Erkek Stilinin Tamamlayıcısı Olan Kol Saatleri

Erkek Stilinin Tamamlayıcısı Olan Kol Saatleri

ERKEKLER İÇİN STİLLERİNİN TAMAMLAYICISI SAATLER
ERKEKLER İÇİN STİLLERİNİN TAMAMLAYICISI SAATLER

Bir kombinin en önemli detayı olan aksesuarlar, kişilerin stillerine dair en doğru ve en pratik bilgileri verme konusunda oldukça başarılıdır. Moda dünyasında bu denli önemli olan aksesuarlar için, kombinlerin vazgeçilmezi demek yanlış olmaz.

Kolyeden şapkaya, şaldan bilekliğe, çantadan saate kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan aksesuarlar, hem kadınlar hem de erkekler için stillerinin olmazsa olmazıdır. Doğru aksesuar kullanımı kombinlere farklı bir hava katarken; özellikle saatler, aksesuar konusunda limitli bir seçeneğe sahip olan erkekler için hayati bir önem taşır.

Sizlere sunduğumuz erkek stilinin tamamlayıcısı olan kol saatleri ile siz de tarzınızı bir adım öteye taşıyacak ve tüm şıklığınızı ve çekiciliğinizi ortaya koyacaksınız!

Guess Erkek Kol Saatleri

Her sezon çıkardığı koleksiyonlarla adından sıkça söz ettiren ve moda dünyasının en seçkin markalarından biri olan Guess, yeni sezonda da tasarımlarıyla tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Stil sahibi erkeklerin vazgeçilmezlerinden olan Guess kol saatleri, sahip oldukları renk ve modellerle sokak modasının ve sezon trendlerinin nabzını tutuyor. Eğer kombinlerinize ışıltılı detaylar eklemekten hoşlanıyorsanız, Guess’in tasarladığı bronz ve gold renkteki saatlere göz atabilirsiniz.

SaatimveSaatim - Guess Deri Kordon Erkek Kol Saati - Vitringez
Guess Deri Kordon Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Guess Spor Erkek Kol Saati - Vitringez
Guess Spor Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Guess Erkek Kol Saati - Vitringez
Guess Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Guess Bakır Erkek Kol Saati - Vitringez
Guess Bakır Erkek Kol Saati

 

Diesel Erkek Kol Saatleri

Moda dünyasının en cool markalarından biri olan Diesel, sahip olduğu dinamizmi tasarımlarına da yansıtıyor ve özellikle tasarladığı saat modelleriyle enerjik bir hava yaratıyor. Eğer günlük stilinizde hem spor hem de şık olmak istiyorsanız, Diesel erkek saatleriyle stilinizi tamamlayabilirsiniz. İster deri kordon ister renkli bez kordon olsun, Diesel’den kendiniz için seçtiğiniz bir saat, stilinizi bambaşka bir havaya kavuşturacak.

SaatimveSaatim - Diesel Dz4182 Erkek Kol Saati - Vitringez
Diesel Dz4182 Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Diesel Dz4281 Erkek Kol Saati - Vitringez
Diesel DZ4281 Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Diesel Dz4306 Erkek Kol Saati - Vitringez
Diesel Dz4306 Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Diesel Dz4307 Erkek Kol Saati - Vitringez
Diesel Dz4307 Erkek Kol Saati

 

Casio Erkek Kol Saatleri

Saat dünyasında en şık, en göz alıcı ve en uygun modelleri üretme konusunda listenin başlarında yer alan Casio, sahip olduğu sayısız modelle bütün erkeklere hitap edebilecek bir ürün yelpazesini sizlere sunuyor. Sizler için seçtğimiz Casio çelik saatlerle, şıklığınızı tamamlayabilir ve stilinizde klasik bir duruş yakalayabilirsiniz. Casio’nun göz alıcı saatleri, ofise, özel bir yemeğe ya da şık davetlere giderken sizlere eşlik edecek!

SaatimveSaatim - Casio 550d Erkek Kol Saati - Vitringez
Casio 550d Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Casio 1000db Erkek Kol Saati - Vitringez
Casio 1000db Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Casio 180wd Erkek Kol Saati - Vitringez
Casio 180 wd Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Casio 336d Erkek Kol Saati - Vitringez
Casio 336d Erkek Kol Saati

 

Bonus: Seiko ve Daniel Klein

Saat dünyasının iki önemli markası olan Seiko ve Daniel Klein, her sezon olduğu gibi yeni sezonda da en ilgi çekici modelleri erkeklere sunuyor. Eğer stilinizde şıklığı ve sadeliği ön planda tutuyorsanız Seiko erkek kol saati, eğer rahatlığı ve çekiciliği ön planda tutuyorsanız Daniel Klein kol saati seçebilirsiniz.

SaatimveSaatim - Seiko Erkek Kol Saati - Vitringez
Seiko Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Seiko Gri Erkek Kol Saati - Vitringez
Seiko Gri Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Daniel Klein Erkek Kol Saati - Vitringez
Daniel Klein Erkek Kol Saati

SaatimveSaatim - Daniel Klein 8680 Erkek Kol Saati - Vitringez
Deniel Klein 8680 Erkek Kol Saati


Erkek Kombinlerinin En Şık Tamamlayıcısı: Saat Modelleri

Kadınların ve erkeklerin hem günlük hayatta hem de özel davetlerde rahatlıkla kullanabildiği şık bir aksesuardır saat. Her kombine ve stili uyum sağlayan kol saatleri, özellikle erkek kombinlerinin en şık tamamlayıcısı olurlar.

Saat günümüzde her yerde bulunabilen bir takıdır. Fakat önceleri durum pek öyle değildi. Saatin tarihsel sürecini ve bugünkü haline nasıl geldiğini sizler için araştırdık.

Saat, ilk defa MÖ 4000’li yıllarda Mısır’da kullanılmaya başlanmıştır. Mısırlılar, güneşin her gün belirli bir düzende doğup battığını keşfederek saati icat etmişlerdir. Bulunan ilk saat, dik duran bir cismin güneşin geliş açısına göre oluşturduğu gölge boyuna bakılarak hesaplanan bir saatti. Fakat geceleri güneş olmadığından saat çalışmıyordu. Bunun üzerine Antik Mısırlılar kum saati ve su saatini icat etmişlerdir. İlk mekanik saatlerin ise, çanların zamanında çalınabilmesini sağlamak amacıyla kiliselerde kullanıldığı tahmin edilmektedir.

1860’lı yıllarda ilk kol saati yapılmıştır. Kol saaltleri başlangıçta sadece kadınların kullandığı bir aksesuarken, I. Dünya Savaşı sıralarında erkekler tarafından da kullanılan bir aksesuar haline gelmiştir.

Günümüzde altında gümüşe, çelikten plastiğe kadar birçok farklı materyalde karşımıza çıkan kol saatleri artık daha da akıllı. Akıllı kol saatleri de erkek kol saat modelleri arasında kendine çoktan yer bulmuş durumda.

Hem bir ihtiyaç hem de şık bir aksesuar olan saatler, çok takı kullanamayan erkeklerin kombinini bile bir anda yukarılara taşıyabilir. Deri kayışlılarda her renk kol saatini kıyafetlerinizle uyum içinde takabilirsiniz. Materyeline göre seçim yaparken saat uyumu biraz daha dikkat ister. Altın tonlarında tercih edeceğiniz bir kol saatini, daha sade renk ya da desenlerdeki gömlek ve tişörtlerinizle kombinlemeniz önerilir. Klasiklikten uzak durup daha çok günlük hayata uygun bir kol saati seçimi yapmak isteyenler, seçimlerini renkli saatlerden yana kullanabilirler. Özellikşe son zamanlarda karşımıza çıkan rengarenk plastik yapıda olan saatler, sadece kadınların değil erkeklerinde ilgi odağı olmayı başardı.

Saat hem kendiniz için hem de eşiniz ya da sevgiliniz için çok şık bir takıdır. Çok şık olduğu için de hem çok güzel hem de çok anlamlı bir hediye olur kol saatleri. Eşinize ya da sevgilinize özel günlerde hediye edeceğiniz bir kol saatiyle onu çok mutlu edebilirsiniz. Hediye konusunda genellikle zorlanan erkekler, kol saati seçimiyle başarılı bir seçim yapmış olur.

Zamanın değerini bilenlerin aksesuarı olan kol saatleri, koleksiyonlarında hem erkekler hem de kadınlar için fazlasıyla çeşit ve model seçeneği barındırırlar.

Erkek Kol Saati Modelleri

Kol saatleri her ortama uyum sağlar. Günlük hayatta hem bir ihtiyaç hem de şık bir aksesuar olan kol saatleri, takı konusunda klasiklerden vazgeçmeyen erkekler için adeta şıklığın sembolüdür.

Birçok takı ve aksesuar arasında sadece kol saati seçen beyler için saat modellerini sıraladık. Hangi kol saati hangi ortama uyum sağlar gibi sorularınıza yanıt olacağız.

Klasik Saatler: Hem iş için hem de özel davetler için daha uygun olan saatlerdir. Klasik tarzı bir stil olarak benimsemiş beyler bu tarz saatleri günlük hayatlarında da kullanabilirler. Tabii uygun bir ayakkabı ve kemer kombiniyle birlikte. 🙂

Siyah Erkek Kol Saati

Kahverengi Erkek Kol Saati

Günlük ve Spor Saatler: Günlük olarak kullanılan hem rahat hem de kullanışlı olan kol saatleridir. Günlük kombinlerinize uyum sağlayan deri kayışlı saatlerin dışında, spor yaparken de kullanabileceğiniz saatleri bulmak artık çok kolay. Adım ve kilometre sayan saatlerinizle spor yapmak çok daha keyifli hale gelecek.

Casio Spor Erkek Kol Saati

Casio G-Shock Erkek Kol Saati

Erkekler İçin Kol Saati Kombinleri

Erkekler için kol saatinin önemini sürekli söylüyoruz. Fakat kol saatleriyle ilgili gözden kaçırılan bazı küçük detaylar, hazırladığınız kombini felakete sürükleyebilir. 🙂 Kombininiz ve saatiniz uyum içinde olmalı.

Erkeklerin kullandığu şık ve deri bilekliklerle kombinlenen deri kayışlı saatler son zamanların trendlerinden. Spor bir kombin oluşturmak istiyorsanız, bilekliklerinizle deri kayışlı kol saatlerinizi kombinleyebilirsiniz.

Ayrıca boncuklu takılar da bu sezon beylerin kollarında yer almaya başladı. Bu tarz bileklikleri de yine spor kol saatlerinizle kombinlemeniz uygun olacaktır.

Klasik saatlerinizde dikkat etmeniz gereken ilk detay kemer ve ayakkabıdır. Kol saatinizin özellikle kemerinizle uyum içerisinde olması gerekir. Kol saati materyaliniz altın renklerde ise, kahveler ve lacivertler kullanmanız tavsiye edilir. Gümüş tonlardaki kol saatlerinizle de beyaz gömleklerinizi rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Erkek Kol Saat Modelleri

Evet, saat almak için gerekli bilgileri edinmiş bulunuyoruz. Şimdi de birlikte saat çeşitlerini tanıyalım, ne dersiniz? Böylece ihtiyaca göre alışveriş yapmamız kolaylaşır.

Takvimli saatler: Yıl, hafta, gün ve zamanı aynı anda gösterebilen erkek saat modelleri mevcut. Aslına bakarsanız, akıllı telefonlar bunların hepsini gösteriyor ama akıllı telefonlar artık neyi göstermiyor ki. Bu işleve sahip kol saatlerini tercih etmeniz için bir engel değil. Aslına bakarsanız, akıllı telefona değil de kol saatinize bakıyor olmanız daha karizmatik bir görüntü. Herkes akıllı telefona bakıyor.

Takvim Detaylı Erkek Kol Saati

Takvim Detaylı Deri Kordonlu Erkek Kol Saati

Kronograf saatler: Eğer sağlıklı yaşama özen gösteriyor ve gününüzün bir bölümünü egzersize ayırıyorsanız, bu alanda size asistanlık edebilecek kol saatlerini tercih edebilirsiniz. Erkek saat modelleri arasında önemli bir kulvar açan kronograf modeller zaman sürelerini ölçen, kaydeden ve hatta spor performanslarınızı analiz eden özellikle sahip erkek saatleri olarak ön plana çıkıyorlar.

Kronograf Erkek Kol Saati

Kronograf Erkek Kol Saati

Takometreli saatler: Yine sportmen beyler için zaman ve uzaklığa göre, hız, zaman ve mesafe ölçebilen erkek saat modelleridir. Kronograf modellere benzerler ve hatta onların alternatifi sayılabilirler. Size form tutmak istediğiniz zamanda asistanlık yapabilecek ürün grubundan biri de bu ürün grubudur.

Takometreli saatler Erkek Saat Modelleri

Takometreli saatler En Şık Erkek Saat Modelleri

Ay dönümü gösteren saatler: Erkek kol saatleri arasında ilginç bir kategoridir. Size ay dönümünü, ayın evrelerini ve bunların hangi zamanlarda olduğunu gösterir. Özellikle astroloji ile ilgilenen erkeklerin – ki kadınlara oranla bu oranın erkeklerde daha düşük olduğunu biliyoruz – kullanmayı tercih edeceği erkek kol saatleri arasında yer almaktadırlar.

Su geçirmez saatler: Genellikle üzerinde ya da arkasında “water resistant” ya da “water proof” ibarelerinin yer aldığı ürünlerdir. Bu model kol saatlerinin hepsi aynı oranda su geçirmezliğe sahip değildir. Örneğin 50 m dayanıklılığı olan bir erkek kol saati ile ancak duş alabilirsiniz. Eğer yüzerken kullanmak istiyorsanız en az 100 m dayanıklılığa sahip bir ürüne ihtiyacınız var demektir. Yok ben derinlere dalacağım diyorsanız bu kez ibarenin 200 m’yi göstermesi gerekir.

Casio Erkek Su Geçirmez Saati

Casio En Trend Erkek Su Geçirmez Saati

Dünya zamanlarını gösteren saatler: Saat markalarının kendilerini en çok gösterdiği modeller arasında yer alırlar. O sırada dünyanın herhangi bir yerinde saatin kaç olduğunu gösterebilirler. Eğer yurtdışına sıklıkla seyahat ediyorsanız, ya da başka ülkelerle sık sık iletişim kurmanız gerekiyorsa bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Fonksiyonellerine göre saat modellerini incelemiş olduk. Şimdi dilerseniz bir de malzemelerine göre hangi saat çeşitleri varmış, bir de onlara göz atalım.

Alüminyum saatler dayanıklıdır ve hatta özellikle paslanmaya karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlü bir ürün sahibi olmak istiyorsanız, tercih edebilirsiniz.

Erkek Alüminyum Saat Modelleri

En Şık Erkek Alüminyum Saat Modelleri

Paslanmaz çelik saatler özellikle dayanıklı bir metal olduğu için çelikten üretilmiş modellerdir. Ben eşyalarımı da aksesuarlarımı da hor kullanırım diyorsanız, tercih edebileceğiniz modellerdir.

Paslanmaz Çelik Erkek Kol Saati

En Moda Paslanmaz Çelik Erkek Kol Saati

Karbon fiber saatler: Genellikle koyu renklidir. Daha çok minede ve kaplamalarda kullanılır. Karbon fiber kullanımı git gide yaygınlaşan bir materyaldir.

Karbon Fiber Erkek Saat Modelleri

En Şık Karbon Fiber Erkek Saat Modelleri

Titanyum saatler: Özellikle spor modeller arasında görülür. Dayanıklı ve beyaz görünümlü bir materyaldir.

Erkek Titanyum Saat Modelleri

Şık Kordonlu Erkek Titanyum Saat Modelleri

Plastik / Kauçuk saatler hafif, renkli, sağlam kayışlı ve her yerde kolayca bulabileceğiniz görece diğer modellere göre uygun fiyatlı ürünlerdir. Sürekli farklı farklı erkek saatleri kullanmayı sevenlerin tercih ettiği bir üründür.

Plastik Erkek Kol Saati

Beyaz Plastik Erkek Kol Saati

Erkek Kol Saati Materyalleri

Erkek kol saatlerinde altın ve gümüş gibi değerli materyallerin yanında deri, imitasyon ve plastik kol saatleri de fazlasıyla tercih ediliyor.

Altın Saat: Altın değerli bir materyaldir. Kadınlarda özellikle son zamanlarda retro akımıyla birlikte yeniden yükselişe geçen altın saatler, erkek kol saatlerinde de sıkça karşımıza çıkıyor. Materyali sebebiyle kullanışlı olan altın kol saatleri, diğer saatlere göre daha pahalıdır.

Altın Kaplama Erkek Kol Saati

En Şık Altın Kaplama Erkek Kol Saati

İmitasyon Saat: Altın saatleri pahalı bulan ve sürekli farklı kol saati takmayı sevenleri tercihi genellikle imitasyon saatlerden yana oluyor. Altın rengi kol saatlerinin imitasyonunu çoğu bijuteride bulmanız mümkün. Çok uygun fiyatlarda satılan imitasyon kol saatlerinin bazıları çok çabuk kararır ve orjinal yapısı bozulur. İmitasyon takılara karşı alerjisi olan kişiler tarafından kullanılması pek uygun değildir.

İmitasyon Beyaz Kordonlu Erkek Kol Saati

İmitasyon Kahverengi Kordonlu Erkek Kol Saati

Gümüş Saat: Altına göre daha çok ulaşılabilir ve daha uygun fiyatlarda karşımıza çıkan kol saatleridir. Erkekler için de daha kolay kombinlenebilir olan gümüş kol saatleri en çok tercih edilenler arasındadır.

Gümüş Erkek Kol Saati

En Moda Erkek Gümüş Kol Saati

Deri saat: Erkeklerin en çok tercih ettiği kol saatleridir. Sadece kayışında kullanılsa bile saatin tarzını ve stilinizde yarattığı etki çok farklı olur. Günlük ve klasik kombinlerinize uyum sağlar.

Deri Erkek Kol Saati

En Moda Deri Erkek Kol Saati

Plastik saat: Son zamanlarda erkek modasına sıçrayan trendlerden biri de plastik kol saatleri. Rengarenk modelleriyle dikkat çeken plastik kol saatlerini günlük hayatta rahatça kullanabilirsiniz.

Casio Plastik Erkek Kol Saati

Puma Plastik Erkek Kol Saati

Erkek Kol Saati Markaları ve Fiyatları

Erkek kombinlerinin en şık tamamlayıcısıdır kol saatleri. Ve konu erkekler olunca seçim bazen daha da zorlaşabiliyor. Erkekler aldıkları her şeyin hem uzun ömürlü olmasını hem de kullanışlı olmasını isterler. Hal böyle olunca da en çok kullandıkları aksesuara gerekli yatırımı yapmaktan çekinmezler. 🙂

Moda ve saat dünyasının en seçkin markalarını ve göz alıcı kol saatleri modellerini decathlon gibi birçok mağazadan satın alabilirsiniz.

Keyifli alışverişler. 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK