Erkek Adam ve Moda

Erkek Adam ve Moda

ERKEK ADAM VE MODA

Kalabalık bir şirkette yönetici olarak çalışıyorum. Durum bu olunca gün boyunca ekibime liderlik yapmak, şirketimin satışları ile uğraşmak, üreticiler ile pazarlık yapmak gerektiğinde tartışmak gibi işlerle uğraşıyorum. Bilen bilir bu tür işleri layığıyla yönetmek için biraz ciddi ve sağlam görüntü vermek gerekir.

Beni ciddi duruşumla tanıyan pek çok arkadaşım, moda ile ilgili blog yazısı yazacağımı duyunca benzer bir mimik eşiliğinde “Abi sen, ne zamandır modayla ilgileniyorsun?” dediler. Ağızlarından çıkan cümle bu olsa da, ben alt metinde “erkek adam modayla mı ilgilenir?” sorusunu okudum.

İlgilenir mi gerçekten?

“Erkek adam” dedikleri nedir, ne yapar ben bilmem… Ama benim cevabım belli.. Hayır..

Onlara verdiğim cevabı sizlerle de paylaşayım da bu konu burada kapansın. Hayır, moda ile ilgilenmiyorum. Ama “kendimle” ilgileniyorum.

Moda ile ilgilenmek nedir ki?

Moda ile ilgilenmek ne demektir zaten anlamış değilim. Bu, mesela yeni moda akımları yaratmak derdine düşmek ya da “birileri bunu giymiş”, “bu moda olmuş” diyerek kıyafet seçmek ise hiç de bana göre değil. Ama “kendinle ilgilenmek”, şık ve modern bir şekilde giyinmek, giydiğin bir kıyafeti doğru kıyafetler ve doğru aksesuarla birleştirerek dikkat çekici olmak benim doğal halim.

Etkileyici bir giyimin, parfümün, bakımın son derece de erkeksi olduğunu düşünüyorum üstelik. Doğrusunu isterseniz, bu konuda çevremde bulunan kadınlardan da bir şikayet duymadım bu güne kadar.

Öncelikle iş alanımda girdiğim ortamlarda, dikkat çekici olmanın çok faydasını gördüğüme inanıyorum. Bu sırrı kolay kolay yakınlarımla paylaşmam ama size söyleyeyim: İş ya da özel hayatımda vermek istediğim mesaja göre giyinmek bana sayısız avantaj sağladı bugüne kadar.

ERKEK ADAM VE MODA

Bırakın işin yarısını kıyafetiniz yapsın!

Eminim kadınlar bu sırrı çok daha önce çözmüştür ama erkekler arasında bu bilgi çok yaygın değil. Bahsettiğim sır şu:  “kıyafetler konuşur”. Bir üreticiden indirim mi almak istiyorsunuz, bir işi satmak için güven mi vermek istiyorsunuz… Kolay; ona göre giyinin… Kadın okuyucular belki biraz alınacaklardır ama bir kadına, onunla ne kadar ilgili olup olmadığınızın mesajını bile kıyafetlerinizle verebilirsiniz. En azından yarısını bunlar anlatır. Artık diğer yarısını da siz davranışlarınızla anlatacaksınız. Her şeyi de kıyafetlerden beklemeyin.

Ben değerliyim…

Bunlardan başka ben giyimin insanın kendisini nasıl hissedeceğini bile büyük oranda belirlediğine inanıyorum. Hadi eğri oturup doğru konuşalım. En modayla ilgilenmeyen erkek sensen bile o özenle seçerek sürdüğün koku, kendini ne kadar erkeksi hissettiğini etkilemiyor mu? Benim etkiliyor. Kendimi nasıl hissettiğim ise duruşuma, davranışıma yansıyor. Bunlar da yapacağım iş anlaşmasından, sosyal ilişkilerime kadar her alanı etkiliyor.

Sonuç olarak, sadece kendimi daha değerli hissetmek, hayatta hak ettiğim başarıya ulaşmak için bile giyimime özen gösteririm. Ben değerliyim ve bu yüzden bile her şeyin en iyisini hak ediyorum. Tabi bu arada kadınların çekici bulması ve beğeniyle süzmesi de bonus oluyor, o ayrı…

PAYLAŞ
Siz bizim sadece spor, siyaset, araba ya da seks hakkında konuştuğumuzu düşünebilir, hatta bundan emin olabilirsiniz. Ama siz bu satırları okurken biz çoktan alışveriş yapmış, yeni kıyafetlerimizi giymiş ve en şık halimizle bir kafede oturuyormuş kahvemizi içiyor olacağız...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK