Erkekler için Dumbıl Ağırlık Egzersizleri

Erkekler için Dumbıl Ağırlık Egzersizleri

Spor salonuna giden ve yeni bir vücuda sahip olmak isteyen erkekler için, tüm vücut kas gruplarının gelişmesini sağlayan dambıllar, en iyi yardımcılardır. İster hızlı yağ kaybetmek ister kalp damar sağlığı için çalışın, dambılları doğru kullanınca vücudunuzdaki değişimi göreceksiniz.

Goblet Squat

Ayaklarınızı omuz genişliğinden daha geniş ayarlayın ve iki elinizle göğsünüzün önüne bir dambıl tutun. Vücudunuzu dik bir şekilde, dizlerinizi kırarak yere doğru eğilin ve sonra tekrar kalkın.

Bu hareket ile kol kaslarınızın gelişimine ve üst bacak kas gruplarının çalışmasına katkı sağlamaktasınız.

Goblet Squat

Dumbbell Clean

Bileklerinizi öne dönük olacak şekilde çevirin ve ağırlıkları omuzlarınıza getirin, hafifçe atlayış yapın. Bacaklarınızı yavaşça dikin. Daha sonra ağırlıkları indirerek büzülene konumlandırın ve tekrarlayın.

Bir Olimpiyat oyuncusu gibi görünmek istersen, kendini eğitmen gerekir. Bu hareket aynı zamanda kas büyüme gücünüzü en üst düzeye çıkarmak için kanınızı omuzlarınıza ve kollarına atar.

Dumbbell Clean

Bent Over Row

Göğsünüzü ayaklarınıza doğru paralel şekilde uzatırken sırtınızı sıkı ve düz tutun. Dumbılları indirin ve tekrar deneyin. Vücudunuzu ‘V’ şekline sokmak, ve özellikle kol ve göğüs kaslarınızın gelişimine önemli ölçüde etki yapmaktadır.

Bent Over Row

Two Arm Dumbbell Stiff Legged Deadlift

Dambılları ayağınızın üstüne kadar, belinize doğru uzatarak gidebildiğiniz yere indirin, sonra yavaşça başlangıç ​​konumuna geri dönün. Hızlı alçaltıp alt vücut kaslarınızı hedefleyerek bacak kaslarınızın gelişmesinde önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Alt vücud kas gruplarınızı geliştirmek için en iyi serbest ağırlık egzersizlerinden biridir.

Two Arm Dumbbell Stiff Legged Deadlift

One Arm Swing

Bacaklarınızı omuz hizasında açarak, dambıl ile düz bir şekilde iki bacağınızın arasından geçirerek, sonra kolunuzu düz konuma getirin. Bu hareketi yaparken dizlerinizi de bükmeyi unutmayın. Uygun formla bu salıncak hareketi, kasları geliştirir, aynı zamanda kavrama kuvveti, koordinasyon, bel arkası kasları ve omuzları da geliştirir.

One Arm Swing

Bench Press

Bir ağırlık sehpasının üzerine uzanın. İki elinizle dambılları göğsünüze doğru indirin ve yukarı doğru kaldırın ve bu hareketi tekrarlayın. Bu hareket ile kol kas gruplarınızı ve göğüs kas gruplarınızın gelişmesine yardımcı olmaktasınız.

Bench Press

Cross Body Hammer Curl

İki dambıl yardımı ile dirseklerinizi bükerek, yukarı doğru kaldırın. Yukarı doğru kaldırırken, hareketi çapraz olarak yapın ve sonra başlama pozisyonuna geri dönün. Bir kerede bir kola odaklanmak, sinir sistemini daha fazla kas lifi almak için harekete geçiren büyük sinirsel bir hareket yaratır.

Cross Body Hammer Curl

Step-Ups

Sağ ayağınızı yüksek bir platforma yerleştirin ve kendinizi kaldırmak için topuğunuzdan yukarı doğru itin ve sol ayağınızı platforma yerleştirin. Sol ayağınızı kaldırıp kalçanızın bükülmesine ve sağ bacağınızın dizine odaklanın. Diğer tarafta da tekrarlayın.

Kalça eklemini uzatmak, kalça kas gruplarını geliştirmek için en iyi hareketlerden biridir. Ayrıca bu hareket ile bacaklarınızdaki küçük kas gruplarınızın gelişmesine katkı sağlayacaksınız.

Step-Ups

Dumbell Scaption

Dambıl yardımı ile kollarınızı doğru tutarak ağırlıklarını kollarınızın arkasına doğru yuvarlayın; omuzlarınızın arasında güçlü bir gerginlik hissedene kadar. Sonra yavaşça başlangıç konumuna geri dönün. Bu hareket ile, omuz sıkışması, dengeleyici kaslarınızı hedefleyerek omuz eklemini ve çevreleyen bağları korur.

Dumbell Scaption

Erkek sporunun kondisyon ve fitness da vazgeçilmezi dambıl ağırlıklarını kullanırken daima belinizi ve dizinizi zorlamamayı; kendi vücudunuza uygun seviyede dambıl ile çalışmayı unutmayın.

İyi sporlar. 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK