BPA da yine birçok plastik oyuncakta bulunur ve çocukların sağlığını olumsuz yönde etkiler. Oyuncakları alırken kontrolünüzü kutu üzerinde belirtilen içerik yazısından kolaylıkla yapmanızı tavsiye ederiz.

morhipo - 8.OM 93211 Akulu Motor Kırmızı - vitringez morhipo - 378 Spın World - vitringez

Aldığınız oyuncakların kutusunda CE işareti var mı yok mu kontrol edin. Bu işaret sayesinde oyuncağın AB ve Türkiye güvenlik ve standart konusundaki ortak kurallarına uygun olup olmadığını anlarsınız. Yoksa kesinlikle o oyuncağı satın almayın.

morhipo - 156W 2 Kus Kumbara - vitringez morhipo - 350DN Gökkuşağı Belirteçleri (60 Adet) - vitringez

Oyuncak seçimlerini çocuğunuzun yaşına göre yapın ve ucu sivri ve keskin olmayan oyuncakları tercih edin. Eğer çocuğunuz alerjik bir bünyeye sahipse, tüylü oyuncaklar almamaya özen gösterin.

morhipo - 2K6237 Mmch Temalı - Mınnıe Sarıl Bana 5 - vitringez Morhipo - Oyuncak - Vitringez

Küçük çocuklar için özel üretim boya kalemleri alın ve uzun ipli, kordonlu, kurdelalı oyuncaklardan uzak durun.

Oyuncağın sağlamlığının ve kolay temizlenip temizlenmediğini kontrol edin. Ayrıca pil kullanılan oyuncaklarda pil haznesinin kolay açılmayan, vidalı kapak içermesine dikkat edin.

morhipo - 73851 Bubble - vitringez morhipo - 698N İnşaatcı - vitringez

Oyuncak üzerindeki uyarı işaretlerini ve maddeleri dikkatli okuyun. 3 yaşından küçük çocuklar için tehlikeli oluşturabilecek oyuncaklardan uzak durun.

Kadın ve erkekler için olduğu kadar, çocuklar için de seçtiği markalarda özenli olan ve en kaliteli ürünleri sizlere sunan Morhipo‘nun diğer ürünlerine göz atmayı unutmayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK