Çocuklarınız İçin Doğru Oyuncak Seçimi

Çocuklarınız İçin Doğru Oyuncak Seçimi

Oyuncaklar, çocukların güzel, kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda kişisel ve zihinsel gelişimlerini de büyük oranda etkiliyor. İlk aylardan başlayarak ilerleyen dönemlerde kullanılan farklı tarzdaki tüm oyuncak türleri için aynı şeyi söylemek mümkün. Bu nedenle çocuklar için doğru oyuncakları seçmek, sanılandan daha zor ve çok daha fazla dikkat gerektiren bir husus.

Peki, çocuğunuz için doğru oyuncağı seçtiğinizden nasıl emin olacaksınız?

Oyuncak seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Çocuklarınız için oyuncak alırken dikkat etmeniz gereken ilk madde;  oyuncağın çocuğunuzun ya da bebeğinizin kişisel gelişimini doğru ve gerektiği gibi tamamlaması adına yaşına ve ilgi alanlarına uygun tercihler yapılması. Örneğin, bebek ya da nispeten daha küçük yaşlardaki çocuklar için oyuncak seçerken tehlike yaratabilecek oyuncaklardan kaçınılması gerekiyor.

Çevresini kavrama yetisine yeni kavuşan ve keşfetmeye meraklı bebek ve çocukların gördüğü her şeyi deneyimleme girişimleri olabileceği için; küçük boyutlu, ağıza gelen oyuncaklardan mümkün olduğunca kaçınmanız ve daha yumuşak formdaki oyuncakları tercih etmenizde fayda var. Seçtiğiniz oyuncak eğer pille çalışıyorsa, pil haznesinin mümkünse vidalı ve kolay açılamayan bir mekanizmaya sahip olması da güvenlik açısından oldukça önemli.

Görsellere tıklayarak ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

toyzzshop-Fisher-Price-Egitici-Kopekcigin-Kiz-Kardesi-Turkce-vitringez TOYZZSHOP-INGIRAK-SEViMLi-SURAT-VİTRİNGEZ toyzzshop-Hello-Kitty-Cep-Telefonu-vitringez TOYZZSHOP-FİSHER PRİCE ÇINGIRAK-ASLAN-VİTRİNGEZ

Oyuncakların zehirsiz madde ile boyanmış olması da, dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yer alıyor. Çocuklarınız oyuncaklarla sürekli temas halinde olacağından, zehirli madde veya zararlı kimyasallar içeren oyuncaklardan uzak durmanızda fayda var.

toyzzshop-elsa peluş-vitringez toyzzshop-play doh çantam-vitringez toyzzshop-mega bloks halo fire team-vitringez toyzzshop-pepe el arabalı plaj seti-vitringez

Özellikle günümüz çocuklarının oldukça ilgisini çeken ses ve müzik çıkartan oyuncakların ise zannedildiği gibi hepsi masum değil. Uzun süre yüksek sese maruz kalmak çocuklarda duyma kaybına yol açabileceği için, daha düşük volümlü oyuncakların tercih edilmesi ya da ses yüksekliği ayarlanabilir seçeneklerin değerlendirmeye alınması gerekiyor.

toyzzshop-sesli telefon-vitringez toyzzshopp-sevimli-Banyo-Oyuncagi-vitringez toyzzshop-piyano hayvan sesli-vitringez toyzzshop-sevimli-ordek-Banyo-Oyuncagi-vitringez

Oyuncak seçimi konusunda es geçilmemesi gereken diğer hususlar ise, oyuncakların kolay temizlenebilir, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olması. Bu noktada, özellikle online alışverişlerinizde, ürün açıklamaları ve ürün görselleri size yol gösterebilir.

Eminiz ki siz de çocuklarınızın eğlencesi kadar sağlığına ve kişisel gelişimine de önem veren ebeveynler arasındasınız. Oyuncak seçiminin püf noktalarını keşfettiğinize göre, çocuğunuz için en doğru tercihleri yapabilmek için Toyzz Shop’u ziyaret etmeyi unutmayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK