Erkeklerle ve Dolayısıyla Aşkla Acı Tanışma…

Erkeklerle ve Dolayısıyla Aşkla Acı Tanışma…

Yok insanın ilk aşkı böyle sarpa sararsa gerisinin düzgün gitmesi mümkün mü ki zaten! Şimdi neler düşündüğünüzü az çok tahmin edebilirim, “Bir merhaba deseydin?”,”destur verseydin, bu nasıl giriş?”,”Bu da kim ya?”… valla ben böyleyim. Hep sabırsız, aklına geleni kalbine geleni söyleyen, sabırsız… (yok hata değil bilerek tekrar yazdım.) Şimdi nick gizli, profil resmi avatar konumunda, e kısa bilgilendirme zaten mistik 😉 Sıkıntı yok daha ilk yazıdan tanıyacaksınız beni.

Şimdi efendim anlatayım. İlkokul facia, şu “favori” kızlardan olunamadı. Dansa davet oyunları sıkıntılıydı yani. Olsun ortaokul bambaşka olacak, ilkokul ne ki zaten daha küçücük değil miyiz hem? Ortaokul, ümidim ortaokul! Hem boy pos alınmış, dolayısı ile kilolar verilmiş -ya da en azından boya yayılmış-, e kadınsal emareler de çok şükür görülmeye başlanmış, onlarca romantik komedi izlenmiş… olacak bu iş.

Başladığımız gibi hazırlık sınıfı bitti. E tabii ya zaten hazırlık hala ilkokul kafası, ne bekliyoruz ki. 1. sınıf bir gelsin!

Aşkla acı tanışma

1. sınıf geldi, “O” da geldi. Başka şehirden bizim okula transfer oldu. Daha o zamanlardan sarışın-renkli göz hastası olacağım belli olmuş. Gördüm çocuğu kaldım. İlk büyük aşk… kalbim sonunda atmaya başladı. Koridorlarda koşuşturmalar, görecek miyim diye heyecanlar, görünce kızarmalar, ismini söylemek için bahaneler… Ya nasıl güzeldir o yaşlardaki aşklar. Belki de daha gerçektiler.
Couples1
Aynı zamanda bir de şahane “en yakın arkadaş” edinildi. Kız süper, çilli yanaklar, incecik, uzun, sırma saçlar. Karikatür gibi. Her şey yerli yerinde. Ne güzel şeymiş şu ortaokul ! Ama tabi girişte söyledim anladınız, kısmetsizlikler başlangıcıdır bu aşk, bu ortaokul, bu “en iyi” arkadaş… Ne mi oldu; en yakın ama ennn yakın arkadaşın da aynı çocuğa aşık olduğunu, bir öğlen yemekhanede aptal bir oyunla öğrendimmm ! Ne gerek vardı sanki o muhabbete ! Yemeğimizi bitirmiş oturuyoruz, ne oturuyorsun kalk git! Olmaaaz… “hadi aynı anda hoşlandığın çocuğun adının ilk harfini söyleyelim! ikinci harfi? Üç? neyse dur tamam”. Sorun mu ne? Kız benden kat be kat alımlı, dedim ya çiller, benim yarım kadar kilo, uzun koyu kahve saçlar… En yakın arkadaşını kaybetmek bir yana, hüsranla uzaktan bakmaca! En yakın arkadaşımız dedik, çocuğa süzmediği göz mü istersiniz, onun sınıfına düştü hatta aynı sıraya oturdu diye “Ha haayt” bakışları mı istersiniz… Sonuç : kabusmuş ortaokul.
Couples
Ama benim “en yakın arkadaş” 2. yılın sonunda, benim “O” da 3. yılın sonunda tayin olan aileleri ile birlikte gittiler. Ben zaten acıların genci olmuşum, o 1 yılı değerlendirmedim bile. İlk başarısız deneme, kalp kırıklığının 3 yıl sürmesi ile tozlu defterlere kapandı. Ayyy neyse şimdi görseniz o çocuk balıkçı tipli bişey olmuş salmış kendini, Facebook’ta gördüm :)) Hatta arkadaşız bile 🙂
Ama ne oldu, o kabiliyetsizlik, o yenilgi, o şanssızlık sanki peşimi hiç bırakmadı. Annemin deyişi ile “önüne 1000 erkek dizsem nerde sorunlu gider onu seçersin.”Hep de öyle oldu. İstiyorum ki hepsini anlatayım sıra sıra, neden ben böyle oldum anlayalım. Sonra da değerlendirmeye devam edelim, çözün beni 🙂
Hem asıl eğlence sonrasında başlıyoooor… E ben serpildim (geç geliştim evet), güzelce de olmuşum sanırım.
Author girl
Valla bir paket cips yemişim yazarken… E hani haftalardır yaptığın pilates? E hani yazın en minik bikininle salınacak olduğun sahil hayalleri? E hani seni görünce vurulacak adam/ajans sahibi/yönetmen? Gitti… Neyse yarın yeniden başlarım nasılsa, sizinle tanışmakmış asıl zevk! 🙂
Şimdi bir anda bütün heyecanı bitirmek olmaz! Bugüne bi gelelim de görün siz.
Takipte kalın. VitrinGez‘in en samimi, en seksi, en duygusal blogu başladı! (O kadar da iddialı yani 🙂 )
-Varsa- Sevgiliyle kalın, -Yoksa- Sevgiyi kovalayın.
Buffy.
PAYLAŞ
Yaradılışı ile yaşadıkları birbirine ters; bir aşk insanı, bir sevgi manyağı, bir "varımı yoğumu versem de beni sömürseler" insanı. Vitringez'e gelmiş hoş gelmiş, inşallah sizlere sefalar getirmiş. Okuyun günün stresi gitsin, kendinizden bir şeyler bulun, kızın, sevin, acıyın ama benimle kalın :)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK